Hallikilpailujen junioreidentulokset 2015

Ko. keskustelu- ja ilmoituspalsta löytyy mm. kilpailujen tulokset joihin juniorit ovat osallistuneet:
- Katso alueensäännötlinkistä: alueen säännöt - huom.! avaa linkki uudessa välilehdessä / open link in new tab.
- Voit hakea viestejä ja tiedotteita ja tiedostoja keskustelu- ja ilmoituspalstasta
tai oikeasta yläkulmasta.

Hallikilpailujen junioreidentulokset 2015

ViestiKirjoittaja Administrator » 01.04.2015 10:49

Hallikisojentulokset joihin juoksumatkoihin juniorit ovat osallistuneet / kilpailu:

- Tuloksissa on kaikkien osallistuneiden juoksijoidentulokset jotta voitte verrata omaa tulostanne.
- HeJy:n junioreidentulokset näkyvät punaisina.
- 5 (4) kisantulokset aikajärjestyksessä.

OP Junior GP Helsinki 11.4.2015

T15 60 m
1. erä
1 Reetta Kämäräinen EspTa 27.11.00 8,33 PB
2 Sireli Parv HIFK 5.11.01 8,78 PB
3 Saaga Mäkitammi JanJa 1.1.01 8,98
4 Isabel Fearnley HKV 3.7.01 10,04 PB
5 Isa Widmaier HelsJy 2.6.00 10,12 PB
2. erä
1 Anna-Maria Asargiotis HIFK 24.1.00 8,53
2 Ronja Holopainen ViipU 20.5.00 8,69
3 Neea Nurmi EspTa 20.3.00 8,69 PB
4 Sanni Kuparinen JanJa 21.11.01 9,08 PB
5 Lotta Lehtosalo HKV 2.3.01 9,11
3. erä
1 Wilma Jungar EsboIF 6.5.02 8,55
2 Kukka Walden HIFK 24.9.01 9,20
3 Silja Toivonen HämeenlTa 28.2.02 9,35 PB
4 Vivan Pellosniemi HKV 00 9,38 PB
5 Carla Kiiski HelsJy 16.11.00 10,32 PB
4. erä
1 Kerttu Latvala KeskiUYU 8.6.01 8,13
2 Sara Siltala HKV 25.5.01 8,53 PB
3 Pinja Konttinen HIFK 22.3.00 8,63
4 Ida Lavi HIFK 9.4.01 8,66 PB
5 Marianna Halmetoja TapE 12.7.01 8,80 PB
5. erä
1 Elvira Westerlund HIFK 00 8,84 PB
2 Sini Ilves ViipU 3.8.00 8,85
3 Ellen Anttila HKV 19.4.00 8,86
4 Nina Kaitemo HKV 11.12.00 8,94
5 Emmi Saramäki KarkkPo 23.6.01 9,03
6 Netta Tuusjärvi HIFK 14.1.00 9,20
6. erä
1 Saara Keskitalo EspTa 3.7.00 8,03 =PB
2 Essi Lautamäki JanJa 16.12.00 8,40
3 Petra Kallionpää HämeenlTa 14.4.00 8,79 =PB
4 Chloe Hagues HKV 22.9.00 8,94
5 Annika Ahokas HIFK 6.7.01 9,07
7. erä
1 Cecilia Sinervo HIFK 20.8.01 8,51
2 Marina Merjamaa HKV 14.2.00 8,84
3 Taika Pihlaja HKV 3.2.01 8,88
4 Emma Jaskari SeinäjsU 00 9,15 PB
5 Amanda Kermoury HIFK 5.7.01 9,29 PB
6 Tuula Ruosteenoja LeppSi 16.8.00 9,8

T9 60 m
1. erä
1 Chantelle Peter HKV 27.6.06 10,18 PB
2 Kaisa Kivinen EspTa 19.1.06 10,22 PB
3 Saara Virkki SomE 10.4.06 10,25 PB
4 Iina Niemelä LempKi 15.2.07 10,47 PB
5 Inka Peltola VehmU 8.2.07 11,25 PB
6 Anna Peltola HKV 15.3.08 11,92 PB
2. erä
1 Karoliina Pohjonen HelsTa 18.6.06 10,01 PB
2 Lumia Laakso KeskiUYU 4.4.06 10,48 PB
3 Nora Korelin HKV 3.3.06 10,69 PB
4 Heidi Vakkilainen VantSa 25.11.06 11,05 PB
5 Jamina Ali TFEspoo 7.7.06 11,17 PB
6 Saara Paasonen HelsJy 7.6.08 11,18 PB
3. erä
1 Adriana Kalymialaris LänsiUU 24.1.07 10,16
2 Venla Virrantuomi HKV 31.1.06 10,48 PB
3 Iitu Riiheläinen PorvU 20.4.07 10,61 PB
4 Meaminea Kerkelä ViipU 9.11.06 11,33
5 Ella Råstedt EsboIF 11.2.06 11,74 PB
6 Siiri Kemppainen HKV 14.12.07 12,56 PB
4. erä
1 Nella Yrjälä VantSa 23.1.07 10,55 PB
2 Sofia Rinne LahdA 14.11.06 10,78 PB
3 Elsa Paasonen HelsJy 24.2.06 11,04 PB
4 Sonja Nurmi EspTa 30.4.07 11,15 PB
5 Manda Dqwaldt HKV 06 12,48 PB
5. erä
1 Gisela Hakkarainen HKV 16.1.06 9,90 PB
2 Niia Niemelä LempKi 15.2.07 10,55 PB
3 Venla Reunanen HKV 18.1.07 10,69 PB
4 Jenni Hirvonen EsboIF 2.7.07 10,94
6. erä
1 Miriam Puolimatka VehmU 14.12.06 9,85 PB
2 Sofia Lehtinen TapE 18.2.07 11,12 PB
3 Naima Sainio HKV 06 11,36 PB
4 Nea Hyvärinen RiihimKi 17.12.07 11,80 PB

T9 600 m
1. erä
1 Chantelle Peter HKV 27.6.06 2.14,50 PB
2 Inka Peltola VehmU 8.2.07 2.16,04 PB
3 Nora Korelin HKV 3.3.06 2.19,28 PB
4 Saara Virkki SomE 10.4.06 2.27,33
5 Selma Lupala IFRaseb 26.11.06 2.27,56
6 Nella Yrjälä VantSa 23.1.07 2.28,20 PB
7 Nea Hyvärinen RiihimKi 17.12.07 2.30,06 PB
8 Saara Paasonen HelsJy 7.6.08 2.36,08 PB
9 Kira Koskiniemi HKV 11.10.06 2.36,18 PB
10 Jenni Hirvonen EsboIF 2.7.07 2.38,68 PB
11 Mia Mehtälä HKV 5.9.08 2.50,63 PB
2. erä
1 Miriam Puolimatka VehmU 14.12.06 2.12,69
2 Venla Virrantuomi HKV 31.1.06 2.17,04 PB
3 Sofia Rinne LahdA 14.11.06 2.17,57 PB
4 Heidi Vakkilainen VantSa 25.11.06 2.21,36 PB
5 Elsa Paasonen HelsJy 24.2.06 2.22,17 PB
6 Gisela Hakkarainen HKV 16.1.06 2.22,23 PB
7 Satu Marchesani HKV 25.2.06 2.24,82 PB
8 Niia Niemelä LempKi 15.2.07 2.27,53 PB
9 Kaisa Kivinen EspTa 19.1.06 2.28,12 PB
10 Ella Råstedt EsboIF 11.2.06 2.40,15
11 Meaminea Kerkelä ViipU 9.11.06 2.46,00 PB
12 Sofia Lehtinen TapE 18.2.07 2.53,57 PB
13 Naima Sainio HKV 06 2.56,94 PB

Keväthallit Liikuntamylly 29.3.2015

Kaikki Helsingin Jyryn juniorit juoksivat hienosti Keväthalleissa.
Monijuniori teki uudenennätyksensä ko. juoksumatkalla!

TULOKSET:

T7 40 m Loppukilpailu

1. Saara Paasonen 2008 HelsJy 7,75
2. Viiviliina Nurminen 2008 NurmijYU 7,90
3. Jenna Lindberg 2008 TapE 8,17
4. Elina Vakkilainen 2008 VantSa 8,58
5. Livia Von Wendt 2008 HIFK 8,58
6. Sara Lembo 2008 TapE 8,85
7. Liinu Honkanen 2008 TapE 9,85

Erä 1

1. Saara Paasonen 2008 HelsJy 7,75
2. Livia Von Wendt 2008 HIFK 8,58
3. Sara Lembo 2008 TapE 8,85
4. Liinu Honkanen 2008 TapE 9,85

Erä 2

1. Viiviliina Nurminen 2008 NurmijYU 7,90
2. Jenna Lindberg 2008 TapE 8,17
3. Elina Vakkilainen 2008 VantSa 8,58

T9 40 m Loppukilpailu

1. Elmiina Siikala 2006 EspTa 6,87
2. Janette Ylisoini 2006 KerU 6,98
3. Gisela Hakkarainen 2006 HKV 7,00
4. Adriana Kalymialaris 2007 LänsiUU 7,06
5. Satu Marchesani 2006 HKV 7,21
6. Lumia Laakso 2006 KeskiUYU 7,31
7. Kira Koskiniemi 2006 HKV 7,44
8. Nora Korelin 2006 HKV 7,47
9. Venla Virrantuomi 2006 HKV 7,49
10. Tua Pennanen 2006 TapE 7,61
11. Jenni Hirvonen 2007 EsboIF 7,66
12. Ella Råstedt 2006 EsboIF 7,73
13. Heidi Vakkilainen 2006 VantSa 7,77
14. Hilkka Nupponen 2006 KU-58 7,84
15. Elsa Paasonen 2006 HelsJy 7,86
16. Meaminea Kerkelä 2006 ViipU 7,92
17. Nea Hyvärinen 2007 RiihimKi 8,30
18. Hymy Puustinen 2006 TapE 8,36
19. Laura Häkkinen 2007 TapE 9,04

Erä 1

1. Adriana Kalymialaris 2007 LänsiUU 7,06
2. Kira Koskiniemi 2006 HKV 7,44
3. Nora Korelin 2006 HKV 7,47
4. Heidi Vakkilainen 2006 VantSa 7,77
5. Meaminea Kerkelä 2006 ViipU 7,92

Erä 2

1. Elmiina Siikala 2006 EspTa 6,87
2. Gisela Hakkarainen 2006 HKV 7,00
3. Tua Pennanen 2006 TapE 7,61
4. Jenni Hirvonen 2007 EsboIF 7,66
5. Hymy Puustinen 2006 TapE 8,36

Erä 3

1. Satu Marchesani 2006 HKV 7,21
2. Lumia Laakso 2006 KeskiUYU 7,31
3. Venla Virrantuomi 2006 HKV 7,49
4. Hilkka Nupponen 2006 KU-58 7,84

Erä 4

1. Janette Ylisoini 2006 KerU 6,98
2. Ella Råstedt 2006 EsboIF 7,73
3. Elsa Paasonen 2006 HelsJy 7,86
4. Nea Hyvärinen 2007 RiihimKi 8,30
5. Laura Häkkinen 2007 TapE 9,04

T13 200 m Loppukilpailu

1. Jenna Auremaa 2002 NaantLöy 28,41
2. Rosa Salonen 2002 KU-58 28,65
3. Roberta Normour 2002 VantSa 28,81
4. Hilla Vilkko 2002 PorvU 28,90
5. Lotta Putkiranta 2003 EspTa 29,09
6. Wilma Jungar 2002 EsboIF 29,13
7. Ellinoora Riikinsaari 2003 EspTa 29,77
8. Siiri Metsälä 2002 EspTa 29,90
9. Maiju Koivula 2002 KarhKa 30,16
10. Camilla Strömberg 2002 HKV 30,30
11. Tia Palmunen 2002 HyvsU 30,30
12. Ingrid Still 2002 HIFK 30,52
13. Jenny Enkvist 2002 HIFK 30,61
14. Anna Zaychenko 2003 KU-58 30,64
15. Katri Kaijanniemi 2003 VantSa 30,79
16. Pihla Peri 2002 KerU 30,93
17. Lotta Joenpolvi 2002 ViipU 31,23
18. Helka Räty 2002 HIFK 31,69
19. Saimi Lassila 2002 KU-58 31,93
20. Mandi Manu 2003 TapE 32,14
21. Riina Virtanen 2002 HyvsU 32,14
22. Camilla Martelius 2003 KU-58 32,31
23. Oili Virta 2002 HIFK 32,40
24. Alisa Hollmen 2003 TapE 32,42
25. Iida Uosukainen 2002 EspTa 32,60
26. Oona Nyyssönen 2002 MäntsU 32,66
27. Lina Olenius BorgåAk 32,73
28. Nellinoora Maunula 2003 ViipU 33,08
29. Adele Westerlund 2002 HIFK 33,58
30. Kristiina Adhana HelsJy 33,69
31. Liisa Tuusjärvi 2003 HIFK 34,12
32. Sari Oghbasilasie HelsJy 34,16
33. Pinja Salmi 2002 KerU 34,90
34. Essi Hietula 2003 TapE 35,97
35. Meea Meronen 2003 KU-58 37,39
36. Sara Oghbasilasie HelsJy 37,86
Anni Yrjälä 2002 VantSa DNS
Emma Nieminen 2002 HKV DNS

Erä 1

1. Lotta Putkiranta 2003 EspTa 29,09
2. Ellinoora Riikinsaari 2003 EspTa 29,77
3. Anna Zaychenko 2003 KU-58 30,64
4. Oili Virta 2002 HIFK 32,40
5. Lina Olenius BorgåAk 32,73

Erä 2

1. Jenna Auremaa 2002 NaantLöy 28,41
2. Hilla Vilkko 2002 PorvU 28,90
3. Maiju Koivula 2002 KarhKa 30,16
4. Ingrid Still 2002 HIFK 30,52
5. Nellinoora Maunula 2003 ViipU 33,08

Erä 3

1. Camilla Martelius 2003 KU-58 32,31
2. Adele Westerlund 2002 HIFK 33,58
3. Sari Oghbasilasie HelsJy 34,16
4. Meea Meronen 2003 KU-58 37,39
Anni Yrjälä 2002 VantSa DNS

Erä 4

1. Siiri Metsälä 2002 EspTa 29,90
2. Camilla Strömberg 2002 HKV 30,30
3. Jenny Enkvist 2002 HIFK 30,61
4. Riina Virtanen 2002 HyvsU 32,14
5. Pinja Salmi 2002 KerU 34,90

Erä 5

1. Wilma Jungar 2002 EsboIF 29,13
2. Tia Palmunen 2002 HyvsU 30,30
3. Pihla Peri 2002 KerU 30,93
4. Lotta Joenpolvi 2002 ViipU 31,23
5. Helka Räty 2002 HIFK 31,69

Erä 6

1. Rosa Salonen 2002 KU-58 28,65
2. Roberta Normour 2002 VantSa 28,81
3. Saimi Lassila 2002 KU-58 31,93
4. Iida Uosukainen 2002 EspTa 32,60

Erä 7

1. Mandi Manu 2003 TapE 32,14
2. Alisa Hollmen 2003 TapE 32,42
3. Kristiina Adhana HelsJy 33,69
4. Essi Hietula 2003 TapE 35,97
5. Sara Oghbasilasie HelsJy 37,86

Erä 8

1. Katri Kaijanniemi 2003 VantSa 30,79
2. Oona Nyyssönen 2002 MäntsU 32,66
3. Liisa Tuusjärvi 2003 HIFK 34,12
Emma Nieminen 2002 HKV DNS

T15 200 m Loppukilpailu

1. Katariina Kontio 2000 EspTa 27,64
2. Sofie Roos 2000 HKV 27,71
3. Eeva Immonen 2000 EspTa 27,93
4. Vappu Valtonen 2001 EspTa 27,99
5. Kaisla Torppa 2001 EsboIF 28,18
6. Anna-Maria Asargiotis 2000 HIFK 28,41
7. Jessica Kähärä 2001 MikkKV 28,43
8. Laura Putkiranta 2000 EspTa 28,77
9. Sara Siltala 2001 HKV 29,13
10. Noora Savola 2001 TapE 29,16
11. Marianna Halmetoja 2001 TapE 29,87
12. Saimi Kaija HelsJy 30,05
13. Sireli Parv 2001 HIFK 30,16
14. Tiina Sinkkonen 2000 HIFK 30,22
15. Katja Ruth 2001 HIFK 30,28
16. Emma Uosukainen 2001 EspTa 30,29
17. Meri Järvensivu 2001 HIFK 30,36
18. Elvira Westerlund 2001 HIFK 30,51
19. Ada Jaakola 2001 HIFK 30,79
20. Annika Ahokas 2001 HIFK 30,98
21. Henna Wahlman 2000 KerU 31,27
22. Amanda Kermoury 2001 HIFK 31,40
23. Sanni Kuparinen 2001 JanJa 32,47
24. Mariam Jalomie HelsJy 33,45
Emma Calculli 1999 TapE DNF
Ellen Anttila 2000 HKV DNS
Kukka Walden 2001 HIFK DNS
Carmen Martin HelsJy DNS
Laura Kekkinen 2001 HIFK DQ

Erä 1

1. Henna Wahlman 2000 KerU 31,27
Ellen Anttila 2000 HKV DNS
Carmen Martin HelsJy DNS
Laura Kekkinen 2001 HIFK DQ

Erä 2

1. Kaisla Torppa 2001 EsboIF 28,18
2. Ada Jaakola 2001 HIFK 30,79
3. Sanni Kuparinen 2001 JanJa 32,47
4. Mariam Jalomie HelsJy 33,45
Kukka Walden 2001 HIFK DNS

Erä 3

1. Marianna Halmetoja 2001 TapE 29,87
2. Saimi Kaija HelsJy 30,05
3. Katja Ruth 2001 HIFK 30,28
4. Emma Uosukainen 2001 EspTa 30,29
5. Annika Ahokas 2001 HIFK 30,98

Erä 4

1. Jessica Kähärä 2001 MikkKV 28,43
2. Laura Putkiranta 2000 EspTa 28,77
3. Noora Savola 2001 TapE 29,16
4. Tiina Sinkkonen 2000 HIFK 30,22
Emma Calculli 1999 TapE DNF

Erä 5

1. Eeva Immonen 2000 EspTa 27,93
2. Sireli Parv 2001 HIFK 30,16
3. Meri Järvensivu 2001 HIFK 30,36
4. Elvira Westerlund 2001 HIFK 30,51
5. Amanda Kermoury 2001 HIFK 31,40

Erä 6

1. Katariina Kontio 2000 EspTa 27,64
2. Sofie Roos 2000 HKV 27,71
3. Vappu Valtonen 2001 EspTa 27,99
4. Anna-Maria Asargiotis 2000 HIFK 28,41
5. Sara Siltala 2001 HKV 29,13

T15 600 m Loppukilpailu

1. Anni Penttilä 2001 VeikkVei 1.45,74
2. Emma Simberg 2000 HyvsU 1.46,28
3. Sonja Lindström 2000 HyvsU 1.46,69
4. Julia Raunio 2002 ViipU 1.47,44
5. Krista Manninen 2004 VehmU 1.47,55
6. Cecilia Sinervo 2001 HIFK 1.50,62
7. Sharon Laine 2000 HIFK 1.51,11
8. Neea Nurmi 2000 EspTa 1.54,45
9. Donna Laukka 2001 VihdVie 1.54,71
10. Saimi Kaija HelsJy 1.55,78
11. Pinja Konttinen 2000 HIFK 1.56,37
12. Lotta Lehtosalo 2001 HKV 1.57,15
13. Venla Turakainen 2000 HelsTa 1.59,45
14. Henna Wahlman 2000 KerU 2.01,46
15. Netta Tuusjärvi 2000 HIFK 2.02,81
16. Sofia Rantanen 2001 HIFK 2.03,08
17. Mariam Jalomie HelsJy 2.13,18

Erä 1

1. Anni Penttilä 2001 VeikkVei 1.45,74
2. Julia Raunio 2002 ViipU 1.47,44
3. Krista Manninen 2004 VehmU 1.47,55
4. Cecilia Sinervo 2001 HIFK 1.50,62
5. Sharon Laine 2000 HIFK 1.51,11
6. Donna Laukka 2001 VihdVie 1.54,71
7. Saimi Kaija HelsJy 1.55,78
8. Pinja Konttinen 2000 HIFK 1.56,37
9. Netta Tuusjärvi 2000 HIFK 2.02,81
10. Sofia Rantanen 2001 HIFK 2.03,08

Erä 2

1. Emma Simberg 2000 HyvsU 1.46,28
2. Sonja Lindström 2000 HyvsU 1.46,69
3. Neea Nurmi 2000 EspTa 1.54,45
4. Lotta Lehtosalo 2001 HKV 1.57,15
5. Venla Turakainen 2000 HelsTa 1.59,45
6. Henna Wahlman 2000 KerU 2.01,46
7. Mariam Jalomie HelsJy 2.13,18


P13 200 m Loppukilpailu

1. Tomi Laakso 2002 TapE 26,46
2. Evangelos Spartiotis 2002 EspTa 26,99
3. Aleksi Paavonsalo 2002 EspTa 27,02
4. Atte Nevala 2002 KU-58 27,43
5. Atte Timgren 2002 HKV 27,50
6. Jonatan Sperryn 2003 EspTa 28,41
7. Matias Komi 2003 IFSibboV 28,45
8. Lukas Strandvik 2002 BorgåAk 28,64
9. Tomi Salmela 2002 VihdVie 29,12
10. Tino Pilkevaara 2002 HIFK 29,42
11. Oliver Westerlund 2003 KU-58 29,92
12. Juho Kantoniemi 2003 HyvsU 30,10
13. Tomas Jatsko 2002 TapE 30,12
14. Atte Koskela 2002 TapE 30,27
15. Aarni Lemetti 2003 HKV 31,34
16. Patrick Lindberg 2003 LänsiUU 31,41
17. Kristian Juselius 2003 EsboIF 31,61
18. Viggo Wallenius HelsJy 32,18
19. Daniel Äikäs 2003 KU-58 32,42
20. Benjamin Lee 2003 HKV 32,45
21. Lucas Jatsko 2003 TapE 32,68
Ibrahim El Mrabt 2002 EspTa DNS

Erä 1

1. Atte Timgren 2002 HKV 27,50
2. Oliver Westerlund 2003 KU-58 29,92
3. Daniel Äikäs 2003 KU-58 32,42
4. Benjamin Lee 2003 HKV 32,45

Erä 2

1. Jonatan Sperryn 2003 EspTa 28,41
2. Matias Komi 2003 IFSibboV 28,45
3. Juho Kantoniemi 2003 HyvsU 30,10
4. Aarni Lemetti 2003 HKV 31,34

Erä 3

1. Atte Nevala 2002 KU-58 27,43
2. Tomi Salmela 2002 VihdVie 29,12
3. Tino Pilkevaara 2002 HIFK 29,42
4. Kristian Juselius 2003 EsboIF 31,61
5. Lucas Jatsko 2003 TapE 32,68

Erä 4

1. Aleksi Paavonsalo 2002 EspTa 27,02
2. Lukas Strandvik 2002 BorgåAk 28,64
3. Patrick Lindberg 2003 LänsiUU 31,41
4. Viggo Wallenius HelsJy 32,18

Erä 5

1. Tomi Laakso 2002 TapE 26,46
2. Evangelos Spartiotis 2002 EspTa 26,99
3. Tomas Jatsko 2002 TapE 30,12
4. Atte Koskela 2002 TapE 30,27
Ibrahim El Mrabt 2002 EspTa DNS

P13 600 m Loppukilpailu

1. Atte Nevala 2002 KU-58 1.40,39
2. Carl Björkendahl 2002 BorgåAk 1.44,68
3. Miro Tammelin 2002 HIFK 1.47,39
4. Jere Raunio 2003 ViipU 1.49,27
5. Jonatan Sperryn 2003 EspTa 1.49,74
6. Matias Komi 2003 IFSibboV 1.51,56
7. Daniel Äikäs 2003 KU-58 1.51,87
8. Viggo Wallenius HelsJy 1.57,46
9. Benjamin Lee 2003 HKV 1.58,42
10. Rasmus Krogell 2002 VantSa 1.58,87
11. Juho Kantoniemi 2003 HyvsU 2.03,36
12. Tero Korpi 2006 KU-58 2.04,99
Aarni Lemetti 2003 HKV DNS

11-9-v. pm-kilpailut Helsinki 15.3.2015

T9 40 m Loppukilpailu

1. Miriam Puolimatka VehmU 6,86
2. Janette Ylisoini KerU 6,87
3. Elmiina Siikala EspTa 7,00
4. Gisela Hakkarainen HKV 7,00
5. Emmi Savenius VehmU 7,00
6. Emilia Paatela HKV 7,16

T9 40 m Alkuerät

Erä 1

1. Erin Johansson BorgåAk 7,29
2. Emilia Rättö HämeenlTa 7,53
3. Greta Avonius TFEspoo 7,54
4. Nora Korelin HKV 7,57
5. Tua Pennanen TapE 7,88
6. Inka Yliportimo KU-58 8,15

Erä 2

1. Nella Yrjälä VantSa 7,26
2. Kira Koskiniemi HKV 7,53
3. Vera Wilenius RekRai 7,91
4. Viivi Manninen VehmU 8,01
5. Saara Paasonen HelsJy 8,10
6. Erin Rönn KU-58 8,26

Erä 3

1. Elmiina Siikala EspTa 6,97
2. Sofia Lehtinen TapE 7,71
3. Noora Glasin KU-58 7,76
4. Jenni Hirvonen EsboIF 7,78
5. Milana Kononen ItäHKi 7,90
6. Jamina Ali TFEspoo 7,93

Erä 4

1. Kerttu Kiviniemi VantSa 7,23
2. Iida Tossavainen HKV 7,37
3. Aino Aalto HämeenlTa 7,50
4. Emilia Chandras EspTa 7,51
5. Vilma Suutari KU-58 8,36
6. Minea Linna TapE 8,73

Erä 5

1. Janette Ylisoini KerU 7,02
2. Miriam Puolimatka VehmU 7,04
3. Venla Virrantuomi HKV 7,25
4. Milla Heiskanen PyhtYr 7,42
5. Juliana Hyrri HelsTa 7,87
6. Elina Vakkilainen VantSa 8,34

Erä 6

1. Gisela Hakkarainen HKV 6,90
2. Sofia Rinne LahdA 7,64
3. Senja Riit'aho HelsJy 8,19
4. Iisa Männistö MerijKe 8,19
5. Alisa Hyrri HelsTa 8,41

Erä 7

1. Satu Marchesani HKV 7,24
2. Emma Koskinen EspTa 7,63
3. Emma Wilenius RekRai 7,66
4. Heidi Vakkilainen VantSa 7,73
5. Ella Nikka KU-58 8,17

Erä 8

1. Emmi Savenius VehmU 7,11
2. Emilia Paatela HKV 7,15
3. Lumia Laakso KeskiUYU 7,24
4. Karoliina Pohjonen HelsTa 7,24
5. Ellen Rönn KU-58 8,56

Erä 9

1. Chantelle Peter HKV 7,42
2. Hertta Niemi RekRai 8,48
3. Stella Peltokangas RekRai 9,16
4. Venla Lahtela ViipU 9,25

T9 1000 m

Erä 1

1. Marianne Salmi HyvsU 3.47,11
2. Emmi Savenius VehmU 3.52,48
3. Miriam Puolimatka VehmU 4.01,12
4. Chantelle Peter HKV 4.06,91
5. Sofia Rinne LahdA 4.07,88
6. Mila Heikkonen KeskiUYU 4.11,70
7. Iina Vänttinen KU-58 4.29,01
8. Emilia Rättö HämeenlTa 4.30,76
9. Viivi Manninen VehmU 4.35,47
10. Kira Koskiniemi HKV 4.44,82
11. Elsa Paasonen HelsJy 4.48,77
12. Senja Riit'aho HelsJy 4.49,23
13. Emma Wilenius RekRai 4.49,41
14. Stella Peltokangas RekRai 5.41,27

Erä 2

1. Kerttu Kiviniemi VantSa 4.03,77
2. Ada Henriksson ViipU 4.03,99
3. Satu Marchesani HKV 4.04,94
4. Heidi Vakkilainen VantSa 4.10,41
5. Roosa Heiskanen PyhtYr 4.10,67
6. Venla Virrantuomi HKV 4.11,47
7. Nora Korelin HKV 4.18,79
8. Vilma Suutari KU-58 4.35,17
9. Saara Paasonen HelsJy 4.35,88
10. Ella Nikka KU-58 4.37,11
11. Hertta Niemi RekRai 4.59,00
12. Vera Wilenius RekRai 5.01,15
13. Venla Lahtela ViipU 5.11,71


15- ja 13-v. pm-kilpailut Helsinki 14.3.2015

P13 60 m Loppukilpailu

1. Tomi Laakso 2002 TapE 8,00
2. Milan Shilov 2002 EspTa 8,22
3. Evangelos Spartiotis 2002 EspTa 8,26
4. Aleksi Paavonsalo 2002 EspTa 8,39
5. Atte Timgren 2002 HKV 8,44
6. Atte Nevala 2002 KU-58 8,53

P13 60 m Alkuerät

Erä 1

1. Milan Shilov 2002 EspTa 8,31
2. Alex Laitinen 2002 IFRaseb 9,20
3. Aarni Lemetti 2003 HKV 9,33
4. Walter Törnvall 2003 EsboIF 9,62
5. Kare Lysmä 2003 HKV 10,10

Erä 2

1. Atte Timgren 2002 HKV 8,42
2. Jonatan Sperryn 2003 EspTa 8,51
3. Onni Kaikkonen 2003 TFEspoo 8,54
4. Tino Pilkevaara 2002 HIFK 8,78
5. Atte Koskela 2002 TapE 9,21
6. Joa Tiainen 2002 HelsJy 9,31

Erä 3

1. Evangelos Spartiotis 2002 EspTa 8,37
2. Antti Pihlavisto 2002 HKV 8,78
3. Matias Tulokas 2003 IFSibboV 8,98
4. Nico Kapanen 2003 HelsTa 9,05
5. Joel Häggblom 2003 EsboIF 10,09
Antti Kaijansinkko 2003 ViipU DNS

Erä 4

1. Aleksi Paavonsalo 2002 EspTa 8,27
2. Onni Tammi 2002 KU-58 8,94
3. Oliver Westerlund 2003 KU-58 9,03
4. Eetu Kalske 2003 EspTa 9,08
5. Henri Ilves 2002 ViipU 9,35
6. Viggo Wallenius 2003 HelsJy 9,78

Erä 5

1. Tomi Laakso 2002 TapE 8,07
2. Tomi Salmela 2002 VihdVie 8,92
3. Artturi Huhtakangas 2002 HKV 9,81
4. Indrek Viljakainen 2002 HelsTa 9,96
5. Jonne Torkko 2003 HKV 10,19
6. Axel Henriksson 2002 EsboIF 10,42

Erä 6

1. Atte Nevala 2002 KU-58 8,45
2. Tarmo Ryynänen 2002 HKV 8,82
3. Jere Raunio 2003 ViipU 9,18
4. Eetu Melto 2003 HKV 9,35
5. Kristian Juselius 2003 EsboIF 9,60
6. Tom Tuisku 2003 ViipU 10,14


T15 60 m Loppukilpailu

1. Kia Laisi 2001 EspTa 8,19
2. Saara Keskitalo 2000 EspTa 8,24
3. Isabella Jääsvuo 2000 EspTa 8,27
4. Sanna Tiilikainen 2000 LahdA 8,28
5. Kaisla Torppa 2001 EsboIF 8,38
Sanni Kettunen 2000 SalVil DNS

T15 60 m Alkuerät

Erä 1

1. Iida Lehtonen 2000 HämeenlTa 8,42
2. Jenni Pouramo 2001 HKV 8,51
3. Anna-Maria Asargiotis 2000 HIFK 8,56
4. Jonna Jauhola 2001 LeppSi 9,08
5. Carmen Martin 2000 HelsJy 10,21
Kilpailun ulkopuolella
Emma Calculli 1999 TapE 9,06

Erä 2

1. Saara Keskitalo 2000 EspTa 8,24
2. Camilla Kohl 2000 EspTa 8,41
3. Reetta Kämäräinen 2000 EspTa 8,48
4. Taika Pihlaja 2001 HKV 8,81
5. Henna Karhu 2000 HKV 9,04
6. Saara Forsell 2000 HämeenlTa 9,78

Erä 3

1. Isabella Jääsvuo 2000 EspTa 8,31
2. Sini Ilves 2000 ViipU 8,70
3. Ellen Anttila 2000 HKV 8,71
4. Nora Tousignant 2001 EspTa 8,85
5. Kukka Walden 2001 HIFK 9,08
6. Mariam Jalomie 2000 HelsJy 9,49

Erä 4

1. Katariina Kontio 2000 EspTa 8,69
2. Petra Kallionpää 2000 HämeenlTa 8,85
3. Elvira Westerlund 2001 HIFK 8,93
4. Annika Ahokas 2001 HIFK 9,11
5. Tuula Ruosteenoja 2000 LeppSi 9,73
6. Emma Juntunen 2001 TapE 10,17

Erä 5

1. Sanna Tiilikainen 2000 LahdA 8,38
2. Maria Lampilahti 2000 ViipU 8,55
3. Neea Nurmi 2000 EspTa 8,74
4. Chloe Hagues 2000 HKV 8,76
5. Mandi Kaarna 2001 EsboIF 9,02
6. Sofia Sohlberg 2001 HKV 9,57

Erä 6

1. Vappu Valtonen 2001 EspTa 8,43
2. Ida Lavi 2001 HIFK 8,76
3. Katja Ruth 2001 HIFK 9,05
4. Noora Savola 2001 TapE 9,07
5. Amanda Kermoury HIFK 9,30
Elena El Founti 2001 HKV DNS

Erä 7

1. Ronja Holopainen 2000 ViipU 8,61
2. Sara Siltala 2001 HKV 8,72
3. Marianna Halmetoja 2001 TapE 8,85
4. Niina Lehtinen 2000 RekRai 8,85
5. Sireli Parv 2001 HIFK 8,99
6. Julie Svacinova 2001 HIFK 9,56

Erä 8

1. Kia Laisi 2001 EspTa 8,22
2. Kaisla Torppa 2001 EsboIF 8,28
3. Rebekka Sukselainen 2001 EspTa 8,75
4. Inka Laakso 2000 HKV 8,88
5. Christina Bäckman 2000 ViipU 9,25
Sofie Roos 2000 HKV DNS

Erä 9

1. Sanni Kettunen 2000 SalVil 8,41
2. Elli Häikiö 2000 HKV 8,53
3. Eeva Immonen 2000 EspTa 8,67
4. Saara Korjonen 2000 HKV 8,81
5. Nina Kaitemo 2000 HKV 8,93
Merituuli Saarela 2001 EspTa DNS

T15 800 m

1. Ella Koskiniemi 2001 EspTa 2.26,98
2. Pinja Kotinurmi 2002 LahdA 2.28,51
3. Petra Väänänen 2000 JoensKa 2.28,98
4. Krista Manninen 2004 VehmU 2.29,79
5. Melina Lahdenperä 2001 EspTa 2.38,65
6. Laura Putkiranta 2000 EspTa 2.42,92
7. Emma Karhu 2000 EspTa 2.48,35
8. Jonna Jauhola 2001 LeppSi 2.48,64
9. Lotta Lehtosalo 2001 HKV 2.49,07
10. Tuula Ruosteenoja 2000 LeppSi 3.14,86
11. Carmen Martin 2000 HelsJy 3.40,93
Kilpailun ulkopuolella
Emma Calculli 1999 TapE



TUL:n nuorten aluekilpailut Helsinki 28.2.2015


P13 1000 m Aika Par. aika
1 Atte Nevala KU-58 5.12.02 3.01,98 kk13 PB (13-v. ka 10.)
2 Ville Harju JanJa 22.11.02 3.14,75
3 Jere Raunio ViipU 13.12.03 3.23,15
4 Akseli Stark VihdVie 25.11.03 3.25,88
5 Daniel Äikäs KU-58 1.4.03 3.25,90 PB
6 Benjamin Lee HKV 26.3.03 3.34,85
7 Joa Tiainen HelsJy 3.12.02 3.36,38 PB
8 Rasmus Krogell VantSa 19.7.02 3.37,50
9 Miro Tammelin HIFK 12.9.02 3.45,19

Naiset

T15 60 m
1. erä
1 Ronja Holopainen ViipU 20.5.00 8,68 PB
2 Sanni Kuparinen JanJa 21.11.01 9,09 PB
3 Mariam Jalomie HelsJy 29.6.00 9,62 PB
2. erä
1 Marielle Gustafsson EsboIF 4.1.00 8,56 SB
2 Katariina Kontio EspTa 29.3.00 8,64
3 Sofia Rantanen HIFK 4.3.01 8,70
4 Johanna Peikkari EsboIF 00 8,74 PB
5 Marianna Halmetoja TapE 12.7.01 9,02 =PB
6 Nicole Gustafsson EsboIF 4.1.00 9,06
3. erä
1 Ida Ounaslehto EsboIF 15.11.00 7,89 kk15 PB (ka 346.) (15-v. ka 29.)
2 Elin Mickos IFSibboV 20.9.00 8,27
3 Saara Keskitalo EspTa 3.7.00 8,44
4 Cecilia Sinervo HIFK 20.8.01 8,52
5 Pinja Konttinen HIFK 22.3.00 8,54
6 Vappu Valtonen EspTa 7.8.01 8,57

T15 800 m
1 Julia Raunio ViipU 17.8.02 2.34,65
2 Cecilia Sinervo HIFK 20.8.01 2.36,31 PB
3 Manda Gullberg VasaIS 21.8.00 2.36,98
4 Donna Laukka VihdVie 27.10.01 2.44,98
5 Saimi Kaija HelsJy 31.7.01 2.46,85 PB
6 Venla Turakainen HelsTa 12.9.00 2.48,10 PB
7 Tuula Ruosteenoja LeppSi 16.8.00 3.13,59 PB
8 Mariam Jalomie HelsJy 29.6.00 3.14,55 PB
Emma Calculli TapE 2.5.99 DNF

T11 60 m
1. erä
1 Carla Liukkonen SjundeåIF 11.2.04 9,28 PB
2 Leonie Winell EsboIF 8.4.05 9,80 PB
3 Pinja Lännenpää LeppSi 9.3.04 10,17 PB
4 Kia Wiren RekRai 11.9.04 10,47 PB
2. erä
1 Jenna Vakkilainen VantSa 6.4.05 9,40
2 Edesa Gashi HKV 3.2.05 9,86 PB
3 Milja Särkkä ViipU 1.12.05 9,92
4 Elma Hannikainen ViipU 6.3.05 10,02 PB
5 Blerona Shala RekRai 10.5.05 10,42 PB
3. erä
1 Noomi Malmgren SjundeåIF 4.6.04 9,24
2 Mona Korelin HKV 15.5.04 9,78 PB
3 Rosa-Kaisa Kettunen ViipU 4.7.05 10,15 PB
4 Saana Paananen VehmU 15.1.05 10,28 PB
5 Iida Kokkonen ViipU 9.9.04 10,42
6 Nea-Amalia Ala-Nikkola RekRai 22.2.04 10,69 PB
4. erä
1 Inka Pöyry HIFK 23.4.04 8,79
2 Carmen Vaha ViipU 14.8.05 9,58 PB
3 Helmiina Kynnäs SaarijPu 20.5.04 9,96 PB
4 Anna Riit'aho HelsJy 22.3.05 10,41 PB
5 Birgit Tuomola VehmU 13.6.05 10,64 PB
6 Martta Valtonen EspTa 17.6.05 10,67 PB
T9 40 m
1. erä
1 Kiia Äikää HIFK 2.6.06 6,98 PB
2 Satu Marchesani HKV 25.2.06 7,26 PB
3 Elise Aiho HIFK 27.4.06 7,41
4 Sofia Rinne LahdA 14.11.06 7,62 PB
5 Senja Riit'aho HelsJy 20.8.06 7,83 PB
2. erä
1 Gisela Hakkarainen HKV 16.1.06 6,82 PB
2 Nella Yrjälä VantSa 23.1.07 7,37 PB
3 Nora Korelin HKV 3.3.06 7,44 PB
4 Heidi Vakkilainen VantSa 25.11.06 7,50 PB
5 Hertta Niemi RekRai 12.4.07 8,24 PB
Carmen Vaha ViipU 14.8.05 DNS
3. erä
1 Pirkko Järvikylä SuolU 12.6.06 6,96 PB
2 Emilia Paatela HKV 15.3.06 7,04 SB
3 Kira Koskiniemi HKV 11.10.06 7,24 PB
4 Marianne Salmi HyvsU 13.5.06 7,49 PB
5 Elsa Paasonen HelsJy 24.2.06 7,77 PB
6 Saara Paasonen HelsJy 7.6.08 8,20 PB

T9 1000 m
1 Marianne Salmi HyvsU 13.5.06 3.58,06
2 Ada Henriksson ViipU 5.4.06 4.04,55 PB
3 Sofia Rinne LahdA 14.11.06 4.06,32 PB
4 Kiia Äikää HIFK 2.6.06 4.06,94 PB
5 Satu Marchesani HKV 25.2.06 4.08,70 PB
6 Nora Korelin HKV 3.3.06 4.15,95 PB
7 Pirkko Järvikylä SuolU 12.6.06 4.17,11 PB
8 Venla Virrantuomi HKV 31.1.06 4.17,92
9 Heidi Vakkilainen VantSa 25.11.06 4.25,63 PB
10 Viivi Manninen VehmU 14.4.08 4.29,14 PB
11 Hertta Niemi RekRai 12.4.07 4.31,40 PB
12 Senja Riit'aho HelsJy 20.8.06 4.38,04 PB
13 Saara Paasonen HelsJy 7.6.08 4.42,79 PB
Administrator
Ylläpitäjä
 
Viestit: 13
Liittynyt: 24.03.2015 19:35

Re: Hallikilpailujen junioreidentulokset 2015

ViestiKirjoittaja Administrator » 16.11.2015 10:59

OP Junior GP Helsinki 15.11.2015

    P10 60 m
    1. erä
    1 Eero Sormunen HKV 29.1.06 9,25 PB
    2 Lauri Mäkinen KU-58 11.9.05 9,46
    3 Jami Saari NurmijYU 20.3.05 9,71 PB
    4 Tumi Siranko VantSa 8.2.06 9,77 PB
    5 Jim Willberg HKV 29.8.05 9,83 PB
    6 Mikke Järvelin HKV 22.2.05 10,08
    2. erä
    1 Konsta Keijonen KeskiUYU 28.7.05 9,25 PB
    2 Otto Hannula VantSa 29.9.05 9,26 PB
    3 Kasper Hietanen EspTa 21.7.05 9,56 PB
    4 Miko Ojapelto KeskiUYU 5.10.05 9,76 PB
    5 Aatu Sihvonen KarhKa 15.2.05 10,56
    6 Niko Raevuori HelsJy 05 10,92 PB
    3. erä
    1 Joona Nieminen EspTa 31.1.05 9,11 PB
    2 Luka Veselinovic EspTa 15.7.05 9,61 PB
    3 Lauri Kylmäpuro HKV 17.4.06 9,69 PB
    4 Lauri Leivonen EspTa 7.7.06 10,00 PB
    5 Ukko Ikonen VantSa 11.2.06 10,43 PB
    6 Lauri Hirsto HKV 3.10.05 11,50 PB
    4. erä
    1 Eino Sormunen HKV 29.1.06 9,19 PB
    2 Jim Herlevi OrimJy 23.9.05 9,88
    3 Tuomas Rättö HämeenlTa 16.2.06 10,21 =PB
    4 Aaron Ketolainen ViipU 10.12.05 10,63 PB
    5 Onni Rustholkarhu LahdA 15.6.05 10,86 PB
    5. erä
    1 Jaakko Siltala HKV 16.3.05 9,26 PB
    2 Jeffrey Bach HIFK 05 9,36 PB
    3 Tommi Järvenpää KeurKi 22.1.06 9,84 PB
    4 Joonatan Lindberg RiihimKi 20.7.05 10,03 PB
    5 Paul Nogelainen HKV 7.5.05 10,20 PB

    P10 1000 m
    1 Konsta Manninen VehmU 28.3.06 3.24,48 PB
    2 Jaakko Siltala HKV 16.3.05 3.24,67 PB
    3 Tero Korpi KU-58 28.6.06 3.28,00 PB
    4 Miko Ojapelto KeskiUYU 5.10.05 3.38,86 PB
    5 Kasper Hietanen EspTa 21.7.05 3.46,12 PB
    6 Tumi Siranko VantSa 8.2.06 3.46,30 PB
    7 Luca Seppänen MäntsU 05 3.48,45 PB
    8 Lauri Mäkinen KU-58 11.9.05 3.53,29 PB
    9 Ukko Ikonen VantSa 11.2.06 3.55,26 PB
    10 Tuomas Rättö HämeenlTa 16.2.06 4.14,05
    11 Luka Veselinovic EspTa 15.7.05 4.23,82 PB
    12 Aleksander Sibirtsev HelsJy 05 4.41,28 PB

    T12 1000 m
    1. erä
    1 Annu Virtanen VantSa 26.4.04 3.41,72 PB
    2 Mona Korelin HKV 15.5.04 3.48,60
    3 Ada Kero HelsJy 30.7.03 3.50,82 PB
    4 Aurora Wallén LapptrIF 03 3.50,85 PB
    5 Minea Fogelholm EspTa 12.9.04 3.52,04 PB
    6 Vanessa Lindberg IFSibboV 28.12.04 3.53,70 PB
    7 Nikita Kumpulainen HKV 10.4.03 3.54,41 PB
    8 Nellinoora Maunula ViipU 22.10.03 4.00,28
    9 Sara Neiglick NurmijYU 18.4.03 4.10,00 PB
    2. erä
    1 Krista Manninen VehmU 16.4.04 3.17,51
    2 Sanni Markkanen HKV 9.7.03 3.26,15 PB
    3 Mimi Kontala HKV 1.8.03 3.33,44 PB
    4 Oona Huovinen ViipU 30.10.03 3.35,35 PB
    5 Victoria Lindberg IFSibboV 5.4.03 3.39,81
    6 Inkaliina Nurminen NurmijYU 23.9.04 3.43,04 PB
    7 Emma Nyström HIFK 25.3.04 3.48,27
    8 Iida Kokkonen ViipU 9.9.04 4.10,83 PB

    T10 60 m
    1. erä
    1 Inka Söderlund KU-58 14.2.05 9,12 PB
    2 Senni Ruuskanen MäntsU 23.7.05 9,66 PB
    3 Lotta Kalske EspTa 7.12.05 9,74 PB
    4 Aino Aalto HämeenlTa 6.6.06 10,49 PB
    5 Elsa Paasonen HelsJy 24.2.06 10,49 PB
    2. erä
    1 Meeri Riiali ImU 1.2.05 9,30
    2 Isabella Hale HKV 20.7.05 9,65 PB
    3 Vuokko Martikainen HKV 1.8.05 9,99 PB
    4 Elise Aiho HIFK 27.4.06 10,14 PB
    5 Heidi Vakkilainen VantSa 25.11.06 10,83 PB
    3. erä
    1 Kerttu Niemi HKV 18.2.05 9,25 PB
    2 Tuuli Kurki VantSa 27.2.06 9,49 PB
    3 Elmiina Siikala EspTa 22.5.06 9,60 PB
    4 Janette Puikkonen HKV 1.4.05 9,90 PB
    5 Martta Valtonen EspTa 17.6.05 10,05 PB
    6 Jessica Vuorinen HKV 10.1.05 10,19 PB
    4. erä
    1 Hilla Saarinen EspTa 5.1.05 9,15 PB
    2 Vilma Muinonen ViipU 1.1.05 9,58 PB
    3 Iiris Ojala EspTa 21.7.05 9,92 PB
    4 Elli Rantala EspTa 2.11.06 10,59 PB
    5 Jennica Eklund HIFK 10.3.05 10,99 PB
    5. erä
    1 Jenna Vakkilainen VantSa 6.4.05 9,27 PB
    2 Ea Vuori MäntsU 28.2.05 9,62 PB
    3 Gisela Hakkarainen HKV 16.1.06 10,07
    4 Kira Koskiniemi HKV 11.10.06 10,61 PB
    5 Meaminea Kerkelä ViipU 9.11.06 11,30 PB
    6 Liina Leino HKV 11.9.06 11,67 PB
    6. erä
    1 Sara Takala SeinäjsU 14.3.05 8,96 PB
    2 Aino-Maria Ainasoja HKV 2.3.05 9,30 PB
    3 Ella Perttula KU-58 28.7.05 9,51 PB
    4 Sanni-Veera Viertola RiihimKi 28.3.06 9,65 PB
    5 Nelli Kalske EspTa 7.12.05 10,09 PB
    6 Emilia Rättö HämeenlTa 16.2.06 10,09 PB
    7. erä
    1 Emmi Satosuo KU-58 11.2.05 9,16 PB
    2 Elma Hannikainen ViipU 6.3.05 9,32 PB
    3 Kerttu Kiviniemi VantSa 23.7.06 9,70 PB
    4 Chantelle Peter HKV 27.6.06 9,95 PB
    5 Nora Korelin HKV 3.3.06 10,36 PB
    6 Iiris Repponen HKV 04 10,58 PB
    8. erä
    1 Siiri Siirtola HKV 4.5.05 9,29 PB
    2 Leonie Winell EsboIF 8.4.05 9,41 PB
    3 Kiia Äikää HIFK 2.6.06 9,48 PB
    4 Olivia Siitarinen EspTa 15.4.05 10,01 PB
    5 Liina Saastamoinen HKV 19.4.05 10,78 PB
    6 Ulla Ranttila ViipU 6.2.06 10,81 PB

    T10 1000 m
    1. erä
    1 Ea Vuori MäntsU 28.2.05 3.27,21 PB
    2 Selene Rossi EspTa 27.6.05 3.33,76 PB
    3 Hilla Saarinen EspTa 5.1.05 3.42,67 PB
    4 Lotta Kalske EspTa 7.12.05 3.45,44
    5 Chantelle Peter HKV 27.6.06 3.48,30 PB
    6 Ella Perttula KU-58 28.7.05 3.51,17 PB
    7 Ada Henriksson ViipU 5.4.06 3.52,43 PB
    8 Isabella Hale HKV 20.7.05 3.53,36 PB
    9 Kiia Äikää HIFK 2.6.06 4.02,17 PB
    10 Elsa Paasonen HelsJy 24.2.06 4.04,93 PB
    11 Emilia Rättö HämeenlTa 16.2.06 4.15,28 PB
    12 Alina Virtanen VantSa 21.5.06 4.15,92 PB
    13 Viola Sui LänsiUU 10.1.07 4.21,21 PB
    14 Meaminea Kerkelä ViipU 9.11.06 4.39,88 PB
    2. erä
    1 Jessica Vuorinen HKV 10.1.05 3.42,49 PB
    2 Vilma Muinonen ViipU 1.1.05 3.43,51 PB
    3 Nelli Kalske EspTa 7.12.05 3.45,15 PB
    4 Senni Ruuskanen MäntsU 23.7.05 3.49,65 PB
    5 Kerttu Kiviniemi VantSa 23.7.06 3.50,66 PB
    6 Aino Aalto HämeenlTa 6.6.06 3.56,28 PB
    7 Mila Heikkonen KeskiUYU 27.11.06 4.01,42 PB
    8 Viivi Manninen VehmU 14.4.08 4.06,51 PB
    9 Nora Korelin HKV 3.3.06 4.21,19
    10 Saara Paasonen HelsJy 7.6.08 4.28,76 PB
    11 Elli Rantala EspTa 2.11.06 4.43,65 PB
    12 Kira Koskiniemi HKV 11.10.06 4.55,69
    13 Essi Marjamäki EspTa 06 5.08,56 PB

    T8 60 m
    1. erä
    1 Adriana Kalymialaris LänsiUU 24.1.07 9,77 PB
    2 Anniella Erämetsä HKV 26.10.07 10,88 PB
    3 Saara Paasonen HelsJy 7.6.08 11,01 PB
    4 Aino Rautiainen HKV 07 12,23 PB
    2. erä
    1 Venla Reunanen HKV 18.1.07 9,72 PB
    2 Iida Tossavainen HKV 4.10.07 9,92 PB
    3 Pinja Huovinen ViipU 25.1.07 10,49 PB
    4 Frida Blomfelt EsboIF 6.1.08 11,53 PB
    5 Rosaliina Hiltunen VantSa 06 12,27 PB
    3. erä
    1 Linnea Sariola SomE 7.1.07 11,15 PB
    2 Mia Mehtälä HKV 5.9.08 11,57 PB
    3 Siiri Kemppainen HKV 14.12.07 11,60 PB
    Administrator
    Ylläpitäjä
     
    Viestit: 13
    Liittynyt: 24.03.2015 19:35

    Re: Hallikilpailujen junioreidentulokset 2015

    ViestiKirjoittaja Administrator » 23.11.2015 12:05

    Marrashallit - Liikuntamylly -22/11/2015

    TULOKSET:

    P7 40 m Loppukilpailu

    1. Abdulrahman Imoro 2008 HelsTa 7,02
    2. Kalle Lehtoranta 2008 ViipU 7,12
    3. Ville Kivisaari 2008 HKV 7,40
    4. Eelis Lehtoranta 2008 ViipU 7,44
    5. Aron Häyrynen 2008 ViipU 7,48
    6. Mikael Vuohtoniemi 2008 HIFK 7,57
    7. Aarne Hannikainen 2008 ViipU 7,65
    8. Felix Kuha 2008 TapE 8,24
    9. Eemeli Torniainen 2008 TapE 8,31
    10. Nooa Huttunen 2008 ViipU 8,44
    11. Henrik Härkönen 2008 TapE 8,58
    12. Elias Tuuliainen 2009 TapE 8,63
    13. Julius Laakso 2010 KeskiUYU 8,63
    14. Patrik Leskinen 2008 TapE 9,02
    15. Kimi Raevuori 2008 HelsJy 9,25
    16. Lukas Tamminen 2009 TapE 9,48

    Erä 1

    1. Ville Kivisaari 2008 HKV 7,40
    2. Eelis Lehtoranta 2008 ViipU 7,44
    3. Aarne Hannikainen 2008 ViipU 7,65
    4. Eemeli Torniainen 2008 TapE 8,31
    5. Elias Tuuliainen 2009 TapE 8,63

    Erä 2

    1. Abdulrahman Imoro 2008 HelsTa 7,02
    2. Kalle Lehtoranta 2008 ViipU 7,12
    3. Felix Kuha 2008 TapE 8,24
    4. Julius Laakso 2010 KeskiUYU 8,63
    5. Lukas Tamminen 2009 TapE 9,48

    Erä 3

    1. Aron Häyrynen 2008 ViipU 7,48
    2. Mikael Vuohtoniemi 2008 HIFK 7,57
    3. Nooa Huttunen 2008 ViipU 8,44
    4. Henrik Härkönen 2008 TapE 8,58
    5. Patrik Leskinen 2008 TapE 9,02
    6. Kimi Raevuori 2008 HelsJy 9,25

    P9 40 m Loppukilpailu

    1. Jonne Isoherranen 2006 EspTa 6,51
    2. Roni Heikkonen HelsTa 6,67
    3. Lauri Kylmäpuro 2006 HKV 6,68
    4. Daniel Ekberg 2006 EsboIF 6,72
    5. Jonatan Österholm 2006 EsboIF 6,76
    6. Sampo Laitila 2006 ViipU 6,85
    7. Viljami Lestinen 2006 HKV 6,86
    8. Oliver Rantala EsboIF 6,88
    9. Felix Kallio 2007 HKV 6,93
    10. Valtteri Vasama 2006 NurmijYU 6,94
    11. Nooa Leppänen 2007 VantSa 6,94
    12. Jimi Sundholm 2006 TapE 6,95
    13. Rasmus Vuonoranta 2006 EsboIF 6,99
    14. Mikael Böckerman 2006 EsboIF 7,00
    15. Eeli Rovasalo 2007 HyvsU 7,01
    16. Ilmari Sarasmaa 2006 EspTa 7,13
    17. Lauri Leivonen 2006 EspTa 7,13
    18. Tomi Kuusisto 2006 TuUL 7,17
    19. Jens-Aarne Kero 2007 IFRaseb 7,18
    20. Markus Hakala 2006 EspTa 7,21
    21. Juuso Määttä 2006 EsboIF 7,21
    22. Aapo Reinikainen 2006 HKV 7,24
    23. Elias Hietanen 2006 RiihimKi 7,47
    24. Albert Lindgren 2007 HIFK 7,57
    25. Niko Raevuori 2006 HelsJy 7,69
    26. Kasper Hortling 2007 HIFK 7,94
    27. Peik Federley 2006 EsboIF 8,04
    28. Otso Sieppi 2007 TapE 8,10

    Erä 1

    1. Sampo Laitila 2006 ViipU 6,85
    2. Nooa Leppänen 2007 VantSa 6,94
    3. Mikael Böckerman 2006 EsboIF 7,00
    4. Ilmari Sarasmaa 2006 EspTa 7,13
    5. Jens-Aarne Kero 2007 IFRaseb 7,18

    Erä 2

    1. Roni Heikkonen HelsTa 6,67
    2. Jonatan Österholm 2006 EsboIF 6,76
    3. Juuso Määttä 2006 EsboIF 7,21
    4. Aapo Reinikainen 2006 HKV 7,24
    5. Peik Federley 2006 EsboIF 8,04

    Erä 3

    1. Oliver Rantala EsboIF 6,88
    2. Jimi Sundholm 2006 TapE 6,95
    3. Lauri Leivonen 2006 EspTa 7,13
    4. Albert Lindgren 2007 HIFK 7,57
    5. Kasper Hortling 2007 HIFK 7,94
    6. Otso Sieppi 2007 TapE 8,10

    Erä 4

    1. Valtteri Vasama 2006 NurmijYU 6,94
    2. Rasmus Vuonoranta 2006 EsboIF 6,99
    3. Tomi Kuusisto 2006 TuUL 7,17
    4. Markus Hakala 2006 EspTa 7,21
    5. Elias Hietanen 2006 RiihimKi 7,47
    6. Niko Raevuori 2006 HelsJy 7,69

    Erä 5

    1. Jonne Isoherranen 2006 EspTa 6,51
    2. Lauri Kylmäpuro 2006 HKV 6,68
    3. Daniel Ekberg 2006 EsboIF 6,72
    4. Viljami Lestinen 2006 HKV 6,86
    5. Felix Kallio 2007 HKV 6,93
    6. Eeli Rovasalo 2007 HyvsU 7,01

    P11 200 m Loppukilpailu

    1. Simeon Vorselman 2004 HKV 28,68
    2. Henri Matikainen 2004 EspTa 29,82
    3. Sami Bärlund 2004 TapE 29,83
    4. Samuel Shams 2004 KU-58 29,87
    5. Daniel Björn 2004 HKV 29,99
    6. Lassi Lehtimäki 2004 EspTa 30,34
    7. Aapo Ikola 2005 KU-58 30,72
    8. Daniel Nieminen 2004 TapE 31,32
    9. Eero Sormunen 2006 HKV 31,38
    10. Julius Aho 2004 HKV 31,39
    11. Eino Sormunen 2006 HKV 31,45
    12. Magnus Rantala EsboIF 32,24
    13. Johannes Mäkelä 2004 HKV 32,57
    14. Micke Bärlund 2005 TapE 32,64
    15. Pyry Koskiniemi 2004 HKV 32,65
    16. Matias Mettälä 2005 HKV 32,70
    17. Samuel Aho 2006 HKV 33,26
    18. Ted Eriksson 2005 EsboIF 33,38
    19. Miika Tuusjärvi 2005 HIFK 33,43
    20. Alec Ekblom 2005 HIFK 33,81
    21. Kasper Hietanen 2005 EspTa 34,26
    22. Noel Lampen 2004 TapE 34,29
    23. Samuel Westerlund 2005 HIFK 37,14
    24. Aleksander Sibirtsev 2005 HelsJy 38,48
    Topias Oinonen 2005 EspTa DNS

    Erä 1

    1. Daniel Nieminen 2004 TapE 31,32
    2. Samuel Aho 2006 HKV 33,26
    3. Ted Eriksson 2005 EsboIF 33,38
    4. Miika Tuusjärvi 2005 HIFK 33,43
    Topias Oinonen 2005 EspTa DNS

    Erä 2

    1. Lassi Lehtimäki 2004 EspTa 30,34
    2. Aapo Ikola 2005 KU-58 30,72
    3. Eino Sormunen 2006 HKV 31,45
    4. Samuel Westerlund 2005 HIFK 37,14
    5. Aleksander Sibirtsev 2005 HelsJy 38,48

    Erä 3

    1. Eero Sormunen 2006 HKV 31,38
    2. Magnus Rantala EsboIF 32,24
    3. Johannes Mäkelä 2004 HKV 32,57
    4. Alec Ekblom 2005 HIFK 33,81
    5. Noel Lampen 2004 TapE 34,29

    Erä 4

    1. Henri Matikainen 2004 EspTa 29,82
    2. Sami Bärlund 2004 TapE 29,83
    3. Julius Aho 2004 HKV 31,39
    4. Pyry Koskiniemi 2004 HKV 32,65
    5. Kasper Hietanen 2005 EspTa 34,26

    Erä 5

    1. Simeon Vorselman 2004 HKV 28,68
    2. Samuel Shams 2004 KU-58 29,87
    3. Daniel Björn 2004 HKV 29,99
    4. Micke Bärlund 2005 TapE 32,64
    5. Matias Mettälä 2005 HKV 32,70

    F7 40 m Loppukilpailu

    1. Iida Heino 2008 PyhtY 7,46
    2. Saara Paasonen 2008 HelsJy 7,54
    3. Tilde Sundnäs Grillfors 2008 HIFK 7,56
    4. Viiviliina Nurminen 2008 NurmijYU 7,60
    5. Jenna Lindberg 2008 TapE 7,87
    6. Mia Mehtälä 2008 HKV 8,06
    7. Olivia Aaltonen 2009 HKV 8,08
    8. Elsa Kariluoma 2008 ViipU 8,11
    9. Lily Walker 2008 TapE 8,21
    10. Salla Laturi HKV 8,40
    11. Aino Rautiainen HKV 8,49
    12. Aurelia Siirilä 2009 TapE 8,55
    13. Linnea Pohjola HIFK 9,11
    14. Ines Sundnäs Grillfors HIFK 9,29
    15. Nelly Nutautas 2010 HelsJy 10,08
    16. Miani Ilmaranta 2009 TapE 10,70
    17. Viivi Heino 2011 PyhtY 10,82

    Erä 1

    1. Iida Heino 2008 PyhtY 7,46
    2. Lily Walker 2008 TapE 8,21
    3. Salla Laturi HKV 8,40
    4. Aino Rautiainen HKV 8,49
    5. Ines Sundnäs Grillfors HIFK 9,29

    Erä 2

    1. Olivia Aaltonen 2009 HKV 8,08
    2. Elsa Kariluoma 2008 ViipU 8,11
    3. Linnea Pohjola HIFK 9,11
    4. Nelly Nutautas 2010 HelsJy 10,08
    5. Miani Ilmaranta 2009 TapE 10,70
    6. Viivi Heino 2011 PyhtY 10,82

    Erä 3

    1. Saara Paasonen 2008 HelsJy 7,54
    2. Tilde Sundnäs Grillfors 2008 HIFK 7,56
    3. Viiviliina Nurminen 2008 NurmijYU 7,60
    4. Jenna Lindberg 2008 TapE 7,87
    5. Mia Mehtälä 2008 HKV 8,06
    6. Aurelia Siirilä 2009 TapE 8,55

    F9 40 m Loppukilpailu

    1. Elmiina Siikala 2006 EspTa 6,59
    2. Emmi Mäkinen 2006 VehmU 6,60
    3. Isabella Aaltonen 2006 HKV 6,79
    4. Venla Reunanen 2007 HKV 6,83
    5. Kiia Äikää 2006 HIFK 6,83
    6. Karoliina Pohjonen 2006 HelsTa 6,89
    7. Charlotte Kajander 2006 NurmijYU 6,94
    8. Sofia Puolakanaho 2006 KärkKV 6,96
    9. Maria Oikari 2006 EsboIF 6,96
    10. Melissa Metsvahi 2006 ViipU 6,99
    10. Adriana Kalymialaris 2007 LänsiUU 6,99
    12. Emma Koskinen 2006 EspTa 7,06
    13. Elise Aiho 2006 HIFK 7,11
    14. Mila Heikkonen 2006 KeskiUYU 7,11
    15. Lumia Laakso 2006 KeskiUYU 7,14
    16. Sofia Lehtinen 2007 TapE 7,18
    17. Nella Yrjälä 2007 VantSa 7,20
    18. Sarla Kakkola 2007 NurmijYU 7,28
    19. Tua Pennanen 2006 TapE 7,33
    20. Sara Ahlfors 2006 NurmijYU 7,33
    21. Pinja Huovinen 2007 ViipU 7,33
    22. Elsa Paasonen 2006 HelsJy 7,37
    23. Elli Rantala 2006 EspTa 7,41
    24. Nella Lätti 2006 EsboIF 7,41
    25. Anniella Erämetsä 2007 HKV 7,46
    26. Vilma Hyllinen 2007 EspTa 7,48
    27. Meea Haikara 2006 ReisjPi 7,50
    28. Ella Råstedt 2006 EsboIF 7,50
    29. Kira Koskiniemi 2006 HKV 7,51
    30. Ella Pohjansaro 2007 HIFK 7,52
    31. Jenniina Eronen 2006 EspTa 7,52
    32. Amanda Nybom 2006 HIFK 7,52
    33. Essi Marjamaki 2006 EspTa 7,57
    34. Tiiu Sissonen 2007 ViipU 7,71
    35. Minni Tuppura 2007 NurmijYU 7,80
    36. Alisa Rauhamaa 2006 KärkKV 7,81
    37. Venla Kiviniemi 2007 TapE 7,81
    38. Ella Jurvanen 2006 TapE 7,83
    39. Eeva Forsman 2006 TapE 7,83
    40. Hilla Pyykkö 2007 HIFK 7,97
    41. Alva Kollin 2007 EsboIF 8,02
    42. Aava Gray 2007 HelsJy 8,12
    43. Reetta-Elisa Kettunen 2007 ViipU 8,21
    44. Liina Leino 2006 HKV 8,27
    45. Silja Konttinen 2007 HIFK 8,51
    46. Tilma Kaipainen 2007 TapE 8,73
    47. Aino Kainulainen 2007 TapE 8,74
    48. Noelle Kollin 2007 EsboIF 9,09

    Erä 1

    1. Sarla Kakkola 2007 NurmijYU 7,28
    2. Elsa Paasonen 2006 HelsJy 7,37
    3. Essi Marjamaki 2006 EspTa 7,57
    4. Eeva Forsman 2006 TapE 7,83
    5. Aava Gray 2007 HelsJy 8,12
    6. Silja Konttinen 2007 HIFK 8,51

    Erä 2

    1. Sofia Puolakanaho 2006 KärkKV 6,96
    2. Melissa Metsvahi 2006 ViipU 6,99
    2. Adriana Kalymialaris 2007 LänsiUU 6,99
    4. Tiiu Sissonen 2007 ViipU 7,71
    5. Minni Tuppura 2007 NurmijYU 7,80
    6. Hilla Pyykkö 2007 HIFK 7,97

    Erä 3

    1. Isabella Aaltonen 2006 HKV 6,79
    2. Karoliina Pohjonen 2006 HelsTa 6,89
    3. Nella Yrjälä 2007 VantSa 7,20
    4. Nella Lätti 2006 EsboIF 7,41
    5. Jenniina Eronen 2006 EspTa 7,52
    6. Aino Kainulainen 2007 TapE 8,74

    Erä 4

    1. Elise Aiho 2006 HIFK 7,11
    2. Elli Rantala 2006 EspTa 7,41
    3. Anniella Erämetsä 2007 HKV 7,46
    4. Venla Kiviniemi 2007 TapE 7,81
    5. Alva Kollin 2007 EsboIF 8,02
    6. Tilma Kaipainen 2007 TapE 8,73

    Erä 5

    1. Emma Koskinen 2006 EspTa 7,06
    2. Sara Ahlfors 2006 NurmijYU 7,33
    3. Meea Haikara 2006 ReisjPi 7,50
    4. Amanda Nybom 2006 HIFK 7,52
    5. Alisa Rauhamaa 2006 KärkKV 7,81
    6. Reetta-Elisa Kettunen 2007 ViipU 8,21

    Erä 6

    1. Lumia Laakso 2006 KeskiUYU 7,14
    2. Pinja Huovinen 2007 ViipU 7,33
    3. Vilma Hyllinen 2007 EspTa 7,48
    4. Ella Råstedt 2006 EsboIF 7,50
    5. Ella Pohjansaro 2007 HIFK 7,52
    6. Ella Jurvanen 2006 TapE 7,83

    Erä 7

    1. Maria Oikari 2006 EsboIF 6,96
    2. Sofia Lehtinen 2007 TapE 7,18
    3. Tua Pennanen 2006 TapE 7,33
    4. Kira Koskiniemi 2006 HKV 7,51
    5. Liina Leino 2006 HKV 8,27
    6. Noelle Kollin 2007 EsboIF 9,09

    Erä 8

    1. Elmiina Siikala 2006 EspTa 6,59
    2. Emmi Mäkinen 2006 VehmU 6,60
    3. Venla Reunanen 2007 HKV 6,83
    4. Kiia Äikää 2006 HIFK 6,83
    5. Charlotte Kajander 2006 NurmijYU 6,94
    6. Mila Heikkonen 2006 KeskiUYU 7,11

    F13 600 m Loppukilpailu

    1. Julia Raunio 2002 ViipU 1.45,65
    2. Elina Mettälä 2003 HKV 1.50,62
    3. Oona Huovinen 2003 ViipU 1.53,92
    4. Noora Rämö 2003 HIFK 1.55,05
    5. Ea Vuori 2005 MäntsU 1.55,06
    6. Tia Palmunen 2002 HyvsU 1.55,39
    7. Nella Varjas 2003 EspTa 1.55,77
    8. Eeva Samberg 2002 ViipU 1.57,02
    9. Liisa Urpola 2002 EspTa 1.57,63
    10. Rosa Salonen 2002 KU-58 1.57,75
    11. Victoria Lindberg 2003 IFSibboV 1.58,67
    12. Saimi Lassila 2002 KU-58 1.59,49
    13. Selene Rossi 2005 EspTa 2.01,39
    14. Katharina Marekwia 2003 EspTa 2.01,60
    15. Lotta Joenpolvi 2002 ViipU 2.03,00
    16. Aurora Wallen 2003 LapinjLu 2.03,90
    17. Ella Perttula 2005 KU-58 2.04,96
    18. Liisa Tuusjärvi 2003 HIFK 2.05,39
    19. Vanessa Lindberg 2004 IFSibboV 2.07,91
    20. Ada Kero 2003 HelsJy 2.09,17
    21. Nellinoora Maunula 2003 ViipU 2.09,88
    22. Essi Hietula 2003 TapE 2.10,92
    Pinja Ohtonen 2002 ViipU DNS
    Vilma Ahvenainen 2003 HIFK DNS
    Mandi Manu 2003 TapE DNS

    Erä 1

    1. Oona Huovinen 2003 ViipU 1.53,92
    2. Nella Varjas 2003 EspTa 1.55,77
    3. Rosa Salonen 2002 KU-58 1.57,75
    4. Saimi Lassila 2002 KU-58 1.59,49
    5. Selene Rossi 2005 EspTa 2.01,39
    6. Katharina Marekwia 2003 EspTa 2.01,60
    7. Lotta Joenpolvi 2002 ViipU 2.03,00
    8. Aurora Wallen 2003 LapinjLu 2.03,90
    9. Vanessa Lindberg 2004 IFSibboV 2.07,91
    10. Ada Kero 2003 HelsJy 2.09,17
    11. Essi Hietula 2003 TapE 2.10,92
    Mandi Manu 2003 TapE DNS

    Erä 2

    1. Julia Raunio 2002 ViipU 1.45,65
    2. Elina Mettälä 2003 HKV 1.50,62
    3. Noora Rämö 2003 HIFK 1.55,05
    4. Ea Vuori 2005 MäntsU 1.55,06
    5. Tia Palmunen 2002 HyvsU 1.55,39
    6. Eeva Samberg 2002 ViipU 1.57,02
    7. Liisa Urpola 2002 EspTa 1.57,63
    8. Victoria Lindberg 2003 IFSibboV 1.58,67
    9. Ella Perttula 2005 KU-58 2.04,96
    10. Liisa Tuusjärvi 2003 HIFK 2.05,39
    11. Nellinoora Maunula 2003 ViipU 2.09,88
    Pinja Ohtonen 2002 ViipU DNS
    Vilma Ahvenainen 2003 HIFK DNS

    F13 200 m Loppukilpailu

    1. Elina Mettälä 2003 HKV 27,44
    2. Vilma Hakala 2002 EspTa 27,51
    3. Vilja Ketolainen 2002 ViipU 28,03
    4. Anna Pursiainen 2003 EspTa 28,04
    5. Rosa Salonen 2002 KU-58 28,14
    6. Hilla Vilkko 2002 PorvU 28,16
    7. Jenny Sario 2002 HKV 28,39
    8. Eeva Samberg 2002 ViipU 28,57
    9. Mimi Kontala 2003 HKV 28,71
    10. Lotta Putkiranta 2003 EspTa 28,72
    11. Oona Huovinen 2003 ViipU 28,81
    12. Ingrid Still 2002 HIFK 28,95
    13. Vilma Ahvenainen 2003 HIFK 29,13
    14. Anita Johnson 2003 HIFK 29,23
    15. Ellinoora Riikinsaari 2003 EspTa 29,29
    16. Silja Nieminen 2003 MäntsU 29,38
    17. Ruusu Roininen 2002 ViipU 29,45
    18. Saimi Lassila 2002 KU-58 29,47
    19. Laura Kankkunen 2002 KeskiUYU 29,52
    20. Emma Rovasalo 2003 HyvsU 29,56
    21. Isha Murray 2002 HIFK 29,75
    22. Anni Junttila 2003 PorvU 29,79
    23. Emma Nieminen 2002 HKV 29,81
    24. Camilla Strömberg 2002 HKV 29,90
    25. Stella Niittyvuopio 2003 HIFK 30,12
    26. Jenni Natunen 2003 PorvU 30,14
    27. Emilia Voutilainen 2003 ViipU 30,50
    28. Helmi Saukkonen 2003 HKV 30,51
    29. Anni Lähdemäki 2002 HyvsU 30,56
    30. Jonna Äikää 2003 HIFK 30,57
    31. Mandi Manu 2003 TapE 30,70
    32. Lotta Joenpolvi 2002 ViipU 30,79
    33. Pihla Poikolainen 2002 HyvsU 30,86
    34. Oili Virta 2002 HIFK 30,87
    35. Laila Lehtinen 2003 HyvsU 30,99
    36. Clea Sass 2002 HIFK 31,02
    37. Aino Salmi 2003 EsboIF 31,03
    38. Oona Nyyssönen 2002 MäntsU 31,29
    39. Alisa Hollmen 2003 TapE 31,42
    40. Aleksandra Viljanen 2003 HKV 31,63
    41. Kerttu Valtonen 2003 EspTa 31,89
    42. Liisa Tuusjärvi 2003 HIFK 32,15
    43. Sanni Suhonen 2003 EspTa 32,35
    44. Nellinoora Maunula 2003 ViipU 32,48
    45. Ada Kero 2003 HelsJy 32,49
    46. Aurora Wallen 2003 LapinjLu 32,50
    47. Anna Kryvikolyshko 2002 HIFK 32,68
    48. Katariina Sohlberg 2003 HKV 32,92
    49. Adele Westerlund 2002 HIFK 33,78
    50. Liisa Savolainen 2003 HIFK 33,95
    51. Ella Kermoury 2003 HIFK 34,22
    52. Elisabeth Ivanova 2003 HIFK 34,48
    53. Marii Räpp 2003 HIFK 34,57
    54. Lovisa Leino 2002 HIFK 34,74
    55. Nea Salminen 2002 HIFK 35,16
    Saskia Nahi 2002 EspTa DNS

    Erä 1

    1. Vilma Hakala 2002 EspTa 27,51
    2. Mimi Kontala 2003 HKV 28,71
    3. Anni Lähdemäki 2002 HyvsU 30,56
    4. Liisa Tuusjärvi 2003 HIFK 32,15
    5. Anna Kryvikolyshko 2002 HIFK 32,68
    6. Lovisa Leino 2002 HIFK 34,74

    Erä 2

    1. Lotta Putkiranta 2003 EspTa 28,72
    2. Oona Huovinen 2003 ViipU 28,81
    3. Helmi Saukkonen 2003 HKV 30,51
    4. Aleksandra Viljanen 2003 HKV 31,63
    Saskia Nahi 2002 EspTa DNS

    Erä 3

    1. Anita Johnson 2003 HIFK 29,23
    2. Saimi Lassila 2002 KU-58 29,47
    3. Stella Niittyvuopio 2003 HIFK 30,12
    4. Nellinoora Maunula 2003 ViipU 32,48
    5. Adele Westerlund 2002 HIFK 33,78

    Erä 4

    1. Anna Pursiainen 2003 EspTa 28,04
    2. Ruusu Roininen 2002 ViipU 29,45
    3. Emma Nieminen 2002 HKV 29,81
    4. Katariina Sohlberg 2003 HKV 32,92
    5. Ella Kermoury 2003 HIFK 34,22

    Erä 5

    1. Ingrid Still 2002 HIFK 28,95
    2. Mandi Manu 2003 TapE 30,70
    3. Oili Virta 2002 HIFK 30,87
    4. Aurora Wallen 2003 LapinjLu 32,50
    5. Marii Räpp 2003 HIFK 34,57

    Erä 6

    1. Jenny Sario 2002 HKV 28,39
    2. Emilia Voutilainen 2003 ViipU 30,50
    3. Pihla Poikolainen 2002 HyvsU 30,86
    4. Clea Sass 2002 HIFK 31,02
    5. Kerttu Valtonen 2003 EspTa 31,89

    Erä 7

    1. Ellinoora Riikinsaari 2003 EspTa 29,29
    2. Oona Nyyssönen 2002 MäntsU 31,29
    3. Alisa Hollmen 2003 TapE 31,42
    4. Liisa Savolainen 2003 HIFK 33,95
    5. Elisabeth Ivanova 2003 HIFK 34,48

    Erä 8

    1. Vilma Ahvenainen 2003 HIFK 29,13
    2. Silja Nieminen 2003 MäntsU 29,38
    3. Camilla Strömberg 2002 HKV 29,90
    4. Jenni Natunen 2003 PorvU 30,14
    5. Jonna Äikää 2003 HIFK 30,57

    Erä 9

    1. Hilla Vilkko 2002 PorvU 28,16
    2. Isha Murray 2002 HIFK 29,75
    3. Anni Junttila 2003 PorvU 29,79
    4. Laila Lehtinen 2003 HyvsU 30,99
    5. Sanni Suhonen 2003 EspTa 32,35

    Erä 10

    1. Emma Rovasalo 2003 HyvsU 29,56
    2. Lotta Joenpolvi 2002 ViipU 30,79
    3. Aino Salmi 2003 EsboIF 31,03
    4. Ada Kero 2003 HelsJy 32,49
    5. Nea Salminen 2002 HIFK 35,16

    Erä 11

    1. Elina Mettälä 2003 HKV 27,44
    2. Vilja Ketolainen 2002 ViipU 28,03
    3. Rosa Salonen 2002 KU-58 28,14
    4. Eeva Samberg 2002 ViipU 28,57
    5. Laura Kankkunen 2002 KeskiUYU 29,52

    F15 200 m Loppukilpailu

    1. Eeva Immonen 2000 EspTa 27,34
    2. Sara Siltala 2001 HKV 27,73
    3. Jessica Kähärä 2001 MikkKV 27,77
    4. Camilla Kohl 2000 EspTa 27,77
    5. Katariina Kontio 2000 EspTa 28,13
    6. Isabella Jääsvuo 2000 EspTa 28,49
    7. Anna-Maria Asargiotis 2000 HIFK 28,55
    8. Rebekka Sukselainen 2001 EspTa 28,62
    9. Taika Pihlaja 2001 HKV 28,67
    10. Vappu Valtonen 2001 EspTa 28,70
    11. Noora Savola 2001 TapE 28,84
    12. Neea Nurmi 2000 EspTa 28,99
    13. Meeri Manninen 2000 KeskiUYU 29,12
    14. Annika Kangasmäki 2001 EspTa 29,19
    15. Laura Putkiranta 2000 EspTa 29,34
    16. Elvira Westerlund 2001 HIFK 29,40
    17. Christina Bäckman 2000 ViipU 29,62
    18. Heli Petrell 2001 HyvsU 29,64
    19. Amanda Kermoury 2001 HIFK 29,72
    20. Marianna Halmetoja 2001 TapE 29,73
    21. Emma Karhu 2000 EspTa 29,89
    22. Katja Ruth 2001 HIFK 30,06
    23. Sanni Kuparinen 2001 JanJa 30,35
    24. Essi Ukkonen 2000 EspTa 30,48
    25. Annika Ahokas 2001 HIFK 31,02
    26. Henni Kangas-Kärki 2000 EspTa 31,59
    27. Aino Toikka 2000 EspTa 31,97
    28. Ella Pullinen 2001 JanJa 33,29
    29. Peppi Turkka 2000 HelsJy 34,13
    30. Carla Kiiski 2000 HelsJy 34,67


    Erä 1

    1. Noora Savola 2001 TapE 28,84
    2. Meeri Manninen 2000 KeskiUYU 29,12
    3. Katja Ruth 2001 HIFK 30,06
    4. Essi Ukkonen 2000 EspTa 30,48
    5. Aino Toikka 2000 EspTa 31,97

    Erä 2

    1. Jessica Kähärä 2001 MikkKV 27,77
    2. Anna-Maria Asargiotis 2000 HIFK 28,55
    3. Christina Bäckman 2000 ViipU 29,62
    4. Emma Karhu 2000 EspTa 29,89
    5. Annika Ahokas 2001 HIFK 31,02

    Erä 3

    1. Taika Pihlaja 2001 HKV 28,67
    2. Annika Kangasmäki 2001 EspTa 29,19
    3. Marianna Halmetoja 2001 TapE 29,73
    4. Sanni Kuparinen 2001 JanJa 30,35
    5. Peppi Turkka 2000 HelsJy 34,13

    Erä 4

    1. Neea Nurmi 2000 EspTa 28,99
    2. Laura Putkiranta 2000 EspTa 29,34
    3. Henni Kangas-Kärki 2000 EspTa 31,59
    4. Ella Pullinen 2001 JanJa 33,29
    5. Carla Kiiski 2000 HelsJy 34,67

    Erä 5

    1. Isabella Jääsvuo 2000 EspTa 28,49
    2. Rebekka Sukselainen 2001 EspTa 28,62
    3. Elvira Westerlund 2001 HIFK 29,40
    4. Heli Petrell 2001 HyvsU 29,64
    5. Amanda Kermoury 2001 HIFK 29,72

    Erä 6

    1. Eeva Immonen 2000 EspTa 27,34
    2. Sara Siltala 2001 HKV 27,73
    3. Camilla Kohl 2000 EspTa 27,77
    4. Katariina Kontio 2000 EspTa 28,13
    5. Vappu Valtonen 2001 EspTa 28,70

    F15 60 m aj Loppukilpailu

    1. Jessica Kähärä 2001 MikkKV 9,49
    2. Camilla Kohl 2000 EspTa 9,60
    3. Neea Nurmi 2000 EspTa 9,66
    4. Vappu Valtonen 2001 EspTa 9,71
    5. Katariina Kontio 2000 EspTa 10,16
    6. Sanni Kuparinen 2001 JanJa 10,22
    7. Rebekka Sukselainen 2001 EspTa 10,33
    8. Vilma Rönkä 2001 MäntsU 10,41
    9. Noora Savola 2001 TapE 10,44
    10. Annika Kangasmäki 2001 EspTa 10,47
    11. Katja Ruth 2001 HIFK 10,69
    12. Ella Pullinen 2001 JanJa 11,52
    13. Isa Widmaier 2000 HelsJy 12,76

    Erä 1

    1. Noora Savola 2001 TapE 10,44
    2. Annika Kangasmäki 2001 EspTa 10,47
    3. Ella Pullinen 2001 JanJa 11,52

    Erä 2

    1. Rebekka Sukselainen 2001 EspTa 10,33
    2. Vilma Rönkä 2001 MäntsU 10,41
    3. Katja Ruth 2001 HIFK 10,69
    4. Isa Widmaier 2000 HelsJy 12,76

    Erä 3

    1. Jessica Kähärä 2001 MikkKV 9,49
    2. Camilla Kohl 2000 EspTa 9,60
    3. Neea Nurmi 2000 EspTa 9,66
    4. Vappu Valtonen 2001 EspTa 9,71
    5. Katariina Kontio 2000 EspTa 10,16
    6. Sanni Kuparinen 2001 JanJa 10,22
    Administrator
    Ylläpitäjä
     
    Viestit: 13
    Liittynyt: 24.03.2015 19:35


    Paluu Junior Juoksukoulun / junioritoiminnan junioreiden tuloksia

    Paikallaolijat

    Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 1 vierailijaa

    cron