Rata-, maasto- ja maantienjuoksujen juniorientulokset 2016

Ko. keskustelu- ja ilmoituspalsta löytyy mm. kilpailujen tulokset joihin juniorit ovat osallistuneet:
- Katso alueensäännötlinkistä: alueen säännöt - huom.! avaa linkki uudessa välilehdessä / open link in new tab.
- Voit hakea viestejä ja tiedotteita ja tiedostoja keskustelu- ja ilmoituspalstasta
tai oikeasta yläkulmasta.

Rata-, maasto- ja maantienjuoksujen juniorientulokset 2016

ViestiKirjoittaja Administrator » 07.05.2016 10:40

Huomaa että kisat ovat esitetty päivämäärän mukaan eli uusin aina alimpana.
Katso sivun alareunasta vain Hejyn junioreiden tulokset

HeJyn juniorit on merkitty punaisella fontilla!

Hanikan Kevätmaastot to 21.04.2016

T11 2,5 km

1. Selene Rossi EspTa 9,43
2. Hilla Saarinen EspTa 11,09
3. Elsa Paasonen HelsJy 11,39
4. Elmiina Siikala EspTa 11,46
5. Hilda Taylor EspTa 11,56
6. Sanja Siurala EspTa 12,34
7. Valentina Seppälä EspTa 12,34
8. Alina Virtanen VantSa 13,02
9. Alisa Niemi EspTa 13,08
10. Ruusu Saarela EspTa 13,13
11. Hilla Neuvonen EspTa 14,07

T9 1 km

1. Saara Paasonen HelsJy 5,14
2. Vilma Hyllinen EspTa 5,26
3. Lotta Packalén VeikkVei 5,38


Helsyn junnumaastot 9-13 v. ti 03.05.2016 (piirimestaruuskilpailu)


P10 maastojuoksu 1,5 km


1. Jonne Isoherranen EspTa 5.52,8
2. Max Danielsson EspTa 5.53,6
3. Ukko Ikonen VantSa 5.58,6
4. Akseli Karvo VantSa 5.59,8
5. Aatos Päällysaho EspTa 6.01,8
6. Tumi Siranko VantSa 6.01,9
7. Sampo Torri HKV 6.03,5
8. Eero Sormunen HKV 6.11,4
9. Eino Sormunen HKV 6.11,7
10. Topias Kokko EspTa 6.25,5
11. Niko Raevuori HelsJy 6.32,2
12. Karlo Mercier HKV 6.37,4


T9 maastojuoksu 1 km


1. Saara Paasonen HelsJy 4.10,1
2. Lotta Packalen VeikkVei 4.10,4
3. Vilma Hyllinen EspTa 4.11,0
4. Nella Hjort EspTa 4.11,4
5. Mia Flink EspTa 4.16,3
6. Neelia Siikala EspTa 4.19,2
7. Hertta Niemi RekRai 4.21,0
8. Nella Yrjälä VantSa 4.27,6
9. Aino Rautiainen HKV 4.31,1
10. Ella Räisänen EspTa 4.35,6
11. Elina Vakkilainen VantSa 4.42,3
12. Anna Peltola HKV 4.44,3
13. Sissi Hynninen HKV 4.48,3
14. Mia Mehtälä HKV 4.54,7
15. Helmi Aronniemi VantSa 4.57,3

T10 maastojuoksu 1,5 km


1. Venla Virrantuomi HKV 5.52,4
2. Ada Henriksson ViipU 5.53,3
3. Kerttu Kiviniemi VantSa 5.54,7
4. Chantelle Peter HKV 5.58,4
5. Emmi Nieminen VantSa 6.21,4
5. Heidi Vakkilainen VantSa 6.21,4
7. Elmiina Siikala EspTa 6.27,5
8. Sara Hekkala HelsTa 6.29,1
9. Elsa Paasonen HelsJy 6.29,6
10. Nora Korelin HKV 6.29,9
11. Satu Marchesani HKV 6.34,2
12. Gaia Pieri RekRai 6.40,5
13. Anni Nurminen EspTa 6.44,9
14. Julia Kiviluoto HKV 6.47,0
15. Elli Rantala EspTa 6.50,9
16. Pinja Kapanen TapE 6.52,3
17. Vera Wilenius RekRai 6.56,4
18. Alina Virtanen VantSa 6.59,4
19. Emma Wilenius RekRai 7.00,5
20. Amanda Vitikka RekRai 7.01,9
21. Essi Marjamaki EspTa 7.23,4
22. Kira Koskiniemi HKV 7.34,5
23. Mariella Nzama Bondomo HelsTa 8.51,6

Helsingin OP Junior GP la 21.05. Helsinki, Eläintarhan urheilukenttä

P11 60 m
1. erä
1 Viljami Heinonen HKV 31.8.05 8,74 PB kk11
2 Roni Heikkonen HelsTa 27.6.06 8,99 PB kk10
3 Tuomas Rättö HämeenlTa 16.2.06 9,57 PB
4 Daniel Ekberg EsboIF 3.1.06 9,60 PB
5 William Forstén EsboIF 31.5.06 10,50 PB
6 Lauri Hirsto HKV 3.10.05 11,21 PB
2. erä
1 Jeffrey Bach HIFK 14.3.05 8,57 PB kk11
2 Eino Sormunen HKV 29.1.06 9,07 PB
3 Samuel Koski ViipU 9.3.05 9,11 PB
4 Matias Mettälä HKV 6.10.05 9,58 SB
5 Eerik Nyyssönen EsboIF 22.9.05 9,80 PB
6 Aapo Reinikainen HKV 17.5.06 9,89 PB
3. erä
1 Jaakko Siltala HKV 16.3.05 8,88 PB
2 Eero Sormunen HKV 29.1.06 9,27 PB
3 Lauri Kylmäpuro HKV 17.4.06 9,52 PB
4 Samuel Aho HKV 11.11.06 9,89 PB
5 Tatu Juntunen HelsJy 6.1.06 12,93 PB

P11 800 m
1 Jaakko Siltala HKV 16.3.05 2.40,05 PB kk11
2 Matias Mettälä HKV 6.10.05 2.45,02 PB
3 Miika Tuusjärvi HIFK 15.10.05 2.50,01 PB
4 Eino Sormunen HKV 29.1.06 2.54,73 PB
5 Samuel Aho HKV 11.11.06 2.55,40 PB
6 Roni Heikkonen HelsTa 27.6.06 2.56,01 PB
7 Daniel Ekberg EsboIF 3.1.06 2.57,17 PB
8 Lauri Kylmäpuro HKV 17.4.06 3.03,29 SB
9 Eerik Nyyssönen EsboIF 22.9.05 3.05,55 PB
10 Aapo Reinikainen HKV 17.5.06 3.05,67 PB
11 William Forstén EsboIF 31.5.06 3.08,93 PB
12 Niko Raevuori HelsJy 17.3.06 3.09,32 PB

T9 60 m
1. erä
1 Adriana Kalymialaris HIFK 24.1.07 9,80 PB kk9
2 Vilma Hyllinen EspTa 11.6.07 10,20 PB
3 Anna Peltola HKV 15.3.08 10,64 PB
4 Venla Kärhä LoimJa 20.3.07 10,70 PB
5 Anniella Erämetsä HKV 26.10.07 10,89 PB
6 Siiri Kemppainen HKV 14.12.07 11,04 PB
7 Noelle Kollin EsboIF 4.4.07 11,94 PB
2. erä
1 Iida Tossavainen HKV 4.10.07 9,72 PB kk9
2 Mia Flink EspTa 5.6.07 10,24 PB
3 Suvi Rudvin EsboIF 21.3.07 10,64 PB
4 Viola Salin HelsJy 9.5.07 10,75 PB
5 Sissi Hynninen HKV 23.7.08 10,80 PB
6 Mia Mehtälä HKV 5.9.08 11,38 PB
7 Sissy Wainio HKV 15.10.08 11,82 PB
3. erä
1 Jenni Väänänen HämeenlTa 15.5.07 9,75 PB
2 Venla Reunanen HKV 18.1.07 9,85 SB
3 Taimi Vallinoja HKV 5.4.07 10,01 PB
4 Liisa Alamäki HKV 8.4.07 10,20 PB
5 Venla Noronen EspTa 2.10.07 10,27 PB
6 Ella Pohjansaro HIFK 21.4.07 10,29 PB
7 Alva Kollin EsboIF 4.4.07 11,18 PB

Helsyn 9 v. miniottelut ma-ti 22.-23.08. Helsinki, Pukinmäen urheilukenttä

T9 miniottelu 60 m ja 1000 m

1. Vilma Hyllinen EspTa 419 6,97 3.59,64
2. Venla Noronen EspTa 338 7,03 4.29,59
3. Neelia Siikala EspTa 322 7,32 4.13,85
4. Saara Paasonen HelsJy 305 7,39 4.17,36
5. Tuulia Kiuru TapE 280 7,70 4.12,64
6. Anna Peltola HKV 266 7,45 4.34,14
7. Ella Räisänen EspTa 253 7,97 4.13,73
8. Elina Vakkilainen VantSa 232 7,71 4.37,31
9. Hertta Niemi RekRai 222 7,88 4.32,86
10. Katja Seiger EspTa 189 8,49 4.27,02
11. Elsa Kariluoma ViipU 179 7,71 5.31,26
12. Luna Lee HKV 165 8,10 5.04,66
13. Louisa Sandell EspTa 150 7,60 DNF

Avoimet Tapanilan Erän mestaruuskisat su 18.09. Helsinki, Pukinmäen liikuntapuisto

P7 40 m


Erä 1 Tuuli: NWND

1. Richard Lindqvist TuUL 7,49
2. Lukas Tamminen TapE 9,05
3. Mikael Valta TapE 9,23
4. Elmo Laiho TapE 9,84
5. Akseli Laiho TapE 9,88

Erä 2 Tuuli: NWND

1. Rafael Sandberg TapE 8,04
2. Matias Dyster HelsJy 8,84 (kolmas sija)
3. Rasmus Vallenius TapE 8,99
4. Rony Lindberg TapE 9,10

P9 60 m


Erä 1 Tuuli: NWND

1. Oliver Sandberg TapE 9,87
2. Eelis Kauppila EsboIF 9,93
3. Aarni Kivistö TapE 10,31
4. Felix Kuha TapE 11,23

Erä 2 Tuuli: NWND

1. Abdulrahman Imoro HKV 9,69
2. Eemeli Holopainen TapE 11,03
3. Kimi Raevuori HelsJy 11,19
4. Milan Happo HelsJy 11,72
5. Eelis Tuulenmäki TapE 12,78

P11 60 m


Tuuli: +1,7

1. Joel Hautala TapE 8,79
2. Lauri Kylmäpuro HKV 9,47
3. René-Peter Vuorio MaarMa 9,76
4. Niko Raevuori HelsJy 10,26

P13 60 m


Erä 1 Tuuli: +2,1

1. Daniel Nieminen TapE 8,75
2. Ville Kylmäpuro HKV 8,85
3. Joona Rasi MaskKa 9,09
4. Lauri Linnossuo HelsJy 9,65

Erä 2 Tuuli: +2,3

1. Sami Bärlund TapE 8,70
2. Samuel Shams KU-58 8,78
3. Pyry Koskiniemi HKV 10,28

P13 800 m


1. Benjamin Lee HKV 2.22,71
2. Jere Raunio ViipU 2.22,92
3. Joona Rasi MaskKa 2.32,04
4. Henri Matikainen EspTa 2.42,37
5. Joona Koskinen EspTa 2.44,88
6. Pyry Koskiniemi HKV 2.52,82
7. Lauri Linnossuo HelsJy 3.02,69


T11 400 m


Erä 1

1. Sini-Minea Saarikoski KerU 1.12,09
2. Jenniina Eronen EspTa 1.20,80
3. Selma Lupala IFRaseb 1.23,68
4. Emma Koskinen EspTa 1.26,60
5. Aino Salo TapE 1.28,80

Erä 2

1. Sanja Siurala EspTa 1.07,66
2. Venla Virrantuomi HKV 1.09,33
3. Miina Kilpeläinen HelsJy 1.12,54 (neljäs sija)
4. Elmiina Siikala EspTa 1.14,32
5. Iiris Ojala EspTa 1.19,06
6. Kira Koskiniemi HKV 1.24,96

T13 800 m


1. Saimi Lupala IFRaseb 2.35,22
2. Laura Nissinen EspTa 2.51,97
3. Inkaliina Nurminen NurmijYU 2.54,66
4. Essi Hietula TapE 3.01,39
5. Ada Kero HelsJy 3.14,28

Lamminjärven ympärijuoksu 01.10.2016 n. 1 km

Tulokset

T 9 12 Jonna Jäkkö 3.28 1
T 9 18 Saara Pasonen 3.45 2 HeJy
T 9 11 Mea Barlow 3.57 3
T 9 13 Martta Ojala 4.34 4

T11 36 Selene Rossi 2.57 1
T11 35 Miina Kilpeläinen 3.05 2 Hejy
T11 37 Leanna Haarasilta 3.38 3
T11 38 Veera Tenkanen 3.50 4
Liitteet
Rata-, maasto- ja maantienjuoksujen juniorientulokset - 2016.pdf
Katso tästä vain Hejyn junioreiden tulokset
(37.74 KiB) 27 kertaa
Administrator
Ylläpitäjä
 
Viestit: 13
Liittynyt: 24.03.2015 19:35

Paluu Junior Juoksukoulun / junioritoiminnan junioreiden tuloksia

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 1 vierailijaa

cron