Hallikilpailujen junioreidentulokset 2016

Ko. keskustelu- ja ilmoituspalsta löytyy mm. kilpailujen tulokset joihin juniorit ovat osallistuneet:
- Katso alueensäännötlinkistä: alueen säännöt - huom.! avaa linkki uudessa välilehdessä / open link in new tab.
- Voit hakea viestejä ja tiedotteita ja tiedostoja keskustelu- ja ilmoituspalstasta
tai oikeasta yläkulmasta.

Hallikilpailujen junioreidentulokset 2016

ViestiKirjoittaja Administrator » 21.03.2016 11:08

Huomaa että kisat ovat esitetty päivämäärän mukaan eli uusin aina alimpana.

Hejyn juniorot ovat korostettu punaisella

Avoimet Helsyn junnuhallit tulokset 19-20.3.2016

Lauantai 19.3.

P15 60 m Loppukilpailu


1. Max Koskinen EspTa 7,62
2. Lassi Kaukonen HKV 7,67
3. Chibunna Ezeabasirim HKV 7,72
4. Pyry Anttila HKV 7,75
5. Lorenz Quednau HKV 7,87
Tomi Laakso TapE DNS

P15 60 m Alkuerät


Erä 1

1. Pyry Anttila HKV 7,76
2. Chibunna Ezeabasirim HKV 7,76
3. Ibrahim El Mrabt EspTa 8,27
4. Matias Mononen JanJa 8,63
5. Okko Tiilikainen ViipU 8,96

Erä 2

1. Max Koskinen EspTa 7,73
2. Lorenz Quednau HKV 7,81
3. Atte Timgren HKV 7,97
4. Milan Shilov EspTa 8,22
5. Kevin Lithén HIFK 9,08

Erä 3

1. Sebastian Lundqvist BorgåAk 8,07
2. Lauri Pohto EspTa 8,30
3. Tomas Jatsko TapE 8,60
4. Justus Sire MäntsU 9,18
Matvei Telov HIFK DNS

Erä 4

1. Lassi Kaukonen HKV 7,68
2. Mikko Sirola HKV 8,07
3. Karun Verma HIFK 8,23
4. Lukas Strandvik BorgåAk 8,31
5. Joa Tiainen HelsJy 9,16

Erä 5

1. Tomi Laakso TapE 7,96
2. Tomi Salmela VihdVie 8,16
3. Elja Neuvonen EspTa 8,29
4. Jere Nikitin HKV 9,00
Evangelos Spartiotis EspTa DNS

T13 60 m Loppukilpailu


1. Wilma Viksten OrimJy 8,20
2. Inka Pöyry HIFK 8,22
3. Anna Pursiainen EspTa 8,26
4. Ellinoora Riikinsaari EspTa 8,58
5. Elina Mettälä HKV 8,61
6. Anna Kanerva VeikkVei 8,61

T13 60 m Alkuerät


Erä 1

1. Anna Kanerva VeikkVei 8,68
2. Anni Junttila PorvU 9,00
3. Elvira Johansson BorgåAk 9,07
4. Laura Nissinen EspTa 9,16
5. Kerttu Kilpeläinen NurmijYU 9,70
6. Iida Kokkonen ViipU 10,08

Erä 2

1. Ellinoora Riikinsaari EspTa 8,60
2. Noora Hietala HyvsU 8,92
3. Anniina Pirkkala ViipU 9,22
4. Gerli Kumar HelsKT 9,37
5. Ilona Mononen JanJa 9,78
6. Alisa Kariniemi EspTa 10,58

Erä 3

1. Inka Pöyry HIFK 8,31
2. Katri Kaijanniemi VantSa 8,79
3. Melissa Hänninen HKV 8,83
4. Hille Kankaanpää KeskiUYU 9,39
5. Heta Neuvonen EspTa 9,80
6. Venla Lindroos RekRai 10,04

Erä 4

1. Wilma Viksten OrimJy 8,29
2. Kiia Brandes HyvsU 9,03
3. Nora Koskela-Koivisto KeskiUYU 9,20
4. Inkaliina Nurminen NurmijYU 9,66
5. Sonja Ferm RekRai 9,67
6. Emmi Ronkainen KeskiUYU 9,71

Erä 5

1. Elina Mettälä HKV 8,51
2. Minea Fogelholm EspTa 8,74
3. Emilia Vaahtola VantSa 9,08
4. Maija Hyllinen EspTa 9,27
5. Simona Tiits HelsKT 9,52
6. Selena Ortiz De Zarate HelsJy 9,58

Erä 6

1. Ida Henricson BorgåAk 8,72
2. Carla Liukkonen SjundeåIF 8,75
3. Milla Tuononen EspTa 8,97
4. Anni Rahkonen PorvU 9,03
5. Lotta Karinen EspTa 9,03
6. Micaela Hänninen HKV 9,10

Erä 7

1. Gisela Bergström BorgåAk 8,69
2. Mimi Kontala HKV 8,91
3. Mili Nurmi HKV 9,01
4. Adele Aiho HIFK 9,44
5. Ada Kero HelsJy 9,55
6. Sofia Slotte EsboIF 10,68

Erä 8

1. Jenni Natunen PorvU 8,90
2. Sanni Suhonen EspTa 9,52
3. Amanda Ekblom HIFK 9,74

Erä 9

1. Anna Pursiainen EspTa 8,29
2. Venla Lehtonen NurmijYU 8,75
3. Oona Vasilev TapE 9,18
4. Elisabet Ivanova HIFK 10,09

T13 1000 m


Erä 1

1. Jeannette Latva RaisKu 3.26,58
2. Iris Tonboe HKV 3.35,82
3. Laura Nissinen EspTa 3.38,67
4. Aino Tengvall RekRai 3.45,93
5. Millamaria Haveri VantSa 3.46,75
6. Jenni Korvenpää KU-58 3.47,02
7. Essi Hietula TapE 3.48,26
8. Anni Komulainen ViipU 3.51,60
9. Liisa Lintula EspTa 3.53,28
10. Veera Turakainen HelsTa 3.57,26

Erä 2

1. Jessica Hjort PorvU 3.24,19
2. Ella Ala-Lahti KangU 3.27,80
3. Noora Rämö HIFK 3.33,42
4. Ilona Mononen JanJa 3.36,38
5. Heta Neuvonen EspTa 3.39,68
6. Anni Riiheläinen PorvU 3.40,00
7. Sandra Johansson BorgåAk 3.42,33
8. Mona Korelin HKV 3.43,28
9. Nea Tarvo EspTa 3.49,73
10. Inkaliina Nurminen NurmijYU 3.50,55
11. Ada Kero HelsJy 3.57,43

Sunnuntai 20.3.

P9 40 m Loppukilpailu


1. Felix Kallio HKV 6,83
2. Aarni Anttila HKV 6,85
3. Daniel Harju ViipU 6,96
4. Nooa Leppänen VantSa 7,00
5. Tobias Sihvonen KU-58 7,11
6. Jens-Aarne Kero IFRaseb 7,30

P9 40 m Alkuerät


Erä 1

1. Jens-Aarne Kero IFRaseb 7,26q
2. Daniel Harju ViipU 7,34q
3. Arne Könönen LiljIK 7,37
4. Marius Pashur ViipU 7,48
5. Aarni Kivistö TapE 7,81
6. Kimi Raevuori HelsJy 9,22

Erä 2

1. Felix Kallio HKV 6,85q
2. Nooa Leppänen VantSa 7,15q
3. Kare Kaitavuori KU-58 7,52
4. Leevi Piispanen KU-58 8,59
5. Otso Ikonen VantSa 8,60

Erä 3

1. Aarni Anttila HKV 7,04q
2. Tobias Sihvonen KU-58 7,24q
3. Jonas Andreasen HKV 7,83
4. Jasim Hairetdin VeikkVei 8,10
5. Hermanni Häkkinen TuomU 9,12

P11 60 m Loppukilpailu


1. Miko Koskelainen HyvSU 8,69
2. Roni Heikkonen HelsTa 9,03
3. Eero Sormunen HKV 9,14
4. Max Tuononen EsboIF 9,23
5. Matias Tapanainen EspTa 9,44
Jeffrey Bach HIFK DNS

P11 60 m Alkuerät


Erä 1

1. Matias Tapanainen EspTa 9,22q
2. Tuomas Toivonen OrimJy 9,69
3. Ted Eriksson EsboIF 9,82
4. Vilho Rönkkönen KU-58 10,12
5. Aapo Reinikainen HKV 10,22
Ilmari Sarasmaa EspTa DNS

Erä 2

1. Miko Koskelainen HyvSU 8,77q
2. Jonne Isoherranen EspTa 9,37
3. Niilo Mölsä PorvU 9,64
4. Markus Ryynänen TuomU 9,69
5. Valter Nylund IFSibboV 9,96
6. Juho Lehtelä VantSa 10,36

Erä 3

1. Roni Heikkonen HelsTa 9,00q
2. Eero Kukkula HKV 9,31
3. Einari Tiainen VantSa 9,67
4. Mikke Järvelin HKV 10,23
5. Eryk Buska TuomU 10,57
6. Aaron Ketolainen ViipU 10,81

Erä 4

1. Max Tuononen EsboIF 9,09q
2. Rado Lindberg EsboIF 9,64
3. Micke Bärlund TapE 9,77
4. Rasmus Vuonoranta EsboIF 9,84
5. Jonatan Österholm EsboIF 9,86

Erä 5

1. Jeffrey Bach HIFK 8,83q
2. Eero Sormunen HKV 9,08q
3. Lauri Leivonen EspTa 9,94
4. Alec Ekblom HIFK 9,97
5. Niko Raevuori HelsJy 10,94

Erä 6

1. Konsta Keijonen KeskiUYU 9,41
2. Aner Ortiz De Zarate HelsJy 9,78
3. Albert Wilén EsboIF 9,96
4. Lauri Tanskanen ViipU 11,47
5. William Forstén EsboIF 11,60
Jim Willberg HKV DNS

Erä 7

1. Eino Sormunen HKV 9,22
2. Eerik Nyyssönen EsboIF 9,79
3. Oliver Rantala EsboIF 9,92
4. Jim Herlevi OrimJy 10,23
5. Ilari Ala-Harja EspTa 10,37
6. Oiva Lemetti HKV 11,08

Erä 8

1. Lauri Kylmäpuro HKV 9,46
2. Lauri Mäkinen KU-58 9,47
3. Jimi Sundholm TapE 9,79
4. Max Danielsson EspTa 9,83
5. Topias Oinonen EspTa 10,03
6. Jilson Quibele KU-58 10,83

P11 1000 m


1. Onni Koivusalo EspTa 3.14,83
2. Matias Mettälä HKV 3.23,75
3. Eero Kukkula HKV 3.24,27
4. Tero Korpi KU-58 3.27,23
5. Kasper Hietanen EspTa 3.41,87
6. Aner Ortiz De Zarate HelsJy 3.47,40
7. Ukko Ikonen VantSa 3.52,89
8. Topias Oinonen EspTa 4.11,23
9. Niilo Mölsä PorvU 4.16,13
10. Josue Perez Rosello KU-58 4.16,60
11. Oren Bouteiller TuomU 5.00,25

T9 40 m Loppukilpailu


1. Venla Reunanen HKV 6,90
2. Silja Filenius KeskiUYU 6,96
3. Vilma Hyllinen EspTa 7,00
4. Jenni Väänänen HämeenlTa 7,00
5. Nella Yrjälä VantSa 7,02
6. Jenni Hirvonen EsboIF 7,18

T9 40 m Alkuerät


Erä 1

1. Silja Filenius KeskiUYU 6,95q
2. Mia Flink EspTa 7,22
3. Lotta Tenkanen EspTa 7,53
4. Siiri Kemppainen HKV 7,66
5. Hilda Joensuu HelsJy 9,25

Erä 2

1. Jenni Väänänen HämeenlTa 6,91q
2. Ella Pohjansaro HIFK 7,28
3. Saara Paasonen HelsJy 7,89
4. Nella Koskela KU-58 8,13
5. Rosaliina Hiltunen VantSa 8,21
6. Salla Laturi HKV 8,40

Erä 3

1. Venla Reunanen HKV 6,91q
2. Vilma Hyllinen EspTa 7,20q
3. Naima Sainio HKV 7,30
4. Erika Tallqvist BorgåAk 7,43
5. Noelle Kollin EsboIF 8,82

Erä 4

1. Erika Juselius HämeenlTa 7,28
2. Neelia Siikala EspTa 7,44
3. Pinja Huovinen ViipU 7,45
4. Elsa Kariluoma ViipU 8,00
5. Nea Puiro KU-58 8,41
6. Aino Koskela TapE 8,45

Erä 5

1. Jenni Hirvonen EsboIF 7,05q
2. Nella Yrjälä VantSa 7,14q
3. Aurora Lehtelä OrimJy 7,32
4. Hertta Niemi RekRai 7,76
5. Elina Vakkilainen VantSa 7,80
6. Alva Kollin EsboIF 7,95

T9 1000 m


1. Matilda Pennanen EsboIF 4.09,38
2. Nella Yrjälä VantSa 4.18,53
3. Saara Paasonen HelsJy 4.26,28
4. Viola Sui HKV 4.27,23
5. Elina Vakkilainen VantSa 4.32,78
6. Alva Kollin EsboIF 4.56,06
7. Tiiu Sissonen ViipU 4.58,76
Taika Henttonen HKV DNF

T11 60 m Loppukilpailu


1. Hilla Saarinen EspTa 8,84
2. Edesa Gashi HKV 8,90
3. Jenna Vakkilainen VantSa 9,02
4. Siiri Siirtola HKV 9,03
5. Emmi Satosuo KU-58 9,05
6. Fanny Kero IFRaseb 9,22

T11 60 m Alkuerät


Erä 1

1. Jenna Vakkilainen VantSa 9,07q
2. Vilja Riihimäki VantSa 9,61
3. Elli Rantala EspTa 10,11
4. Elise Aiho HIFK 10,23
5. Jennica Eklund HIFK 10,96
6. Liina Leino HKV 11,28

Erä 2

1. Emelie Hägglund BorgåAk 9,31
2. Elmiina Siikala EspTa 9,39
3. Venla Virrantuomi HKV 9,89
4. Sara Suomi EspTa 10,05
5. Olivia Kollin EsboIF 10,45
6. Ilona Lakka HKV 10,51

Erä 3

1. Hilla Saarinen EspTa 8,94q
2. Jenny Eriksson PorvU 9,85
3. Vuokko Martikainen HKV 9,90
4. Hilla Neuvonen EspTa 10,45
5. Liina Saastamoinen HKV 10,53
6. Meaminea Kerkelä ViipU 11,46

Erä 4

1. Siiri Siirtola HKV 9,26q
2. Aava Lajunen TFEspoo 9,51
3. Isabella Aaltonen HKV 9,71
4. Sara Ahlfors NurmijYU 10,13
5. Vera Wilenius RekRai 10,78
6. Juliana Hyrri HelsTa 11,32

Erä 5

1. Kerttu Niemi HKV 9,47
2. Fia Kivikoski EspTa 9,69
3. Claudia Lomp TapE 9,91
4. Martta Valtonen EspTa 10,19
5. Isadora Inget HelsTa 10,46
6. Isabella Inget HelsTa 12,63

Erä 6

1. Edesa Gashi HKV 8,97q
2. Elinda Koivula HKV 9,66
3. Nelli Rosnell KeskiUYU 9,78
4. Elsa Paasonen HelsJy 10,20
5. Nora Korelin HKV 10,33
6. Helka Ehanti HKV 10,62

Erä 7

1. Emmi Satosuo KU-58 9,01q
2. Alexandra Nylund EsboIF 9,63
3. Jenna Tarvo EspTa 10,17
4. Anni Nurminen EspTa 10,24
5. Milja Paljakka TapE 10,49
6. Veera Rintala KU-58 10,81

Erä 8

1. Fanny Kero IFRaseb 9,21q
2. Anniina Rahunen EsboIF 9,48
3. Ida Finell BorgåAk 9,79
4. Emma Koskinen EspTa 10,22
5. Kerttu Partinen RekRai 10,67
6. Mona Partanen RekRai 10,68

Erä 9

1. Leonie Winell EsboIF 9,39
2. Nelli Kalske EspTa 9,80
3. Janette Puikkonen HKV 9,80
4. Laura Metsoila TapE 10,31
5. Emma Wilenius RekRai 10,68
6. Alisa Hyrri HelsTa 11,81

T11 1000 m


Erä 1

1. Chantelle Peter HKV 3.46,55
2. Ella Perttula KU-58 3.47,95
3. Alisa Niemi EspTa 3.49,29
4. Kerttu Kiviniemi VantSa 3.56,96
5. Valentina Seppälä EspTa 3.58,94
6. Elsa Paasonen HelsJy 4.02,39
7. Tia Nyman EsboIF 4.06,29
8. Jenniina Eronen EspTa 4.16,12
9. Kerttu Partinen RekRai 4.19,55

Erä 2

1. Selene Rossi EspTa 3.23,50
2. Saana Talsta HKV 3.28,06
3. Jessica Vuorinen HKV 3.31,96
4. Birgit Tuomola VehmU 3.33,73
5. Fanny Kero IFRaseb 3.39,78
6. Nelli Kalske EspTa 3.45,26
7. Sini-Minea Saarikoski KerU 3.45,90
8. Venla Virrantuomi HKV 3.46,10
9. Isabella Hale HKV 3.47,18
10. Lotta Kalske EspTa 3.48,66

Helsingin OP Junior GP la 02.04. Helsinki, Liikuntamylly

P11 150 m

1. erä
1 Tumi Siranko
VantSa 8.2.06 23,77 PB
2 Niilo Mölsä
PorvU 1.10.06 24,91 PB
3 Ukko Ikonen
VantSa 11.2.06 25,13 PB
4 Miika Niemelä
LempKiYU 25.2.05 25,38 PB
5 Valtteri Vasama
NurmijYU 8.5.06 25,76 PB
2. erä
1 Eero Sormunen
HKV 29.1.06 22,56 PB (10-v. ka 5.)
2 Max Wrede
EsboIF 29.7.06 23,96 PB
3 Eerik Nyyssönen
EsboIF 22.9.05 24,25 PB
4 Felix Kallio
HKV 14.6.07 24,26 PB
5 Lauri Hirsto
HKV 3.10.05 28,61 PB
3. erä
1 Chimbuchi Ajunwoko
HIFK 05 21,66 PB (11-v. ka 5.)
2 Jonne Isoherranen
EspTa 28.6.06 23,66 PB
3 Samuel Vuohtoniemi
HIFK 26.10.05 24,21 PB
4 Aner Ortiz De Zarate
HelsJy 1.10.05 24,63 PB

5 Samuel Aho
HKV 11.11.06 25,93 PB
6 Niko Raevuori
HelsJy 05 26,13 PB

4. erä
1 Eino Sormunen
HKV 29.1.06 22,86 PB
2 Kasper Hietanen
EspTa 21.7.05 23,99 PB
3 Mikael Böckerman
EsboIF 24.6.06 24,10 PB
4 Ted Eriksson
EsboIF 29.11.05 25,00 PB
5 Aapo Reinikainen
HKV 17.5.06 26,04 PB
6 Aaron Ketolainen
ViipU 10.12.05 27,69 PB
5. erä
1 Matias Keskinen
VihdVie 3.2.05 21,91 PB (11-v. ka 8.)
2 Matias Mettälä
HKV 6.10.05 22,45 PB
3 Konsta Keijonen
KeskiUYU 28.7.05 22,64 PB
4 Eero Kukkula
HKV 10.3.05 22,84 PB
5 Jim Willberg
HKV 29.8.05 23,83 PB
6 Mikke Järvelin
HKV 22.2.05 25,57 PB

P11 1000 m

1. erä
1 Kasper Hietanen
EspTa 21.7.05 3.50,66
2 Ukko Ikonen
VantSa 11.2.06 3.57,57
3 Daniel Ekberg
EsboIF 3.1.06 4.01,06
4 Aner Ortiz De Zarate
HelsJy 1.10.05 4.03,83

5 Jonne Isoherranen
EspTa 28.6.06 4.07,20 PB
6 Niko Raevuori
HelsJy 05 4.12,34 PB

7 Niilo Mölsä
PorvU 1.10.06 4.14,74 PB
Konsta Keijonen
KeskiUYU 28.7.05 DNS
2. erä
1 Aapo Ikola
KU-58 7.2.05 3.13,24 PB (12-v. ka 33.) (11-v. ka 6.)
2 Matias Keskinen
VihdVie 3.2.05 3.13,64 PB (12-v. ka 35.) (11-v. ka 7.)
3 Konsta Manninen
VehmU 28.3.06 3.17,75 PB (11-v. ka 12.) (10-v. ka 2.)
4 Jaakko Siltala
HKV 16.3.05 3.23,92 PB (11-v. ka 48.)
5 Eero Kukkula
HKV 10.3.05 3.27,90
6 Matias Mettälä
HKV 6.10.05 3.29,31
7 Tero Korpi
KU-58 28.6.06 3.29,75
8 Mikael Böckerman
EsboIF 24.6.06 3.39,73 PB

P9 60 m

1. erä
1 Felix Kallio
HKV 14.6.07 9,78
2 Kalle Lehtoranta
ViipU 18.2.08 9,90 PB
3 Aron Häyrynen
ViipU 16.2.08 10,10 PB
4 Anton Paaso
KU-58 7.11.07 10,74 PB
2. erä
1 Abdulrahman Imoro
HKV 11.3.08 10,02 PB
2 Kalle Versmissen
HKV 11.6.08 10,92 PB
3 Aaron Halonen
HKV 27.5.07 11,02 PB
4 Kimi Raevuori
HelsJy 08 13,04 PB

3. erä
1 Ville Kivisaari
HKV 1.3.08 10,26 PB
2 Aleksi Raerinne
HKV 07 10,52
3 Jonas Andreasen
HKV 07 10,92
4 Elias Uittamo
HKV 23.4.09 11,40
5 Artti Pohjanmäki
HKV 24.9.08 11,61 PB
6 Otso Ikonen
VantSa 25.11.07 11,84 PB
4. erä
1 Alvin Maniraho
HKV 18.11.07 9,64 PB
2 Eeli Rovasalo
HyvsU 7.9.07 9,66 PB
3 Aarni Anttila
HKV 1.2.07 9,76
4 Leo Heinonen
HKV 13.9.07 9,80 PB
5 Nooa Leppänen
VantSa 12.1.07 10,10 PB
6 Elliot Aalto
HKV 07 10,17 PB


T13 60 m

1. erä
1 Alisa Tikkanen
EspTa 19.4.04 8,81 PB
2 Julianna Moberg
MäntsU 14.3.03 8,99 PB
3 Sirja Minkkinen
ViipU 22.10.03 9,45 PB
4 Jenna Tuomainen
IitPy 24.2.04 9,90
2. erä
1 Petranella Poranen
KerU 21.1.04 9,02 PB
2 Iita Räisänen
KeskiUYU 4.3.04 9,46 PB
3 Nea Tarvo
EspTa 21.4.03 9,81 PB
4 Maya-Maria Hautala
TuUL 4.5.06 10,04
3. erä
1 Ella Kermoury
HIFK 20.11.03 9,50 PB
2 Siiri Nikula
KeskiUYU 27.10.04 9,50 PB
3 Emmi Ronkainen
KeskiUYU 14.9.04 9,70 PB
4 Meea Meronen
KU-58 1.7.03 9,95 PB
5 Marianne Salmi
MäntsU 13.5.06 9,97 PB
4. erä
1 Fanny Tyskas
LapinjLu 9.11.03 9,38 PB
2 Emmi Hietanen
RiihimKi 26.2.04 9,51 PB
3 Fiia Nurmi
EspTa 6.2.04 9,55 PB
4 Selena Ortiz De Zarate
HelsJy 6.4.04 9,59

5 Eevi-Maria Hautala
TuUL 23.9.04 9,76
6 Kerttu Kilpeläinen
NurmijYU 29.4.04 9,89
5. erä
1 Sanni Markkanen
HKV 9.7.03 9,32 PB
2 Hille Kankaanpää
KeskiUYU 12.7.04 9,39 =PB
3 Emilia Kilpinen
ForssSa 30.4.03 9,47 PB
4 Sanni Suhonen
EspTa 29.9.03 9,50 PB
5 Vanessa Lindberg
RiihimKi 11.4.04 9,52 PB
6 Vilma Toivonen
HämeenlTa 24.3.04 9,70
6. erä
1 Silja Andersson
EsboIF 30.11.03 8,82 PB
2 Kerttu Valtonen
EspTa 26.9.03 9,02 PB
3 Milla Rantala
LoimLei 16.3.04 9,07 PB
4 Moona Mäkelä
HämeenlTa 16.3.04 9,19 PB
5 Ina Appelqvist
EsboIF 16.1.04 9,22 PB
6 Alina Toropainen
LoimLei 7.2.04 9,26 PB
7. erä
1 Emilia Voutilainen
ViipU 15.1.03 8,67 PB
2 Annukka Vainonen
IitPy 19.6.03 8,95 =PB
3 Lotta Karinen
EspTa 9.5.03 9,01 PB
4 Laura Nissinen
EspTa 29.3.03 9,04
5 Nora Koskela-Koivisto
KeskiUYU 16.11.04 9,22
6 Micaela Hänninen
HKV 16.2.04 9,23
8. erä
1 Venla Lehtonen
NurmijYU 23.7.04 8,60 PB
2 Carla Liukkonen
SjundeåIF 11.2.04 8,80
3 Anni Nurminen
TampPy 24.6.04 8,95
4 Joanna Puukka
IitPy 23.2.04 8,96
5 Melissa Hänninen
HKV 16.2.04 8,97
6 Noora Hietala
HyvsU 14.7.03 8,97
9. erä
1 Anna Pursiainen
EspTa 12.3.03 8,23
2 Lotta Putkiranta
EspTa 12.6.03 8,40 PB
3 Elina Mettälä
HKV 26.1.03 8,49 PB
4 Ellinoora Riikinsaari
EspTa 29.7.03 8,55 PB
5 Nella Varjas
EspTa 13.2.03 8,56
6 Silja Nieminen
MäntsU 10.7.03 8,65

T13 1000 m


1 Elina Mettälä
HKV 26.1.03 3.10,04 PB (14-v. ka 17.) (13-v. ka 7.)
2 Nora Kytäjä
ForssSa 11.6.04 3.22,08 PB (12-v. ka 20.)
3 Sanni Markkanen
HKV 9.7.03 3.27,06
4 Katharina Marekwia
EspTa 28.4.03 3.29,82 PB
5 Emmi Hietanen
RiihimKi 26.2.04 3.32,10 PB
6 Laura Nissinen
EspTa 29.3.03 3.36,13 PB
7 Emilia Kilpinen
ForssSa 30.4.03 3.36,28 SB
8 Gabrielle Welch
EspTa 14.9.04 3.37,29 PB
9 Annukka Vainonen
IitPy 19.6.03 3.39,72 PB
10 Nea Tarvo
EspTa 21.4.03 3.43,65 PB
11 Nikita Kumpulainen
HKV 10.4.03 3.48,89 PB
12 Fanny Tyskas
LapinjLu 9.11.03 3.50,20 PB
13 Selena Ortiz De Zarate
HelsJy 6.4.04 4.21,53 P


T11 1000 m

1. erä
1 Venla Virrantuomi
HKV 31.1.06 3.47,02
2 Iina Niemelä
LempKiYU 15.2.07 3.49,95 PB (9-v. ka 16.)
3 Sofia Rinne
LahdA 14.11.06 3.51,27 PB
4 Saana Paananen
VehmU 15.1.05 3.52,60 PB
5 Nadja Rehberger
HKV 05 3.53,33 PB
6 Jenna Vakkilainen
VantSa 6.4.05 4.00,17
7 Vilja Riihimäki
VantSa 23.4.05 4.01,59 PB
8 Sara Hekkala
HelsTa 21.2.06 4.04,76 PB
9 Heidi Vakkilainen
VantSa 25.11.06 4.05,29 PB
10 Nora Korelin
HKV 3.3.06 4.05,90 PB
11 Elsa Paasonen
HelsJy 24.2.06 4.06,81

12 Jenniina Eronen
EspTa 18.11.06 4.19,00
13 Sara Ahlfors
NurmijYU 12.4.06 4.27,96 SB
2. erä
1 Saana Talsta
HKV 27.6.05 3.24,77 PB (12-v. ka 50.) (11-v. ka 7.)
2 Ellanoora Haapalehto
LempKiYU 4.5.05 3.25,89 PB (12-v. ka 63.) (11-v. ka 10.)
3 Birgit Tuomola
VehmU 13.6.05 3.30,69 PB (11-v. ka 38.)
4 Ea Vuori
MäntsU 28.2.05 3.31,38
5 Marianne Salmi
MäntsU 13.5.06 3.34,06
6 Emmi Savenius
VehmU 26.4.06 3.36,07
7 Chantelle Peter
HKV 27.6.06 3.41,69 PB (10-v. ka 37.)
8 Isabella Hale
HKV 20.7.05 3.41,86 PB
9 Ella Perttula
KU-58 28.7.05 3.45,73 PB
10 Kerttu Kiviniemi
VantSa 23.7.06 3.47,89 PB
11 Amalia Lindén
AnjLi 26.12.05 3.53,19
12 Sini-Minea Saarikoski
KerU 18.10.05 3.55,21
13 Senni Ruuskanen
MäntsU 23.7.05 3.55,98

T9 60 m

1. erä
1 Jenni Väänänen
HämeenlTa 15.4.07 9,80 PB
2 Pinja Huovinen
ViipU 25.1.07 10,68
3 Nea Hyvärinen
RiihimKi 17.12.07 11,49 PB
4 Sissy Vainio
HKV 12,19 PB
2. erä
1 Niia Niemelä
LempKiYU 15.2.07 10,11 PB
2 Elina Vakkilainen
VantSa 22.3.08 11,19 PB
3 Maiju Mettälä
HKV 23.5.09 11,70 PB
4 Petra Pennanen
HKV 12,24 PB
3. erä
1 Liisa Alamäki
HKV 8.4.07 10,37 PB
2 Sissi Hynninen
HKV 23.7.08 10,73 PB
3 Viola Salin
HelsJy 9.5.07 11,13 PB

4 Salla Laturi
HKV 08 11,86 PB
5 Sasha Phan
HKV 13,56 PB
4. erä
1 Isla Vuohtoniemi
HIFK 07 10,78 PB
2 Ella Räisänen
EspTa 14.3.09 11,53 PB
3 Rosaliina Hiltunen
VantSa 14.5.08 11,55 PB
4 Mia Mehtälä
HKV 5.9.08 11,58
5 Aino Rautiainen
HKV 07 11,82
6 Kiira Kilpinen
ForssSa 07 11,97 PB
5. erä
1 Naima Sainio
HKV 06 10,15 PB
2 Mia Flink
EspTa 5.6.07 10,49 PB
3 Iida Heino
PyhtY 06 10,71 PB
4 Anniella Erämetsä
HKV 26.10.07 11,05
5 Saara Paasonen
HelsJy 7.6.08 11,13

6 Anna Peltola
HKV 15.3.08 11,37
6. erä
1 Venla Reunanen
HKV 18.1.07 9,69
2 Iida Tossavainen
HKV 4.10.07 9,70 PB
3 Adriana Kalymialaris
HIFK 24.1.07 9,88
4 Iina Niemelä
LempKiYU 15.2.07 9,97 PB
5 Matilda Mehto
NaantLöy 11.6.07 10,05
6 Venla Noronen
EspTa 2.10.07 10,10 PB

T9 600 m

1. erä
1 Viivi Manninen
VehmU 14.4.08 2.15,27 PB
2 Vilma Hyllinen
EspTa 11.6.07 2.17,30 PB
3 Taika Henttonen
HKV 12.1.08 2.24,86 PB
4 Nea Puiro
KU-58 2.12.08 2.25,82 PB
5 Venla Noronen
EspTa 2.10.07 2.26,09 PB
6 Maria Tasa
VehkVei 2.8.08 2.27,76 PB
7 Elina Vakkilainen
VantSa 22.3.08 2.32,12 PB
8 Maiju Mettälä
HKV 23.5.09 2.35,74 PB
9 Sasha Phan
HKV 3.24,17 PB
10 Petra Pennanen
HKV 3.43,35 PB
2. erä
1 Adriana Kalymialaris
HIFK 24.1.07 2.15,77 PB
2 Matilda Pennanen
EsboIF 16.8.07 2.18,01 PB
3 Saara Paasonen
HelsJy 7.6.08 2.21,40 PB

4 Nea Hyvärinen
RiihimKi 17.12.07 2.24,99 PB
5 Mia Flink
EspTa 5.6.07 2.26,68 PB
6 Naima Sainio
HKV 06 2.27,00 PB
7 Matilda Mehto
NaantLöy 11.6.07 2.27,62 SB
8 Selma Lindén
AnjLi 20.11.07 2.27,84 PB
9 Frida Blomfelt
EsboIF 6.1.08 2.34,91
10 Mia Mehtälä
HKV 5.9.08 2.49,13 PB

OP JUNIOR GP HELSINKI 12.11.2016 tulokset

P12 60 m
1. erä
1 Tare Suoknuuti HKV 14.4.04 9,52 PB
2 Einari Tiainen VantSa 3.7.05 9,57 PB
3 Lauri Linnossuo HelsJy 6.4.04 9,70 PB
4 Leevi Hiltunen - 10,04 PB
5 Aaron Ketolainen ViipU 10.12.05 10,83
6 Lauri Hirsto HKV 3.10.05 10,99 PB
2. erä
1 Jeffrey Bach HIFK 14.3.05 8,43 PB (12-v. ka 47.)
2 Viljami Heinonen HKV 31.8.05 8,76 PB
3 Emil Nylund IFSibboV 26.11.04 8,80 PB
4 Jaakko Siltala HKV 16.3.05 8,81 PB
5 Miko Koskelainen HyvsU 27.7.05 8,85
6 Pyry Koskiniemi HKV 14.11.04 9,38 PB

P8 60 m
1. erä
1 Elias Uittamo HKV 23.4.09 10,68 PB
2 Noel Nikulainen LempKiYU 3.2.08 10,92 PB
3 Eric Rinne LahdA 8.7.09 10,97 PB
4 Kimi Raevuori HelsJy 15.12.08 12,16 PB
2. erä
1 Kaarle Kääriäinen HKV 10,46 PB
2 Valtteri Noronen EspTa 17.11.10 11,00 PB
3 Benjamin Borg HKV 11,26 PB

T12 1000 m
1. erä
1 Aino Ojaniemi HämeenlTa 23.1.05 3.46,53 PB
2 Iita Räisänen KeskiUYU 4.3.04 3.52,84 PB
3 Noora Sihvonen KeskiUYU 5.5.04 4.08,15 PB
4 Sonja Westerberg HKV 4.6.05 4.26,29 PB
5 Mona Partanen RekRai 30.8.05 4.26,54 PB
6 Jadelyn Sjögren RekRai 4.3.04 4.28,59 PB
7 Ann-Bertha Tauriainen RekRai 20.11.05 4.37,15 PB
2. erä
1 Selene Rossi EspTa 27.6.05 3.18,65 PB (13-v. ka 54.) (12-v. ka 11.)
2 Saana Talsta HKV 27.6.05 3.26,59
3 Isabella Hale HKV 20.7.05 3.31,27 PB
4 Sini-Minea Saarikoski KerU 18.10.05 3.31,54 PB
5 Fanny Kero IFRaseb 26.1.05 3.32,57 PB
6 Miina Kilpeläinen HelsJy 20.6.05 3.33,81 PB
7 Sanja Siurala EspTa 16.2.05 3.42,13 PB
8 Ella Perttula KU-58 28.7.05 3.51,37
9 Iiris Repponen HKV 12.4.05 3.51,38 PB
10 Liina Saastamoinen HKV 19.4.05 3.53,15 PB

T10 1000 m
1 Venla Virrantuomi HKV 31.1.06 3.25,72 PB (12-v. ka 61.) (11-v. ka 10.)
2 Inka Peltola VehmU 8.2.07 3.33,81 PB (10-v. ka 12.)
3 Chantelle Peter HKV 27.6.06 3.34,84 PB
4 Sofia Rinne LahdA 14.11.06 3.44,59 PB
5 Ada Henriksson ViipU 5.4.06 3.48,36 PB
6 Mila Heikkonen KeskiUYU 27.11.06 3.52,26
7 Enni Räisänen AnjLi 2.7.08 3.58,11 PB
8 Elsa Paasonen HelsJy 24.2.06 3.58,32 PB
9 Taimi Vallinoja HKV 5.4.07 4.00,20 PB
10 Nora Korelin HKV 3.3.06 4.09,14
11 Karita Zahkna - 4.10,41 PB
12 Aino Koskela AnjLi 13.10.08 4.19,13 PB
13 Meaminea Kerkelä ViipU 9.11.06 4.35,19 PB

T8 60 m
1 Anna Peltola HKV 15.3.08 10,36 PB
2 Saara Paasonen HelsJy 7.6.08 10,37 PB
3 Enni Räisänen AnjLi 2.7.08 10,65 PB
4 Aino Koskela AnjLi 13.10.08 11,18 PB
5 Petra Pennanen HKV 11.7.09 11,22 PB
6 Sanni Peltola HKV 6.3.10 12,68 PB

Marrashallit Liikuntamylly 20.11.2016

TULOKSET

P7 40 m Loppukilpailu

1. Voitto Virjonen 2009 TuUL 7,24
2. Tommy Carlsson 2009 EsboIF 7,59
3. Viggo Ebbe 2009 HIFK 8,21
4. Valtteri Noronen 2010 EspTa 8,78
5. Matias Dyster HelsJy 8,94
6. Rony Lindberg 2010 TapE 9,09
7. Otto Paasonen 2010 HelsJy 9,23
8. Rasmus Sundqvist 2009 HIFK 10,95

Erä 1

1. Voitto Virjonen 2009 TuUL 7,24 SB
2. Valtteri Noronen 2010 EspTa 8,78
3. Matias Dyster HelsJy 8,94
4. Rasmus Sundqvist 2009 HIFK 10,95

Erä 2

1. Tommy Carlsson 2009 EsboIF 7,59
2. Viggo Ebbe 2009 HIFK 8,21
3. Rony Lindberg 2010 TapE 9,09
4. Otto Paasonen 2010 HelsJy 9,23

P9 40 m Loppukilpailu

1. Abdulrahman Imoro 2008 HKV 6,69
2. Santeri Purokoski 2007 EspTa 6,78
3. Oiva Odiah 2007 PorvU 6,85
4. Daniel Harju 2007 ViipU 6,91
5. Elmo Mäenpää 2007 NurmijYU 6,97
6. Jonne Saraniemi 2008 PorvU 7,16
7. Benjamin Nevalainen 2007 TapE 7,19
8. Aron Häyrynen 2008 ViipU 7,23
9. Milan Happo 2008 HelsJy 7,82
10. Kimi Raevuori 2008 HelsJy 8,49


Erä 2

1. Santeri Purokoski 2007 EspTa 6,78 SB
2. Jonne Saraniemi 2008 PorvU 7,16 SB
3. Benjamin Nevalainen 2007 TapE 7,19
4. Milan Happo 2008 HelsJy 7,82
5. Kimi Raevuori 2008 HelsJy 8,49 SB


T9 40 m Loppukilpailu

1. Adriana Kalymialaris 2007 HIFK 6,57
2. Venla Noronen 2007 EspTa 6,72
3. Natalie Saarinen 2007 EspTa 6,83
4. Jenni Hirvonen 2007 EsboIF 6,90
5. Sarla Kakkola 2007 NurmijYU 6,96
6. Neelia Siikala 2007 EspTa 7,05
7. Mia Flink 2007 EspTa 7,08
8. Saara Paasonen 2008 HelsJy 7,28
9. Suvi Rudvin 2007 EsboIF 7,45
10. Viola Salin 2007 HelsJy 7,47
11. Saana Knoop 2007 PorvU 7,55
12. Milla Rantanen 2007 KarkkPo 7,56
13. Silja Konttinen 2007 HIFK 7,73

Erä 3

1. Saara Paasonen 2008 HelsJy 7,28 SB
2. Viola Salin 2007 HelsJy 7,47

3. Milla Rantanen 2007 KarkkPo 7,56
4. Silja Konttinen 2007 HIFK 7,73 SB

T11 60 m Loppukilpailu

1. Teresa Perttilä 2005 HIFK 8,42
2. Aino Ojaniemi 2005 HämeenlTa 8,77
3. Jenna Vakkilainen 2005 VantSa 8,83
4. Meeri Riiali 2005 ImU 8,87
5. Alexandra Nylund 2005 EsboIF 8,91
6. Vivian Tran 2005 HIFK 8,96
7. Selma Mäenpää 2005 NurmijYU 8,98
8. Leonie Winell 2005 EsboIF 8,99
9. Sanja Siurala 2005 EspTa 9,09
10. Saara Eriksson 2006 PorvU 9,18
11. Elmiina Siikala 2006 EspTa 9,22
12. Kiia Äikää 2006 HIFK 9,23
13. Anniina Rahunen 2005 EsboIF 9,28
14. Ella Perttula 2005 KU-58 9,29
15. Siiri Untinen 2005 PorvU 9,34
16. Helmi Eklund 2005 EspTa 9,42
17. Edith Puhakka 2005 HKV 9,43
18. Ruusu Saarela 2005 EspTa 9,56
19. Saga Perander 2005 EsboIF 9,65
20. Inkeri Paavola 2005 EspTa 9,67
21. Lilli Lehto 2005 HelsKT 9,69
22. Mona Partanen 2005 RekRai 9,70
23. Sonja Launo 2006 HämeenlTa 9,70
24. Fia Kivikoski 2005 EspTa 9,77
25. Miina Kilpeläinen 2005 HelsJy 9,80
26. Henna-Maria Ahlgren 2005 HIFK 9,82
27. Emilia Rättö 2006 HämeenlTa 9,88
28. Elise Aiho 2006 HIFK 9,90
29. Astrid Kauppinen 2006 HIFK 10,09
30. Ulla Ranttila 2006 ViipU 10,24
31. Nora Korelin 2006 HKV 10,26
32. Suvi Knoop 2005 PorvU 10,27
33. Joanna Enström HIFK 10,44
34. Jenniina Eronen 2006 EspTa 10,46
35. Ella Råstedt 2006 EsboIF 10,60
36. Emma Lehtonen 2006 NurmijYU 10,87
37. Ann-Bertha Tauriainen 2005 RekRai 12,18

Erä 6

1. Miina Kilpeläinen 2005 HelsJy 9,80
2. Henna-Maria Ahlgren 2005 HIFK 9,82
3. Ella Råstedt 2006 EsboIF 10,60 SB
4. Emma Lehtonen 2006 NurmijYU 10,87
5. Ann-Bertha Tauriainen 2005 RekRai 12,18

T11 200 m Loppukilpailu

1. Hilla Saarinen 2005 EspTa 28,81
2. Teresa Perttilä 2005 HIFK 28,99
3. Kiia Äikää 2006 HIFK 30,22
4. Aino Ojaniemi 2005 HämeenlTa 30,23
5. Jenna Vakkilainen 2005 VantSa 30,30
6. Isabella Hale 2005 HKV 30,42
7. Sanja Siurala 2005 EspTa 30,97
8. Carmen Vaha 2005 ViipU 31,53
9. Venla Virrantuomi 2006 HKV 32,05
10. Helmi Eklund 2005 EspTa 32,46
11. Inkeri Paavola 2005 EspTa 32,53
12. Ella Perttula 2005 KU-58 32,56
13. Saara Eriksson 2006 PorvU 32,63
14. Jenny Eriksson 2005 PorvU 32,69
15. Saga Perander 2005 EsboIF 32,74
16. Miina Kilpeläinen 2005 HelsJy 32,76
17. Elmiina Siikala 2006 EspTa 32,76
18. Elise Aiho 2006 HIFK 33,50
19. Selma Mäenpää 2005 NurmijYU 33,99
20. Aino Aalto 2006 HämeenlTa 34,21
21. Astrid Kauppinen 2006 HIFK 34,67
22. Emilia Rättö 2006 HämeenlTa 35,15
23. Nora Korelin 2006 HKV 35,43
24. Minni Grönlund 2006 PorvU 35,75
25. Mona Partanen 2005 RekRai 36,39
26. Milja Paljakka 2005 TapE 36,49
27. Ella Råstedt 2006 EsboIF 37,59
28. Inari Uotila 2006 PorvU 37,98
29. Ann-Bertha Tauriainen 2005 RekRai 42,04

Erä 3

1. Teresa Perttilä 2005 HIFK 28,99
2. Inkeri Paavola 2005 EspTa 32,53
3. Miina Kilpeläinen 2005 HelsJy 32,76 (Miina menetti aikaa 1...1.5 sekunttia, hänen telinelähtö epäonnistui)
4. Astrid Kauppinen 2006 HIFK 34,67
5. Emilia Rättö 2006 HämeenlTa 35,15

Torstaikisat 24.11.2016 (liikuntamylly) tulokset

P11 60 m

1. Chimbuchi Ajunwoko HIFK 8,72
2. Roni Heikkonen HelsTa 8,83
3. Alec Ekblom HIFK 9,47
4. Niko Raevuori HelsJy 10,79
5. Rihard Käärid HelsKT 11,31

T11 60 m


Erä 1

1. Teresa Perttilä HIFK 8,52
2. Kiia Äikää HIFK 9,50
3. Elise Aiho HIFK 9,96
4. Astrid Kauppinen HIFK 9,97
5. Joanna Enström HIFK 10,42

Erä 2

1. Vivian Tran HIFK 9,01
2. Miina Kilpeläinen HelsJy 9,36 (Miina sijoittui kolmaneksi T11 60 m matkalla)
3. Sara Hekkala HelsTa 9,54
4. Karoliina Pohjonen HelsTa 9,57
5. Salma Salaspuro HIFK 10,61

Erä 3

1. Eeva Eisanen HelsTa 9,88
2. Juliana Hyrri HelsTa 10,56
3. Alisa Hyrri HelsTa 11,19
4. Isabella Inget HelsTa 12,37

Erä 4

1. Lilli Lehto HelsKT 9,63
2. Henna-Maria Ahlgren HIFK 9,65
3. Ottilia Martikainen HIFK 10,47
4. Elena Aava HelsTa 10,54
5. Poppy Edwards HIFK 10,79
Administrator
Ylläpitäjä
 
Viestit: 13
Liittynyt: 24.03.2015 19:35

Paluu Junior Juoksukoulun / junioritoiminnan junioreiden tuloksia

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 1 vierailijaa

cron