Keväthallit Liikuntamylly 29.3.2015; Tulokset

Ko. keskustelu- ja ilmoituspalsta löytyy mm. kilpailujen tulokset joihin juniorit ovat osallistuneet:
- Katso alueensäännötlinkistä: alueen säännöt - huom.! avaa linkki uudessa välilehdessä / open link in new tab.
- Voit hakea viestejä ja tiedotteita ja tiedostoja keskustelu- ja ilmoituspalstasta
tai oikeasta yläkulmasta.

Keväthallit Liikuntamylly 29.3.2015; Tulokset

ViestiKirjoittaja Administrator » 30.03.2015 11:38

Keväthallit
Liikuntamylly
29.3.2015

Kaikki Helsingin Jyryn juniorit juoksivat hienosti Keväthalleissa.
Monijuniori teki uudenennätyksensä ko. juoksumatkalla!

TULOKSET:


T7 40 m Loppukilpailu

1. Saara Paasonen 2008 HelsJy 7,75
2. Viiviliina Nurminen 2008 NurmijYU 7,90
3. Jenna Lindberg 2008 TapE 8,17
4. Elina Vakkilainen 2008 VantSa 8,58
5. Livia Von Wendt 2008 HIFK 8,58
6. Sara Lembo 2008 TapE 8,85
7. Liinu Honkanen 2008 TapE 9,85

Erä 1

1. Saara Paasonen 2008 HelsJy 7,75
2. Livia Von Wendt 2008 HIFK 8,58
3. Sara Lembo 2008 TapE 8,85
4. Liinu Honkanen 2008 TapE 9,85

Erä 2

1. Viiviliina Nurminen 2008 NurmijYU 7,90
2. Jenna Lindberg 2008 TapE 8,17
3. Elina Vakkilainen 2008 VantSa 8,58

T9 40 m Loppukilpailu

1. Elmiina Siikala 2006 EspTa 6,87
2. Janette Ylisoini 2006 KerU 6,98
3. Gisela Hakkarainen 2006 HKV 7,00
4. Adriana Kalymialaris 2007 LänsiUU 7,06
5. Satu Marchesani 2006 HKV 7,21
6. Lumia Laakso 2006 KeskiUYU 7,31
7. Kira Koskiniemi 2006 HKV 7,44
8. Nora Korelin 2006 HKV 7,47
9. Venla Virrantuomi 2006 HKV 7,49
10. Tua Pennanen 2006 TapE 7,61
11. Jenni Hirvonen 2007 EsboIF 7,66
12. Ella Råstedt 2006 EsboIF 7,73
13. Heidi Vakkilainen 2006 VantSa 7,77
14. Hilkka Nupponen 2006 KU-58 7,84
15. Elsa Paasonen 2006 HelsJy 7,86
16. Meaminea Kerkelä 2006 ViipU 7,92
17. Nea Hyvärinen 2007 RiihimKi 8,30
18. Hymy Puustinen 2006 TapE 8,36
19. Laura Häkkinen 2007 TapE 9,04

Erä 1

1. Adriana Kalymialaris 2007 LänsiUU 7,06
2. Kira Koskiniemi 2006 HKV 7,44
3. Nora Korelin 2006 HKV 7,47
4. Heidi Vakkilainen 2006 VantSa 7,77
5. Meaminea Kerkelä 2006 ViipU 7,92

Erä 2

1. Elmiina Siikala 2006 EspTa 6,87
2. Gisela Hakkarainen 2006 HKV 7,00
3. Tua Pennanen 2006 TapE 7,61
4. Jenni Hirvonen 2007 EsboIF 7,66
5. Hymy Puustinen 2006 TapE 8,36

Erä 3

1. Satu Marchesani 2006 HKV 7,21
2. Lumia Laakso 2006 KeskiUYU 7,31
3. Venla Virrantuomi 2006 HKV 7,49
4. Hilkka Nupponen 2006 KU-58 7,84

Erä 4

1. Janette Ylisoini 2006 KerU 6,98
2. Ella Råstedt 2006 EsboIF 7,73
3. Elsa Paasonen 2006 HelsJy 7,86
4. Nea Hyvärinen 2007 RiihimKi 8,30
5. Laura Häkkinen 2007 TapE 9,04

T13 200 m Loppukilpailu

1. Jenna Auremaa 2002 NaantLöy 28,41
2. Rosa Salonen 2002 KU-58 28,65
3. Roberta Normour 2002 VantSa 28,81
4. Hilla Vilkko 2002 PorvU 28,90
5. Lotta Putkiranta 2003 EspTa 29,09
6. Wilma Jungar 2002 EsboIF 29,13
7. Ellinoora Riikinsaari 2003 EspTa 29,77
8. Siiri Metsälä 2002 EspTa 29,90
9. Maiju Koivula 2002 KarhKa 30,16
10. Camilla Strömberg 2002 HKV 30,30
11. Tia Palmunen 2002 HyvsU 30,30
12. Ingrid Still 2002 HIFK 30,52
13. Jenny Enkvist 2002 HIFK 30,61
14. Anna Zaychenko 2003 KU-58 30,64
15. Katri Kaijanniemi 2003 VantSa 30,79
16. Pihla Peri 2002 KerU 30,93
17. Lotta Joenpolvi 2002 ViipU 31,23
18. Helka Räty 2002 HIFK 31,69
19. Saimi Lassila 2002 KU-58 31,93
20. Mandi Manu 2003 TapE 32,14
21. Riina Virtanen 2002 HyvsU 32,14
22. Camilla Martelius 2003 KU-58 32,31
23. Oili Virta 2002 HIFK 32,40
24. Alisa Hollmen 2003 TapE 32,42
25. Iida Uosukainen 2002 EspTa 32,60
26. Oona Nyyssönen 2002 MäntsU 32,66
27. Lina Olenius BorgåAk 32,73
28. Nellinoora Maunula 2003 ViipU 33,08
29. Adele Westerlund 2002 HIFK 33,58
30. Kristiina Adhana HelsJy 33,69
31. Liisa Tuusjärvi 2003 HIFK 34,12
32. Sari Oghbasilasie HelsJy 34,16
33. Pinja Salmi 2002 KerU 34,90
34. Essi Hietula 2003 TapE 35,97
35. Meea Meronen 2003 KU-58 37,39
36. Sara Oghbasilasie HelsJy 37,86
Anni Yrjälä 2002 VantSa DNS
Emma Nieminen 2002 HKV DNS

Erä 1

1. Lotta Putkiranta 2003 EspTa 29,09
2. Ellinoora Riikinsaari 2003 EspTa 29,77
3. Anna Zaychenko 2003 KU-58 30,64
4. Oili Virta 2002 HIFK 32,40
5. Lina Olenius BorgåAk 32,73

Erä 2

1. Jenna Auremaa 2002 NaantLöy 28,41
2. Hilla Vilkko 2002 PorvU 28,90
3. Maiju Koivula 2002 KarhKa 30,16
4. Ingrid Still 2002 HIFK 30,52
5. Nellinoora Maunula 2003 ViipU 33,08

Erä 3

1. Camilla Martelius 2003 KU-58 32,31
2. Adele Westerlund 2002 HIFK 33,58
3. Sari Oghbasilasie HelsJy 34,16
4. Meea Meronen 2003 KU-58 37,39
Anni Yrjälä 2002 VantSa DNS

Erä 4

1. Siiri Metsälä 2002 EspTa 29,90
2. Camilla Strömberg 2002 HKV 30,30
3. Jenny Enkvist 2002 HIFK 30,61
4. Riina Virtanen 2002 HyvsU 32,14
5. Pinja Salmi 2002 KerU 34,90

Erä 5

1. Wilma Jungar 2002 EsboIF 29,13
2. Tia Palmunen 2002 HyvsU 30,30
3. Pihla Peri 2002 KerU 30,93
4. Lotta Joenpolvi 2002 ViipU 31,23
5. Helka Räty 2002 HIFK 31,69

Erä 6

1. Rosa Salonen 2002 KU-58 28,65
2. Roberta Normour 2002 VantSa 28,81
3. Saimi Lassila 2002 KU-58 31,93
4. Iida Uosukainen 2002 EspTa 32,60

Erä 7

1. Mandi Manu 2003 TapE 32,14
2. Alisa Hollmen 2003 TapE 32,42
3. Kristiina Adhana HelsJy 33,69
4. Essi Hietula 2003 TapE 35,97
5. Sara Oghbasilasie HelsJy 37,86

Erä 8

1. Katri Kaijanniemi 2003 VantSa 30,79
2. Oona Nyyssönen 2002 MäntsU 32,66
3. Liisa Tuusjärvi 2003 HIFK 34,12
Emma Nieminen 2002 HKV DNS

T15 200 m Loppukilpailu

1. Katariina Kontio 2000 EspTa 27,64
2. Sofie Roos 2000 HKV 27,71
3. Eeva Immonen 2000 EspTa 27,93
4. Vappu Valtonen 2001 EspTa 27,99
5. Kaisla Torppa 2001 EsboIF 28,18
6. Anna-Maria Asargiotis 2000 HIFK 28,41
7. Jessica Kähärä 2001 MikkKV 28,43
8. Laura Putkiranta 2000 EspTa 28,77
9. Sara Siltala 2001 HKV 29,13
10. Noora Savola 2001 TapE 29,16
11. Marianna Halmetoja 2001 TapE 29,87
12. Saimi Kaija HelsJy 30,05
13. Sireli Parv 2001 HIFK 30,16
14. Tiina Sinkkonen 2000 HIFK 30,22
15. Katja Ruth 2001 HIFK 30,28
16. Emma Uosukainen 2001 EspTa 30,29
17. Meri Järvensivu 2001 HIFK 30,36
18. Elvira Westerlund 2001 HIFK 30,51
19. Ada Jaakola 2001 HIFK 30,79
20. Annika Ahokas 2001 HIFK 30,98
21. Henna Wahlman 2000 KerU 31,27
22. Amanda Kermoury 2001 HIFK 31,40
23. Sanni Kuparinen 2001 JanJa 32,47
24. Mariam Jalomie HelsJy 33,45
Emma Calculli 1999 TapE DNF
Ellen Anttila 2000 HKV DNS
Kukka Walden 2001 HIFK DNS
Carmen Martin HelsJy DNS
Laura Kekkinen 2001 HIFK DQ

Erä 1

1. Henna Wahlman 2000 KerU 31,27
Ellen Anttila 2000 HKV DNS
Carmen Martin HelsJy DNS
Laura Kekkinen 2001 HIFK DQ

Erä 2

1. Kaisla Torppa 2001 EsboIF 28,18
2. Ada Jaakola 2001 HIFK 30,79
3. Sanni Kuparinen 2001 JanJa 32,47
4. Mariam Jalomie HelsJy 33,45
Kukka Walden 2001 HIFK DNS

Erä 3

1. Marianna Halmetoja 2001 TapE 29,87
2. Saimi Kaija HelsJy 30,05
3. Katja Ruth 2001 HIFK 30,28
4. Emma Uosukainen 2001 EspTa 30,29
5. Annika Ahokas 2001 HIFK 30,98

Erä 4

1. Jessica Kähärä 2001 MikkKV 28,43
2. Laura Putkiranta 2000 EspTa 28,77
3. Noora Savola 2001 TapE 29,16
4. Tiina Sinkkonen 2000 HIFK 30,22
Emma Calculli 1999 TapE DNF

Erä 5

1. Eeva Immonen 2000 EspTa 27,93
2. Sireli Parv 2001 HIFK 30,16
3. Meri Järvensivu 2001 HIFK 30,36
4. Elvira Westerlund 2001 HIFK 30,51
5. Amanda Kermoury 2001 HIFK 31,40

Erä 6

1. Katariina Kontio 2000 EspTa 27,64
2. Sofie Roos 2000 HKV 27,71
3. Vappu Valtonen 2001 EspTa 27,99
4. Anna-Maria Asargiotis 2000 HIFK 28,41
5. Sara Siltala 2001 HKV 29,13

T15 600 m Loppukilpailu

1. Anni Penttilä 2001 VeikkVei 1.45,74
2. Emma Simberg 2000 HyvsU 1.46,28
3. Sonja Lindström 2000 HyvsU 1.46,69
4. Julia Raunio 2002 ViipU 1.47,44
5. Krista Manninen 2004 VehmU 1.47,55
6. Cecilia Sinervo 2001 HIFK 1.50,62
7. Sharon Laine 2000 HIFK 1.51,11
8. Neea Nurmi 2000 EspTa 1.54,45
9. Donna Laukka 2001 VihdVie 1.54,71
10. Saimi Kaija HelsJy 1.55,78
11. Pinja Konttinen 2000 HIFK 1.56,37
12. Lotta Lehtosalo 2001 HKV 1.57,15
13. Venla Turakainen 2000 HelsTa 1.59,45
14. Henna Wahlman 2000 KerU 2.01,46
15. Netta Tuusjärvi 2000 HIFK 2.02,81
16. Sofia Rantanen 2001 HIFK 2.03,08
17. Mariam Jalomie HelsJy 2.13,18

Erä 1

1. Anni Penttilä 2001 VeikkVei 1.45,74
2. Julia Raunio 2002 ViipU 1.47,44
3. Krista Manninen 2004 VehmU 1.47,55
4. Cecilia Sinervo 2001 HIFK 1.50,62
5. Sharon Laine 2000 HIFK 1.51,11
6. Donna Laukka 2001 VihdVie 1.54,71
7. Saimi Kaija HelsJy 1.55,78
8. Pinja Konttinen 2000 HIFK 1.56,37
9. Netta Tuusjärvi 2000 HIFK 2.02,81
10. Sofia Rantanen 2001 HIFK 2.03,08

Erä 2

1. Emma Simberg 2000 HyvsU 1.46,28
2. Sonja Lindström 2000 HyvsU 1.46,69
3. Neea Nurmi 2000 EspTa 1.54,45
4. Lotta Lehtosalo 2001 HKV 1.57,15
5. Venla Turakainen 2000 HelsTa 1.59,45
6. Henna Wahlman 2000 KerU 2.01,46
7. Mariam Jalomie HelsJy 2.13,18



P13 200 m Loppukilpailu

1. Tomi Laakso 2002 TapE 26,46
2. Evangelos Spartiotis 2002 EspTa 26,99
3. Aleksi Paavonsalo 2002 EspTa 27,02
4. Atte Nevala 2002 KU-58 27,43
5. Atte Timgren 2002 HKV 27,50
6. Jonatan Sperryn 2003 EspTa 28,41
7. Matias Komi 2003 IFSibboV 28,45
8. Lukas Strandvik 2002 BorgåAk 28,64
9. Tomi Salmela 2002 VihdVie 29,12
10. Tino Pilkevaara 2002 HIFK 29,42
11. Oliver Westerlund 2003 KU-58 29,92
12. Juho Kantoniemi 2003 HyvsU 30,10
13. Tomas Jatsko 2002 TapE 30,12
14. Atte Koskela 2002 TapE 30,27
15. Aarni Lemetti 2003 HKV 31,34
16. Patrick Lindberg 2003 LänsiUU 31,41
17. Kristian Juselius 2003 EsboIF 31,61
18. Viggo Wallenius HelsJy 32,18
19. Daniel Äikäs 2003 KU-58 32,42
20. Benjamin Lee 2003 HKV 32,45
21. Lucas Jatsko 2003 TapE 32,68
Ibrahim El Mrabt 2002 EspTa DNS

Erä 1

1. Atte Timgren 2002 HKV 27,50
2. Oliver Westerlund 2003 KU-58 29,92
3. Daniel Äikäs 2003 KU-58 32,42
4. Benjamin Lee 2003 HKV 32,45

Erä 2

1. Jonatan Sperryn 2003 EspTa 28,41
2. Matias Komi 2003 IFSibboV 28,45
3. Juho Kantoniemi 2003 HyvsU 30,10
4. Aarni Lemetti 2003 HKV 31,34

Erä 3

1. Atte Nevala 2002 KU-58 27,43
2. Tomi Salmela 2002 VihdVie 29,12
3. Tino Pilkevaara 2002 HIFK 29,42
4. Kristian Juselius 2003 EsboIF 31,61
5. Lucas Jatsko 2003 TapE 32,68

Erä 4

1. Aleksi Paavonsalo 2002 EspTa 27,02
2. Lukas Strandvik 2002 BorgåAk 28,64
3. Patrick Lindberg 2003 LänsiUU 31,41
4. Viggo Wallenius HelsJy 32,18

Erä 5

1. Tomi Laakso 2002 TapE 26,46
2. Evangelos Spartiotis 2002 EspTa 26,99
3. Tomas Jatsko 2002 TapE 30,12
4. Atte Koskela 2002 TapE 30,27
Ibrahim El Mrabt 2002 EspTa DNS

P13 600 m Loppukilpailu


1. Atte Nevala 2002 KU-58 1.40,39
2. Carl Björkendahl 2002 BorgåAk 1.44,68
3. Miro Tammelin 2002 HIFK 1.47,39
4. Jere Raunio 2003 ViipU 1.49,27
5. Jonatan Sperryn 2003 EspTa 1.49,74
6. Matias Komi 2003 IFSibboV 1.51,56
7. Daniel Äikäs 2003 KU-58 1.51,87
8. Viggo Wallenius HelsJy 1.57,46
9. Benjamin Lee 2003 HKV 1.58,42
10. Rasmus Krogell 2002 VantSa 1.58,87
11. Juho Kantoniemi 2003 HyvsU 2.03,36
12. Tero Korpi 2006 KU-58 2.04,99
Aarni Lemetti 2003 HKV DNS
Administrator
Ylläpitäjä
 
Viestit: 13
Liittynyt: 24.03.2015 19:35

Paluu Junior Juoksukoulun / junioritoiminnan junioreiden tuloksia

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 1 vierailijaa

cron