Hallikilpailujen junioreidentulokset 2014

Ko. keskustelu- ja ilmoituspalsta löytyy mm. kilpailujen tulokset joihin juniorit ovat osallistuneet:
- Katso alueensäännötlinkistä: alueen säännöt - huom.! avaa linkki uudessa välilehdessä / open link in new tab.
- Voit hakea viestejä ja tiedotteita ja tiedostoja keskustelu- ja ilmoituspalstasta
tai oikeasta yläkulmasta.

Hallikilpailujen junioreidentulokset 2014

ViestiKirjoittaja Administrator » 31.03.2015 19:43

Hallikisojentulokset joihin juoksumatkoihin juniorit ovat osallistuneet / kilpailu:

- Tuloksissa on kaikkien osallistuneiden juoksijoidentulokset jotta voitte verrata omaa tulostanne.
- HeJy:n junioreidentulokset näkyvät punaisina.
- 4 kisantulokset aikajärjestyksessä.


Helsingin OP Junior GP Hallikilpailun 16.11.2014 Tulokset

P12 60 m
1. Tomi Laakso 2002 TapE 8,07
2. Evangelos Spartiotis 2002 EspTa 8,47
3. Atte Nevala 2002 KU-58 8,49
4. Miro Tammelin 2002 HIFK 8,65
5. Aleksi Paavonsalo 2002 EspTa 8,69
6. Jonatan Sperryn 2003 EspTa 8,71
7. Atte Timgren 2002 HKV 8,71
8. Toni Appelqvist 2002 EsboIF 8,74
9. Antti Pihlavisto 2002 HKV 8,77
10. Jacob Långbacka 2003 HKV 8,84
11. Ibrahim El Mrabt 2002 EspTa 8,98
12. Tino Pilkevaara HIFK 9,06
13. Oliver Westerlund 2003 KU-58 9,11
14. Niklas Tallqvist 2003 BorgåAk 9,14
15. Leo Rautiainen 2003 KU-58 9,20
16. Jere Raunio 2003 ViipU 9,21
17. Juho Kantoniemi 2003 HyvsU 9,23
18. Jonathan Lindroos 2003 EspTa 9,27
19. Alex Laitinen 2002 IFRaseb 9,29
20. Eetu Kalske 2003 EspTa 9,37
21. Aarni Lemetti 2003 HKV 9,52
22. Kristian Juselius 2003 EsboIF 9,53
23. Matias Mononen 2002 JanJa 9,56
24. Joona Heikkerö 2003 PorvU 9,56
25. Joa Tiainen 2002 HelsJy 9,59
26. Kristofer Aaltonen 2002 HKV 9,76
27. Benjamin Lee 2003 HKV 9,78
28. Paavo Niinikoski 2003 HKV 9,85
29. Miki Laakso 2003 HKV 9,94
30. Jonne Torkko 2003 HKV 10,03
31. Juho Hirsto 2002 HKV 10,96
32. Liam Healy HKV 11,24
Erä 1
1. Atte Timgren 2002 HKV 8,71
2. Eetu Kalske 2003 EspTa 9,37
3. Joona Heikkerö 2003 PorvU 9,56
4. Joa Tiainen 2002 HelsJy 9,59
5. Benjamin Lee 2003 HKV 9,78
Erä 2
1. Tomi Laakso 2002 TapE 8,07
2. Jacob Långbacka 2003 HKV 8,84
3. Tino Pilkevaara HIFK 9,06
4. Jere Raunio 2003 ViipU 9,21
5. Jonathan Lindroos 2003 EspTa 9,27
6. Jonne Torkko 2003 HKV 10,03
Erä 3
1. Miro Tammelin 2002 HIFK 8,65
2. Aleksi Paavonsalo 2002 EspTa 8,69
3. Leo Rautiainen 2003 KU-58 9,20
4. Aarni Lemetti 2003 HKV 9,52
5. Paavo Niinikoski 2003 HKV 9,85
Erä 4
1. Atte Nevala 2002 KU-58 8,49
2. Toni Appelqvist 2002 EsboIF 8,74
3. Juho Kantoniemi 2003 HyvsU 9,23
4. Kristofer Aaltonen 2002 HKV 9,76
5. Liam Healy HKV 11,24
Erä 5
1. Jonatan Sperryn 2003 EspTa 8,71
2. Antti Pihlavisto 2002 HKV 8,77
3. Niklas Tallqvist 2003 BorgåAk 9,14
4. Alex Laitinen 2002 IFRaseb 9,29
5. Matias Mononen 2002 JanJa 9,56
Erä 6
1. Evangelos Spartiotis 2002 EspTa 8,47
2. Ibrahim El Mrabt 2002 EspTa 8,98
3. Oliver Westerlund 2003 KU-58 9,11
4. Kristian Juselius 2003 EsboIF 9,53
5. Miki Laakso 2003 HKV 9,94
6. Juho Hirsto 2002 HKV 10,96

P12 1000 m
1. Atte Nevala 2002 KU-58 3.03,64
2. Tomi Laakso 2002 TapE 3.18,22
3. Miro Tammelin 2002 HIFK 3.19,35
4. Jere Raunio 2003 ViipU 3.19,53
5. Otto Lintula 2003 ViipU 3.20,02
6. Matias Mononen 2002 JanJa 3.22,67
7. Alex Laitinen 2002 IFRaseb 3.22,67
8. Matias Lautamäki 2002 JanJa 3.24,92
9. Tino Pilkevaara HIFK 3.30,17
10. Benjamin Lee 2003 HKV 3.31,03
11. Eetu Kalske 2003 EspTa 3.31,62
12. Jonatan Sperryn 2003 EspTa 3.37,19
13. Joona Heikkerö 2003 PorvU 3.39,94
14. Joa Tiainen 2002 HelsJy 3.42,61
15. Jere Nikitin 2002 HKV 3.43,31
16. Julius Lehtikanto 2003 HKV 3.46,90
17. Paavo Niinikoski 2003 HKV 3.49,16
18. Jonne Torkko 2003 HKV 3.50,11
19. Juho Hirsto 2002 HKV 4.24,43
Erä 1
1. Tino Pilkevaara HIFK 3.30,17
2. Benjamin Lee 2003 HKV 3.31,03
3. Jonatan Sperryn 2003 EspTa 3.37,19
4. Joona Heikkerö 2003 PorvU 3.39,94
5. Joa Tiainen 2002 HelsJy 3.42,61
6. Jere Nikitin 2002 HKV 3.43,31
7. Julius Lehtikanto 2003 HKV 3.46,90
8. Paavo Niinikoski 2003 HKV 3.49,16
9. Jonne Torkko 2003 HKV 3.50,11
10. Juho Hirsto 2002 HKV 4.24,43
Erä 2
1. Atte Nevala 2002 KU-58 3.03,64
2. Tomi Laakso 2002 TapE 3.18,22
3. Miro Tammelin 2002 HIFK 3.19,35
4. Jere Raunio 2003 ViipU 3.19,53
5. Otto Lintula 2003 ViipU 3.20,02
6. Matias Mononen 2002 JanJa 3.22,67
7. Alex Laitinen 2002 IFRaseb 3.22,67
8. Matias Lautamäki 2002 JanJa 3.24,92
9. Eetu Kalske 2003 EspTa 3.31,62

T8 60 m
1. Emilia Paatela 2006 HKV 10,03
2. Kiia Äikää 2006 HIFK 10,31
3. Kaisa Kivinen 2006 EspTa 10,54
4. Gisela Hakkarainen 2006 HKV 10,55
5. Elise Aiho 2006 HIFK 10,56
6. Venla Virrantuomi 2006 HKV 10,58
7. Kira Kaipiainen 2006 PyhtY 10,59
8. Marianne Salmi 2006 MäntsU 10,80
9. Venla Reunanen 2007 HKV 10,84
10. Satu Marchesani 2006 HKV 10,90
11. Saara Virkki 2006 SomE 10,91
12. Beeda Malmgren 2006 SjundeåIF 10,94
13. Kira Koskiniemi 2006 HKV 10,94
14. Iida Tossavainen HKV 10,96
15. Mila Heikkonen 2006 KeskiUYU 11,06
16. Anais Bäckman HKV 11,14
17. Sofia Rinne 2006 LahdA 11,16
18. Iina Vänttinen 2006 KU-58 11,18
19. Nora Korelin 2006 HKV 11,18
20. Jamina Ali 2006 TFEspoo 11,23
21. Meaminea Kerkelä 2006 ViipU 11,32
22. Mimi Khreliats 2006 HKV 11,37
23. Heidi Vakkilainen 2006 VantSa 11,41
24. Neela Jakonen 2007 HyvsU 11,43
25. Anniella Erämetsä HKV 11,80
26. Viivi Manninen VehmU 11,92
27. Saara Paasonen 2008 HelsJy 12,39
28. Roosa Rantanen HKV 12,88
29. Mia Mehtälä 2008 HKV 12,90
30. Anna Hakola 2008 HKV 13,13
Erä 1
1. Kiia Äikää 2006 HIFK 10,31
2. Gisela Hakkarainen 2006 HKV 10,55
3. Sofia Rinne 2006 LahdA 11,16
4. Nora Korelin 2006 HKV 11,18
5. Anniella Erämetsä HKV 11,80
6. Viivi Manninen VehmU 11,92
Erä 2
1. Kaisa Kivinen 2006 EspTa 10,54
2. Venla Reunanen 2007 HKV 10,84
3. Satu Marchesani 2006 HKV 10,90
4. Mila Heikkonen 2006 KeskiUYU 11,06
5. Iina Vänttinen 2006 KU-58 11,18
Erä 3
1. Kira Kaipiainen 2006 PyhtY 10,59
2. Kira Koskiniemi 2006 HKV 10,94
3. Iida Tossavainen HKV 10,96
4. Anais Bäckman HKV 11,14
5. Jamina Ali 2006 TFEspoo 11,23
6. Saara Paasonen 2008 HelsJy 12,39
Erä 4
1. Venla Virrantuomi 2006 HKV 10,58
2. Saara Virkki 2006 SomE 10,91
3. Beeda Malmgren 2006 SjundeåIF 10,94
4. Mimi Khreliats 2006 HKV 11,37
5. Neela Jakonen 2007 HyvsU 11,43
6. Roosa Rantanen HKV 12,88
Erä 5
1. Emilia Paatela 2006 HKV 10,03
2. Elise Aiho 2006 HIFK 10,56
3. Marianne Salmi 2006 MäntsU 10,80
4. Heidi Vakkilainen 2006 VantSa 11,41
5. Mia Mehtälä 2008 HKV 12,90
6. Anna Hakola 2008 HKV 13,13
Erä 6
1. Meaminea Kerkelä 2006 ViipU 11,32

T12 60 m
1. Jutta Seppänen 2002 EspTa 8,44
2. Jenny Sario 2002 HKV 8,45
3. Emilia Tapionlinna 2002 LahdA 8,67
4. Vilma Hakala 2002 TFEspoo 8,83
5. Linda Leveelahti 2003 HKV 8,91
6. Wilma Jungar 2002 EsboIF 8,92
7. Venla Laine 2002 LahdA 8,96
8. Eeva Samberg 2002 ViipU 8,96
9. Anna Pursiainen 2003 EspTa 9,06
10. Elina Mettälä 2003 HKV 9,06
11. Emilia Voutilainen 2003 ViipU 9,12
12. Pihla Poikolainen 2002 HyvsU 9,12
13. Lotta Putkiranta 2003 EspTa 9,13
14. Helka Räty HIFK 9,21
15. Minttu Huotari HKV 9,23
16. Saskia Nahi 2002 EspTa 9,24
17. Anniina Pirkkala 2003 ViipU 9,26
18. Ada Gråsten 2003 HKV 9,27
19. Emma Nieminen 2002 HKV 9,28
20. Oona Nyyssönen 2002 MäntsU 9,29
21. Nelli Peltonen 2002 KeskiUYU 9,32
22. Helmi Tossavainen 2002 HKV 9,35
23. Aino Ahtola 2002 HKV 9,36
24. Silja Toivonen 2002 HämeenlTa 9,37
25. Noora Hietala 2003 HyvsU 9,38
26. Enni Saarinen 2002 HämeenlTa 9,44
27. Sohvi Puska 2002 ViipU 9,44
28. Nea Hirvonen 2003 RiihimKi 9,45
29. Saana Munck 2002 TFEspoo 9,47
30. Kaisa Hakala 2002 HKV 9,50
31. Helmi Saukkonen 2003 HKV 9,51
32. Mai Holi 2002 ViipU 9,51
33. Ronja Kallionpää 2002 HämeenlTa 9,61
34. Lotta Joenpolvi 2002 ViipU 9,64
35. Oili Virta HIFK 9,71
36. Kerttu Valtonen 2003 EspTa 9,74
37. Jonna Äikää 2003 HIFK 9,79
38. Saimi Lassila 2002 KU-58 9,81
39. Aino-Maija Haataja 2003 EspTa 9,83
40. Alisa Hollmen 2003 TapE 9,84
41. Katja Ganina HIFK 9,86
42. Emma Kuikka 2002 HämeenlTa 9,86
43. Nikita Kumpulainen 2003 HKV 9,91
44. Maj Hakalax 2003 HKV 9,91
45. Linnea Karjala 2003 EsboIF 9,93
46. Katariina Sohlberg 2003 HKV 9,96
47. Nellinoora Maunula 2003 ViipU 9,96
48. Adele Aiho 2003 HIFK 10,09
49. Kristiina Adhana 2003 HelsJy 10,12
50. Aleksandra Viljanen 2003 HKV 10,12
51. Liisa Tuusjärvi 2003 HIFK 10,18
52. Sanni Markkanen 2003 HKV 10,20
53. Sari Oghbasilasie 2003 HelsJy 10,22
54. Meea Meronen 2003 KU-58 10,25
55. Melina Maisala 2003 HelsJy 10,35
56. Ava Von Wendt 2003 HIFK 10,48
57. Madeleine Koreneff HKV 10,60
58. Sara Oghbasilasie 2003 HelsJy 11,61
Erä 1
1. Oona Nyyssönen 2002 MäntsU 9,29
2. Enni Saarinen 2002 HämeenlTa 9,44
3. Kerttu Valtonen 2003 EspTa 9,74
4. Katariina Sohlberg 2003 HKV 9,96
5. Sari Oghbasilasie 2003 HelsJy 10,22
Erä 2
1. Venla Laine 2002 LahdA 8,96
2. Aino Ahtola 2002 HKV 9,36
3. Saimi Lassila 2002 KU-58 9,81
4. Emma Kuikka 2002 HämeenlTa 9,86
5. Nikita Kumpulainen 2003 HKV 9,91
6. Linnea Karjala 2003 EsboIF 9,93
Erä 3
1. Jenny Sario 2002 HKV 8,45
2. Silja Toivonen 2002 HämeenlTa 9,37
3. Nea Hirvonen 2003 RiihimKi 9,45
4. Aino-Maija Haataja 2003 EspTa 9,83
5. Sara Oghbasilasie 2003 HelsJy 11,61
Erä 4
1. Jutta Seppänen 2002 EspTa 8,44
2. Emilia Tapionlinna 2002 LahdA 8,67
3. Saskia Nahi 2002 EspTa 9,24
4. Ada Gråsten 2003 HKV 9,27
5. Helmi Tossavainen 2002 HKV 9,35
6. Ronja Kallionpää 2002 HämeenlTa 9,61
Erä 5
1. Elina Mettälä 2003 HKV 9,06
2. Noora Hietala 2003 HyvsU 9,38
3. Saana Munck 2002 TFEspoo 9,47
4. Mai Holi 2002 ViipU 9,51
5. Oili Virta HIFK 9,71
6. Kristiina Adhana 2003 HelsJy 10,12
Erä 6
1. Linda Leveelahti 2003 HKV 8,91
2. Wilma Jungar 2002 EsboIF 8,92
3. Anna Pursiainen 2003 EspTa 9,06
4. Nelli Peltonen 2002 KeskiUYU 9,32
5. Sanni Markkanen 2003 HKV 10,20
6. Meea Meronen 2003 KU-58 10,25
Erä 7
1. Pihla Poikolainen 2002 HyvsU 9,12
2. Lotta Putkiranta 2003 EspTa 9,13
3. Sohvi Puska 2002 ViipU 9,44
4. Kaisa Hakala 2002 HKV 9,50
5. Alisa Hollmen 2003 TapE 9,84
6. Melina Maisala 2003 HelsJy 10,35
Erä 8
1. Anniina Pirkkala 2003 ViipU 9,26
2. Helmi Saukkonen 2003 HKV 9,51
3. Katja Ganina HIFK 9,86
4. Nellinoora Maunula 2003 ViipU 9,96
5. Adele Aiho 2003 HIFK 10,09
6. Madeleine Koreneff HKV 10,60
Erä 9
1. Vilma Hakala 2002 TFEspoo 8,83
2. Emilia Voutilainen 2003 ViipU 9,12
3. Helka Räty HIFK 9,21
4. Minttu Huotari HKV 9,23
5. Emma Nieminen 2002 HKV 9,28
6. Ava Von Wendt 2003 HIFK 10,48
Erä 10
1. Eeva Samberg 2002 ViipU 8,96
2. Lotta Joenpolvi 2002 ViipU 9,64
3. Jonna Äikää 2003 HIFK 9,79
4. Maj Hakalax 2003 HKV 9,91
5. Aleksandra Viljanen 2003 HKV 10,12
6. Liisa Tuusjärvi 2003 HIFK 10,18

T14 60 m
1. Saara Keskitalo 2000 EspTa 8,11
2. Kia Laisi 2001 EspTa 8,19
3. Marisa Värtinen 2000 HKV 8,41
4. Essi Lautamäki 2000 JanJa 8,49
5. Camilla Kohl 2000 EspTa 8,50
6. Nella Salonen 2001 ValkKa 8,51
7. Sofie Roos 2000 HKV 8,52
8. Jenna Pohjonen 2000 JanJa 8,52
9. Janna Koskela 2000 KarhKa 8,55
10. Reetta Kämäräinen 2000 EspTa 8,63
11. Vappu Valtonen 2001 EspTa 8,63
12. Anna-Maria Asargiotis 2000 HIFK 8,65
13. Tara Kaipiainen 2000 PyhtYr 8,66
14. Katariina Kontio 2000 EspTa 8,66
15. Elli Häikiö 2000 HKV 8,69
16. Jenni Pouramo 2001 HKV 8,70
17. Ella Koskiniemi 2001 EspTa 8,73
18. Sara Helenius 2001 ValkKa 8,75
19. Veera Jalovaara 2000 KU-58 8,77
20. Saara Korjonen 2000 HKV 8,77
21. Senni Forsberg 2000 OrimJy 8,78
22. Ronja Holopainen 2000 ViipU 8,82
23. Laura Putkiranta 2000 EspTa 8,82
24. Taika Pihlaja 2001 HKV 8,92
25. Emmi Hyökki 2001 ValkKa 8,92
26. Ella Parviainen 2001 EspTa 8,97
27. Marina Merjamaa 2000 HKV 8,97
28. Emma Uosukainen 2001 EspTa 8,99
29. Ida Lavi HIFK 9,00
30. Essi Ukkonen 2000 EspTa 9,01
31. Petra Kallionpää 2000 HämeenlTa 9,02
32. Saana Sairanen 2000 HKV 9,03
33. Nina Kaitemo 2000 HKV 9,10
34. Nora Tousignant 2001 EspTa 9,10
35. Tiina Sinkkonen 2000 HIFK 9,13
36. Chloe Hagues 2000 HKV 9,14
37. Marianna Halmetoja 2001 TapE 9,15
38. Lotta Lehtosalo 2001 HKV 9,15
39. Annika Ahokas HIFK 9,20
40. Noora Savola 2001 TapE 9,22
41. Henna Karhu 2000 HKV 9,37
42. Katja Ruth 2001 HIFK 9,37
43. Saana Ivakko 2001 EspTa 9,37
44. Elena El Founti HKV 9,39
45. Julie Svacinova HIFK 9,41
46. Aino Toikka 2000 EspTa 9,45
47. Ada Jaakola HIFK 9,55
48. Mariam Jalomie 2000 HelsJy 9,89
Kukka Walden HIFK DNS
Isabella Jääsvuo 2000 EspTa DQ
Erä 1
1. Jenna Pohjonen 2000 JanJa 8,52
2. Reetta Kämäräinen 2000 EspTa 8,63
3. Chloe Hagues 2000 HKV 9,14
4. Lotta Lehtosalo 2001 HKV 9,15
Kukka Walden HIFK DNS
Erä 2
1. Janna Koskela 2000 KarhKa 8,55
2. Elli Häikiö 2000 HKV 8,69
3. Ella Koskiniemi 2001 EspTa 8,73
4. Ronja Holopainen 2000 ViipU 8,82
5. Emma Uosukainen 2001 EspTa 8,99
6. Tiina Sinkkonen 2000 HIFK 9,13
Erä 3
1. Sara Helenius 2001 ValkKa 8,75
2. Senni Forsberg 2000 OrimJy 8,78
3. Saana Sairanen 2000 HKV 9,03
4. Nora Tousignant 2001 EspTa 9,10
5. Katja Ruth 2001 HIFK 9,37
6. Aino Toikka 2000 EspTa 9,45
Erä 4
1. Saara Keskitalo 2000 EspTa 8,11
2. Kia Laisi 2001 EspTa 8,19
3. Tara Kaipiainen 2000 PyhtYr 8,66
4. Nina Kaitemo 2000 HKV 9,10
5. Noora Savola 2001 TapE 9,22
6. Mariam Jalomie 2000 HelsJy 9,89
Erä 5
1. Marisa Värtinen 2000 HKV 8,41
2. Anna-Maria Asargiotis 2000 HIFK 8,65
3. Veera Jalovaara 2000 KU-58 8,77
4. Laura Putkiranta 2000 EspTa 8,82
5. Emmi Hyökki 2001 ValkKa 8,92
6. Ella Parviainen 2001 EspTa 8,97
Erä 6
1. Nella Salonen 2001 ValkKa 8,51
2. Vappu Valtonen 2001 EspTa 8,63
3. Taika Pihlaja 2001 HKV 8,92
4. Marianna Halmetoja 2001 TapE 9,15
5. Saana Ivakko 2001 EspTa 9,37
6. Ada Jaakola HIFK 9,55
Erä 7
1. Essi Lautamäki 2000 JanJa 8,49
2. Camilla Kohl 2000 EspTa 8,50
3. Marina Merjamaa 2000 HKV 8,97
4. Ida Lavi HIFK 9,00
5. Henna Karhu 2000 HKV 9,37
Erä 8
1. Katariina Kontio 2000 EspTa 8,66
2. Saara Korjonen 2000 HKV 8,77
3. Essi Ukkonen 2000 EspTa 9,01
4. Annika Ahokas HIFK 9,20
5. Elena El Founti HKV 9,39
Erä 9
1. Sofie Roos 2000 HKV 8,52
2. Jenni Pouramo 2001 HKV 8,70
3. Petra Kallionpää 2000 HämeenlTa 9,02
4. Julie Svacinova HIFK 9,41
Isabella Jääsvuo 2000 EspTa DQ

T14 300 m
1. Kia Laisi 2001 EspTa 43,49
2. Saara Keskitalo 2000 EspTa 43,61
3. Ella Koskiniemi 2001 EspTa 44,93
4. Elli Häikiö 2000 HKV 45,15
5. Katariina Kontio 2000 EspTa 45,35
6. Sofie Roos 2000 HKV 45,41
7. Annika Virtanen 2000 HKV 45,51
8. Essi Lautamäki 2000 JanJa 45,59
9. Cecilia Sinervo 2001 HIFK 45,72
10. Reetta Kämäräinen 2000 EspTa 46,14
11. Marina Merjamaa 2000 HKV 46,43
12. Camilla Kohl 2000 EspTa 46,67
13. Taika Pihlaja 2001 HKV 46,67
14. Anna-Maria Asargiotis 2000 HIFK 46,74
15. Pinja Konttinen 2000 HIFK 46,77
16. Janna Koskela 2000 KarhKa 46,85
17. Netta Tuusjärvi 2000 HIFK 47,18
18. Inka Laakso 2000 HKV 47,33
19. Maria Bergman 2000 HKV 47,46
20. Ella Parviainen 2001 EspTa 47,47
21. Neea Nurmi 2000 EspTa 48,28
22. Sara Siltala 2001 HKV 49,12
23. Isabella Jääsvuo 2000 EspTa 49,26
24. Tiina Sinkkonen 2000 HIFK 49,51
25. Milla Äikää 2001 HIFK 49,83
26. Chloe Hagues 2000 HKV 51,05
27. Annika Ahokas HIFK 51,07
28. Julie Svacinova HIFK 51,69
29. Petra Kallionpää 2000 HämeenlTa 51,70
30. Henna Karhu 2000 HKV 51,90
31. Isabel Fearnley 2001 HKV 56,15
32. Mariam Jalomie 2000 HelsJy 56,76
Vappu Valtonen 2001 EspTa DNS
Veera Miettinen 1999 HKV DNS
Saara Korjonen 2000 HKV DNS
Marisa Värtinen 2000 HKV DQ
Katja Ruth 2001 HIFK DQ
Kilpailun ulkopuolella
Elina Kuusela 1999 HKV 45,99
Laura Sipiläinen 1999 HKV 49,11
Kilpailun ulkopuolella
Ada Outinen 1999 HKV 45,23
Lotta Arola 1999 HKV 46,31
Erä 1
1. Taika Pihlaja 2001 HKV 46,67
2. Janna Koskela 2000 KarhKa 46,85
3. Inka Laakso 2000 HKV 47,33
4. Sara Siltala 2001 HKV 49,12
5. Petra Kallionpää 2000 HämeenlTa 51,70
Erä 2
1. Julie Svacinova HIFK 51,69
2. Henna Karhu 2000 HKV 51,90
3. Isabel Fearnley 2001 HKV 56,15
4. Mariam Jalomie 2000 HelsJy 56,76
Veera Miettinen 1999 HKV DNS
Saara Korjonen 2000 HKV DNS
Erä 3
1. Kia Laisi 2001 EspTa 43,49
2. Ella Koskiniemi 2001 EspTa 44,93
3. Milla Äikää 2001 HIFK 49,83
4. Chloe Hagues 2000 HKV 51,05
5. Annika Ahokas HIFK 51,07
Katja Ruth 2001 HIFK DQ
Erä 4
1. Anna-Maria Asargiotis 2000 HIFK 46,74
2. Netta Tuusjärvi 2000 HIFK 47,18
3. Maria Bergman 2000 HKV 47,46
4. Ella Parviainen 2001 EspTa 47,47
5. Neea Nurmi 2000 EspTa 48,28
6. Tiina Sinkkonen 2000 HIFK 49,51
Erä 5
1. Katariina Kontio 2000 EspTa 45,35
2. Essi Lautamäki 2000 JanJa 45,59
3. Marina Merjamaa 2000 HKV 46,43
4. Isabella Jääsvuo 2000 EspTa 49,26
Vappu Valtonen 2001 EspTa DNS
Marisa Värtinen 2000 HKV DQ
Erä 6
1. Saara Keskitalo 2000 EspTa 43,61
2. Sofie Roos 2000 HKV 45,41
3. Cecilia Sinervo 2001 HIFK 45,72
4. Reetta Kämäräinen 2000 EspTa 46,14
5. Camilla Kohl 2000 EspTa 46,67
6. Pinja Konttinen 2000 HIFK 46,77
Erä 7
1. Elli Häikiö 2000 HKV 45,15
2. Annika Virtanen 2000 HKV 45,51
Kilpailun ulkopuolella
Elina Kuusela 1999 HKV 45,99
Laura Sipiläinen 1999 HKV 49,11
Kilpailun ulkopuolella
Ada Outinen 1999 HKV 45,23
Lotta Arola 1999 HKV 46,31

27.11. klo 17:30 Torstaikisat
Tulokset:

N 1500 m
Sij. Juoksija Seura Aika
1 Meri Alasaukko-oja KU-58 5.13,28
2 Erica Piksilä HIFK 5.40,81
3 Netta Tuusjärvi HIFK 6.18,02
4 Mariam Jalomie HelsJy 6.57,80
T13 1000 m
Sij. Juoksija Seura Aika
1 Saimi Kaija HelsJy 3.47,21
2 Emma Nyström HIFK 3.48,03
3 Carina Landen HIFK 4.11,16
4 Ella Kermoury HIFK 4.18,80

Marrashallit 30.11.2014 tulokset

T9 40 m Loppukilpailu
1. Saana Talsta HKV 6,71
2. Bella Kallio 2005 HausjU 6,76
3. Ruusu Saarela 2005 EspTa 6,77
4. Carmen Vaha ViipU 6,84
5. Sanja Siurala EspTa 6,87
6. Elmiina Siikala 2006 EspTa 6,88
7. Jenny Eriksson 2005 PorvU 6,92
8. Verna Vuorela 2005 LaitJy 6,99
9. Ea Vuori 2005 MäntsU 7,02
10. Elma Hannikainen 2005 ViipU 7,02
11. Kiia Äikää 2006 HIFK 7,11
12. Kaisa Jokinen 2005 TapE 7,15
13. Emilia Chandras 2006 EspTa 7,16
14. Iiris Ojala 2005 EspTa 7,17
15. Emilia Paatela 2006 HKV 7,18
16. Aino Salo 2005 TapE 7,24
17. Rosa-Kaisa Kettunen 2005 ViipU 7,31
18. Kiia Korander 2005 VeikkVei 7,31
19. Evi Sarivaara 2005 TapE 7,33
20. Elise Aiho 2006 HIFK 7,36
21. Martta Valtonen 2005 EspTa 7,43
22. Venla Virrantuomi 2006 HKV 7,44
23. Iitu Riiheläinen 2007 PorvU 7,57
24. Milja Paljakka 2005 TapE 7,70
25. Kira Koskiniemi 2006 HKV 7,74
26. Jennica Eklund 2005 HIFK 7,87
27. Sofia Lehtinen 2007 TapE 7,91
28. Elsa Paasonen 2006 HelsJy 8,13
29. Sofia Menezes 2005 TapE 8,33
30. Juliana Hyrri 2006 HelsKT 8,35
31. Saara Paasonen 2008 HelsJy 8,62
32. Silja Konttinen 2007 HIFK 8,67
33. Ella Räisänen 2009 EsboIF 8,82
34. Alisa Hyrri 2006 HelsKT 9,05
Erä 1
1. Elmiina Siikala 2006 EspTa 6,88
2. Jenny Eriksson 2005 PorvU 6,92
3. Elise Aiho 2006 HIFK 7,36
4. Sofia Lehtinen 2007 TapE 7,91
5. Elsa Paasonen 2006 HelsJy 8,13
Erä 3
1. Kiia Äikää 2006 HIFK 7,11
2. Kaisa Jokinen 2005 TapE 7,15
3. Iiris Ojala 2005 EspTa 7,17
4. Iitu Riiheläinen 2007 PorvU 7,57
5. Saara Paasonen 2008 HelsJy 8,62

T11 60 m Loppukilpailu
1. Inka Pöyry 2004 HIFK 8,71
2. Linda Leveelahti 2003 HKV 8,83
3. Anna Pursiainen 2003 EspTa 8,87
4. Emilia Voutilainen 2003 ViipU 9,02
5. Nella Varjas 2003 EspTa 9,02
6. Silja Nieminen 2003 MäntsU 9,05
7. Anniina Pirkkala 2003 ViipU 9,15
8. Milla Tuononen LeppSi 9,29
9. Noora Hietala 2003 HyvsU 9,29
10. Oona Räisänen 2004 EsboIF 9,35
11. Helmi Saukkonen 2003 HKV 9,53
12. Nea Hirvonen 2003 RiihimKi 9,56
13. Nora Koskela-Koivisto 2004 KeskiUYU 9,61
14. Kerttu Valtonen 2003 EspTa 9,62
15. Alisa Laukkarinen 2004 EspTa 9,63
16. Mandi Manu 2003 TapE 9,64
17. Jonna Mäkinen 2003 KeskiUYU 9,74
18. Jonna Äikää 2003 HIFK 9,82
19. Nellinoora Maunula 2003 ViipU 9,90
20. Katariina Sohlberg 2003 HKV 9,99
21. Nikita Kumpulainen 2003 HKV 10,06
22. Linnea Karjala 2003 EsboIF 10,09
23. Jade Nyman 2004 HKV 10,12
24. Liisa Tuusjärvi 2003 HIFK 10,18
25. Liisa Savolainen 2003 HIFK 10,21
26. Kristiina Adhana 2003 HelsJy 10,30
27. Iiris Ojala 2005 EspTa 10,35
28. Pauliina Kallio 2004 HKV 10,38
29. Sari Oghbasilasie HelsJy 10,40
30. Sanja Karhunen 2004 TapE 10,41
31. Petra Pikkarainen 2003 RiihimKi 10,44
32. Iida Kokkonen 2004 ViipU 10,44
33. Janica Mattila 2004 TapE 10,53
34. Lilian Kankaanpää 2004 HIFK 10,61
35. Essi Hietula 2003 TapE 10,71
36. Sofia Slotte 2004 EsboIF 10,71
37. Milla Hietula 2003 TapE 11,35
38. Sara Oghbasilasie HelsJy 11,67
Amanda Ekblom 2003 HIFK DNS
Erä 1
1. Linda Leveelahti 2003 HKV 8,83
2. Anna Pursiainen 2003 EspTa 8,87
3. Oona Räisänen 2004 EsboIF 9,35
4. Kristiina Adhana 2003 HelsJy 10,30
5. Essi Hietula 2003 TapE 10,71
Erä 3
1. Anniina Pirkkala 2003 ViipU 9,15
2. Alisa Laukkarinen 2004 EspTa 9,63
3. Katariina Sohlberg 2003 HKV 9,99
4. Iiris Ojala 2005 EspTa 10,35
5. Sari Oghbasilasie HelsJy 10,40
6. Milla Hietula 2003 TapE 11,35
Erä 5
1. Kerttu Valtonen 2003 EspTa 9,62
2. Nellinoora Maunula 2003 ViipU 9,90
3. Pauliina Kallio 2004 HKV 10,38
4. Sanja Karhunen 2004 TapE 10,41
5. Iida Kokkonen 2004 ViipU 10,44
6. Sara Oghbasilasie HelsJy 11,67

T13 200 m Loppukilpailu
1. Kia Laisi 2001 EspTa 27,45
2. Vappu Valtonen 2001 EspTa 29,04
3. Taika Pihlaja 2001 HKV 29,15
4. Rosa Salonen 2002 KU-58 29,20
5. Eeva Samberg 2002 ViipU 29,50
6. Laura Kankkunen 2002 KeskiUYU 29,58
7. Roberta Normour 2002 VantSa 29,71
8. Noora Savola 2001 TapE 29,80
9. Sara Siltala 2001 HKV 29,81
10. Olivia Chandras 2002 EspTa 30,08
11. Milla Äikää 2001 HIFK 30,08
12. Jonna Jauhola 2001 LeppSi 30,14
13. Emma Uosukainen 2001 EspTa 30,32
14. Ida Lavi 2001 HIFK 30,56
15. Wilma Jungar 2002 EsboIF 30,59
16. Annika Ahokas 2001 HIFK 30,60
17. Lotta Lehtosalo 2001 HKV 30,70
18. Helka Räty 2002 HIFK 30,76
19. Merituuli Saarela 2001 EspTa 31,10
20. Katja Ruth 2001 HIFK 31,14
21. Marianna Halmetoja 2001 TapE 31,78
22. Oona Nyyssönen 2002 MäntsU 32,03
23. Anni Yrjälä 2002 VantSa 32,19
24. Lotta Joenpolvi 2002 ViipU 32,30
25. Saimi Kaija 2001 HelsJy 32,46
26. Julie Svachinova 2001 HIFK 32,47
27. Ronja Kallionpää 2002 HämeenlTa 33,11
28. Emilia Gillberg 2001 TapE 36,79
Erä 3
1. Roberta Normour 2002 VantSa 29,71
2. Milla Äikää 2001 HIFK 30,08
3. Wilma Jungar 2002 EsboIF 30,59
4. Marianna Halmetoja 2001 TapE 31,78
5. Saimi Kaija 2001 HelsJy 32,46

T13 600 m Loppukilpailu
1. Eeva Samberg 2002 ViipU 1.53,58
2. Laura Kankkunen 2002 KeskiUYU 1.54,05
3. Meeri Salomaa 2001 EsboIF 1.54,57
4. Donna Laukka 2001 VihdVie 1.55,30
5. Ella Parviainen 2001 EspTa 1.55,62
6. Milla Äikää 2001 HIFK 1.57,13
7. Edith Eikkinen 2001 KU-58 1.59,22
8. Noora Savola 2001 TapE 1.59,87
9. Liisa Urpola 2002 EspTa 1.59,94
10. Saimi Kaija 2001 HelsJy 2.00,33
11. Saana Talsta HKV 2.00,81
12. Jonna Jauhola 2001 LeppSi 2.02,75
13. Oona Nyyssönen 2002 MäntsU 2.03,91
14. Lotta Joenpolvi 2002 ViipU 2.07,69
Erä 1
1. Meeri Salomaa 2001 EsboIF 1.54,57
2. Donna Laukka 2001 VihdVie 1.55,30
3. Milla Äikää 2001 HIFK 1.57,13
4. Saimi Kaija 2001 HelsJy 2.00,33
5. Saana Talsta HKV 2.00,81
6. Jonna Jauhola 2001 LeppSi 2.02,75
7. Lotta Joenpolvi 2002 ViipU 2.07,69

T15 200 m Loppukilpailu
1. Saara Keskitalo 2000 EspTa 26,96
2. Saga Andersson 2000 EsboIF 27,26
3. Veera Miettinen 1999 HKV 27,34
4. Cecilia Sinervo 2001 HIFK 27,90
5. Isabella Jääsvuo 2000 EspTa 27,99
6. Anna-Maria Asargiotis 2000 HIFK 28,03
7. Sofie Roos 2000 HKV 28,24
8. Katariina Kontio 2000 EspTa 28,28
9. Pinja Konttinen 2000 HIFK 28,32
10. Annina Hirvinen 1999 EspTa 28,72
11. Vanessa Ekstam 1999 EsboIF 28,76
12. Ronja Holopainen 2000 ViipU 28,80
13. Maria Lampilahti 2000 ViipU 28,82
14. Hanna Karras 2000 EspTa 28,85
15. Cassandra Karjalainen 1999 HIFK 29,13
16. Veera Jalovaara 2000 KU-58 29,16
17. Netta Tuusjärvi 2000 HIFK 29,26
18. Sharon Laine 2000 HIFK 29,31
19. Lotta Arola 1999 HKV 29,43
20. Nicole Gustafsson 2000 EsboIF 29,46
21. Ellen Anttila 2000 HKV 29,64
22. Miisa Paulamäki 1999 HKV 29,90
23. Tiina Sinkkonen 2000 HIFK 30,05
24. Cajsa Jungar 1999 EsboIF 30,15
25. Emma Calculli 1999 TapE 30,25
26. Netta Kantanen 2000 EsboIF 30,30
27. Nina Kaitemo 2000 HKV 30,32
28. Kärt Tamm 1999 HIFK 30,35
29. Nea Kotilainen 2000 EsboIF 30,79
30. Chloe Hagues 2000 HKV 31,07
31. Henna Karhu 2000 HKV 31,18
32. Emma Tiempo 1999 EsboIF 31,36
33. Mariam Jalomie 2000 HelsJy 33,78
Reetta Kämäräinen 2000 EspTa DNS
Erä 3
1. Vanessa Ekstam 1999 EsboIF 28,76
2. Netta Tuusjärvi 2000 HIFK 29,26
3. Emma Tiempo 1999 EsboIF 31,36
4. Mariam Jalomie 2000 HelsJy 33,78

Itsenäisyyspäivän kisojen ratamatkat Espoo/A 5.12.2014

P12 800 m - ylipitkä rata/oversized Ikä Aika aik.tulos
1. erä
1 Jere Raunio ViipU 13.12.03 2.36,18 PB
2 Otto Lintula ViipU 22.2.03 2.37,35 PB
3 Alex Laitinen IFRaseb 21.3.02 2.38,28 PB
4 Akseli Stark VihdVie 25.11.03 2.40,71 PB
5 Joa Tiainen HelsJy 3.12.02 2.44,77 PB
6 Olli Tiainen TFEspoo 6.8.02 2.51,37 PB
7 Paavo NiinikoskiHKV 2.1.03 2.58,75 PB
Tomi Salmela VihdVie 5.11.02 DNF
2. erä
1 Atte Nevala KU-58 5.12.02 2.19,57 PB
2 Evangelos Spartiotis EspTa 21.3.02 2.36,41 PB
3 Tino Pilkevaara HIFK 19.12.02 2.38,44 PB
4 Eetu Kalske EspTa 11.10.03 2.44,39 PB
5 Jonathan Lindroos EspTa 2.4.03 2.44,87 PB
6 Ibrahim El Mrabt EspTa 5.2.02 2.46,42 PB
7 Benjamin Lee HKV 26.3.03 2.46,84 PB
8 Rasmus Krogell VantSa 19.7.02 2.50,40 PB


T14 300 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1 Cecilia Sinervo HIFK 20.8.01 45,04 kk14 PB
2 Judit Schwarz VeikkVei 28.3.01 46,62 PB
3 Nora Tousignant EspTa 18.10.01 47,28 PB
4 Milla Äikää HIFK 15.1.01 48,54 PB
2. erä
1 Reetta Kämäräinen EspTa 27.11.00 46,09 kk15 SB
2 Netta Tuusjärvi HIFK 14.1.00 47,20 PB
3 Sofia Rantanen KeskiUYU 4.3.01 47,99 PB
4 Saana Ivakko EspTa 13.8.01 48,87 PB
3. erä
1 Vappu Valtonen EspTa 7.8.01 45,53 PB
2 Hanna Karras EspTa 10.5.00 46,43 SB
3 Taika Pihlaja HKV 3.2.01 48,87 PB
4 Saimi Kaija HelsJy 31.7.01 53,36 PB
4. erä
1 Camilla Kohl EspTa 24.10.00 45,58 kk15 PB
2 Pinja Konttinen HIFK 22.3.00 46,16 PB
3 Sharon Laine HIFK 20.6.00 46,43 PB
4 Merituuli Saarela EspTa 15.4.01 48,60 PB
5. erä
1 Saara Keskitalo EspTa 3.7.00 42,92 kk15 PB
2 Emma Uosukainen EspTa 22.2.01 47,47 PB
3 Mariam Jalomie HelsJy 29.6.00 55,65 PB

T14 800 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1 Anni Penttilä VeikkVei 24.1.01 2.28,48 kk14 PB
2 Annika Virtanen HKV 12.1.00 2.32,07 SB
3 Sonja Lindström HyvsU 16.8.00 2.37,64 PB
4 Armi Turtola EsboIF 25.1.01 2.39,09 PB
5 Saimi Kaija HelsJy 31.7.01 2.52,34 PB
6 Donna Laukka VihdVie 27.10.01 2.54,46 PB
2. erä
1 Kia Laisi EspTa 19.7.01 2.27,91 kk17 kk14 PB
2 Laura Lepistö PorinYU 31.1.01 2.28,11 PB
3 Laura Putkiranta EspTa 22.10.00 2.35,18 PB
4 Manda Gullberg VasaIS 21.8.00 2.36,47 PB
5 Neea Nurmi EspTa 20.3.00 2.37,84 PB
6 Inka Johansson EspTa 23.7.01 2.42,80 PB
Administrator
Ylläpitäjä
 
Viestit: 13
Liittynyt: 24.03.2015 19:35

Paluu Junior Juoksukoulun / junioritoiminnan junioreiden tuloksia

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 1 vierailijaa

cron